שברים מחיים קודמים

שברים מחיים קודמים

אני כבר לא כאן. אני בארץ אחרת, חיה מציאות אחרת. בעבר בזתי לעצמי, לאיך שהייתי פעם, ילדה מתוקה ותמימה, מנומסת להחריד, מתנצלת על האוויר שגמעתי מהעולם. כאילו שאין מספיק. כאילו שאני תופסת מקום של מישהו. ועכשיו, אני קוראת מסרים והודעות שכתבתי, לפני תקופת חיים שלמה, 7 שנים, ואפילו יותר, ומבינה שהייתי מאושרת. מבינה שנוסטלגיה עושה את שלה, ומרככת את האומללות של פעם לעומת האומללות של עכשיו. וחשבתי, שמתיישהו זה יגמר. האומללות הזאת? אין לה סוף כנראה. מחשבה פסימית שנכתבת על ידי אישה אוהבת אדם ואוהבת חיים. משעשע, אבל אני מניחה שדברים הם בדיוק כפי שהם נראים. פעם הייתי מוכשרת, מחוספסת, כנה ומעניינת. היום כודררתי לתוך כדור זפת משמים, עושה את דרכו במורד מדרון, מסביבי כל השקרים שהבטחתי, לפני אותן 7 שנים, לא לספר לעולם. ורק המילים, היפות האלו, בשפה שלי, עברית, שמחזירות אותי לעבר המתוק והאינטיליגנטי שלו בזתי במשך השנה וחצי האחרונות, רק הן מצילות אותי מהבור הריק הזה שלתוכו התגמדה המציאות שלי. ומסתבר, שכמו לונדון, גם אמסטרדם לא מחכה לי. גם פה אהיה לבד. תמונות מחיים קודמים, כמו שמישהו כתב בכותרת אלבום בפייסבוק, וככה אני מרגישה - רק שאז לא הערכתי את עצמי, את החיים הקודמים האלו, ועכשיו בגדתי בהם, בזילות בה הערכתי אותם,במהירות בה שכחתי את החלומות והתקוות. ועכשיו שאני מפוכחת, אני מתחרטת כל כך, ומתגעגעת לנערה המתוקה, המוכשרת והרגישה שהייתי. זאת שכתבה טקסטים על תמימות וכנות, כאלו שיושבים לי בגרון כל פעם שאני משחקת בעולם של המבוגרים, שבו דורכים חזק מאד על ילדות שכותבות טקסטים אינטיליגנטיים על אור פנימי ואושר. מתגעגעת ועדיין מאוהבת באותם ריגושים של אהבה לאדם הראשון שאהב אותי חזרה באמת ושינה בי חלק. אני מעריצה כל כך הרבה דברים עכשיו, אבל אין לי איך להחזיר את הגלגל אחורה. אז אני קוראת כאן בפורום, כשבעבר ניהלתי אותו, ואהבתי כל כך הרבה אנשים, שאהבו אותי גם, כל כך הרבה מילים מרגשות נכתבו כאן, שירים שתורגמו, חברויות מסרים נהדרות.. ומבינה, שהיה פה משהו אמיתי, ואני כל כך מתביישת ששכחתי הכל בשביל נוצץ שהתברר להיות ממש לא זהב. ועכשיו, בין הפטיש לסדן, אוהבת את הנוחות והפשטות בחיים כאן כרגע, מתגעגעת לאמת ולקסם של החיים של פעם. אני רק מקווה שאני לא אהפוך לפרח מיובש ומשעמם, בלי חלומות, רק צבעים דהויים של אמת פנימית שכבתה. נו באמת, ועוד אומרים שניסיון חיים נותן משהו.. לילה טוב, אם אפשר להגזים :]

רעוּת

New member
וואו.

אני זוכרת אותך, מלפני מליון שנה כזה. ואני רוצה להגיד עוד כל מיני דברים על כל מה שכתבת פה, ובכלל, אבל אני אאחר למבחן
.

וואו 2..

קודם כל, ממש ממש לא נשמע שנכבית. ממש ממש לא. לא ממה שכתבת פה, בכל אופן. זה כאילו כל הרגשות האלה שאת מתארת די מהדהדים בך לכל הפחות, אם לא עולים להם... כן, חו"ל זה אחד הדברים המנוכרים, - אם לזה התכוונת, אני יכולה רק להזדהות. אבל אולי זה משהו שכל אחד צריך ללמוד על בשרו - שהחיבור לעצמנו [כמו עצים, צריך להכות שורשים בקרקע, אולי רק ככה ניזונים] הוא הכי חשוב בשביל לנשום, ולא תמיד הוא קיים במקומות שמרגישים בהם כל כך תלושים. או לפחות ככה אני, בזמנו, הרגשתי. בכל אופן, לא נשמע בכלל ששכחת. את איפה שאת, וזו בחירה שהרבה אנשים בוחרים כמותה, אני מניחה... אבל מה שטוב זה שאת עוד שם (בפנים), ויש לך אליך לחזור, אם וכש רק תרצי. זה מה שהמילים שלך מקרינות.

