שלום

nitaig

New member
שלום

אני ניתאי בן 16 מירושלים. אנחנו מנו"ע ממטה נוער לשינוי חברתי שפועל במכון ואן ליר עושים פרוייקט למען הצלת "נציבות הדורות הבאים". האתר שלנו: www.manoa.org.il שמעתי שאתם גם ניסיתם לפעול למען זה. הייתי שמח לשמוע מה אתם עשיתם עד עכשיו ולספר לכם מה אנחנו התחלנו ומה התכנון שלנו. אולי היינו יכולים לאחד כוחות. הפאלפון שלי: 0507326871 בתודה

להציל את הנציבות

ניתאי שלום, היו כמה וכמה אנשים ועמותות שניסו להציל את הנציבות. אנחנו רתמנו את ארגוני הסטודנטים ואת שדולת הצעירים לנושא, והתחלנו לעשות לובי למען ביטול הצעת החוק שקוראת לפירוק הנציבות. קיבלנו הזמנה לדיון על הצעת החוק, אבל הדיון מעולם לא התקיים. בנוסף, אחרי התייעצות איתנו תנועת ליד גם היא הצטרפה למאבק והחברה הנהדרים שם הפיצו עצומהנגד סגירת הנציבות, עליה חתמו כמה אלפי בני נוער. המצב כיום הוא טיפה בעייתי. פורמאלית הנציבות עדיין קיימת מכוח חוק, אבל לא מינו נציב חדש (ובכך עברו על החוק). בפועל, אנשי הנציבות לא עושים את תפקידם האמיתי אלא מסופחים למחלקת המחקר של הכנסת. אם היינו הולכים עכשיו לבג"צ ודורשים למנות נציב חדש, היינו מנצחים. אבל אז כנראה שהצעת החוק גם הייתה עוברת והיו מבטלים את הנציבות לא רק למעשה אלא גם חוקית. אנו מחכים בינתיים עד שיסתדרו כל העניינים בראשות הכנסת (כיום דליה איציק מכהנת כידוע כנשיאה בפועל בנוסף לתפקידה כיו"רהכנסת), ואז נראה מה עושים כך שלא יבטלו את הנציבות אך באמת תוכל לפעול. שני הדברים העיקריים עליהם אנו עובדים הם מציאת דמות ציבורית שתוכל למלא את תפקיד הנציב בהתנדבות, והצעת אלטרנטיבה למבנה הקיים של הנציבות או לאופן תפקודה, כך שהקשר בינה לבין הח"כים יהיה טוב יותר או שתוכל למלא את תפקידה ביתר הצלחה. נשמח לשיתוף פעולה בנושא עמית אשכנזי יו"ר קול קורא

למעלה