noosh

New member
../images/Emo20.gif

להרגיש שהחיים שלך דוחפים אותך במורד המדרון, את מאבדת שליטה וכל מה שאת יכולה לחשוב עליו זה פעם - זה המילים של לפני שנה וחצי, או שלוש, או שבע. איך היית חכמה יותר. השינויים ניוונו אותך, ההרגשה שאת רק הולכת ונובלת והבטיחו לך לצמוח, הבטיחו לך שהידע והניסיון יחזקו אותך, ואת רק מרגישה חלשה יותר. הם לא שיקרו, אבל הם גם לא באמת יודעים. אף אחד לא יודע, רק את. וברגעים שמאבדים שליטה אפשר לראות את כל החיים מול העיניים, והנוסטלגיה מחממת יותר מכל רדיאטור, במיוחד כשקר לך וכשאת רק רוצה שמישהו יהיה לידך וחום אנושי ייגע בך, לא מתכת חמה ולא רוח יבשה ומלאכותית. ואת כועסת על עצמך שלא הערכת את זה כשזה היה לך בידיים, כמה פעמים אמרו לך לא לקחת כמובן מאליו ואת בכלל לא שמת לב שאת שונאת את עצמך על דברים שעכשיו את מייחלת שיהיו לך, בך. הכמיהה להביע עכשיו כמו שהבעת פעם היא לא רק להבעה, היא גם ליכולת הסקת המסקנות וזוית הראיה האחרת, פתאום זה מרגיש שרימו אותך, שלהתבגר ולהשתנות וניסיון חיים מביאים איתם קהות, סטיגנציה, ניוון. שהעולם שהיה פרוש לפנייך מול העיניים הצטמצם לזוית הרבה יותר קטנה וממוקדת, ולאו דווקא במה שאת רוצה לראות כרגע. כשתהיי מוכנה לקחת את המושכות, העולם יאט. והקצב יתחיל להיות מוכתב על ידך. את מבינה, זה המילים שלך שבין הדפים פה, וזו עדיין את. זה עדייך שלך. השינויים האלו לאו דווקא מקהים אותנו, הם מה שאנחנו נותנים להם להיות. וכשאין לנו את היכולת או הכוח להתמודד, אנחנו נותנים למישהו אחר להכתיב את הדרך, וזה גם בסדר כי לפעמים זה מה שצריך כדי ללמוד להעריך את מה שלא ייחסנו לו חשיבות. לפעמים צריך את הקונטרה כדי לקבל חזרה את האנרגיות לפעול. וזה לא מגיע ישר וזה, כמו כל דבר אחר ועם כל התסכול שבזה, לוקח זמן. זה לא נעלם, זה עדיין בתוכך והעיניים שלך יכולות להפתח הרבה יותר ממה שאת חושבת, אם רק תתני לדברים לפקוח אותן. אם תתני לעצמך. הרבה אור נכנס ולפעמים מרגישים שזה מסנוור ולפעמים זה אפילו מכאיב, אחרי הרבה זמן שצמצמת עפעפיים, אבל כשמתרגלים לאור מרגישים את האישונים ניזונים ממנו והתמונות נהיות ברורות יותר, חדות יותר. זו עדיין יכולה להיות את. ואת עדיין יכולה להיות את. לא הלכת לאיבוד, הגעת למקומות שאולי לא תכננת להגיע אליהם. העניין הוא, שמכל דבר את יכולה לקחת את מה שטוב לך. את לא חייבת לחזור למי שהיית כדי להעריך את זה, את יכולה להעריך גם מכאן. ולהעריך גם את מה שיש לך עכשיו, לנסות להעריך את מה שיש לך כשיש לך אותו, להנות ממנו גם אם הוא קשה או מאתגר. את יכולה לשנוא ולכאוב ולרצות מקום אחר, ואת יכולה במקביל עדיין להצליח להעריך דברים קטנים שיש לך ליד אלו שמפריעים. ואת יכולה לכתוב. את תמיד יכולה לכתוב. ההרגשה שהמילים לא מצליחות להביע באמת היא הרגשה כלכך מתסכלת, ולפעמים היא מגיעה כי אנחנו מרגישים יותר מדי ולפעמים היא מגיעה כי הסטנדרטים שלנו משתנים כל רגע. זה לא אומר שאת לא יכולה, זה אומר שזה דורש יותר מאמץ, וזה לאו דווקא רע. הכתיבה משתנה וגם זה לא בהכרח רע, זה אחרת. הנוצץ לא חייב להיות זהב, אולי עדיף אפילו שהוא לא יהיה זהב, זה רחוק וקר מדי בשביל שזה ירגיש אמיתי.

המציאות היא מה שאתה יוצר

לפעמים אנחנו חיים את העבר יותר מדי מקדשים אותו לפעמים אנחנו מבינים שהעבר היה שקר אחד גדול המון כאילואים שהיינו בטוחים שהם האמת ודווקא אתמול דיברתי עם בת דודה שלי על זה שאי אפשר לברוח מעצמך לא משנה לאן אתה הולך לא משנה מה אתה עושה אתה נשאר אתה, הסביבה שאתה חי בה לא ממש משפיעה אני חושב שצריך להאמין במשהו, ללכת בדרך שמאמינים בה, ולדאוג שהדרך הזאת תהיה הכי טובה הכי נקייה שיש

kumkum..

New member
אהבתי מאד

לקרוא את זה והזדהתי ממקום מאד קרוב (רחוק). לא כל הנוצץ זהב - אבל גם לא הנעורים שנוצצים בזכרונות. (נזכרתי שלפעמים כשאני שומע את 'מה קרה לילד שדיבר עם כוכבים?' אני חושב, הילד הזה הפך לאהוד מנור וכתב כמה מהשירים הכי יפים שנכתבו אי פעם בשפה העברית, ובכל זאת תמיד התגעגע למה שהוא היה פעם).

ליאללל

New member
ילדונת :)

את עדיין אותה אחת... למרות כל השנים שעברו (מרגישים את זה במילים שלך) ויכול להיות שהחלומות של אז כבר אינם אבל יש עוד הווה ועתיד שלם לפניך אל תבזבזי אותם בלהביט לאחור. טוב לראות אותך

למעלה