שפעת החזירים (?)

natalinassir

New member
שפעת החזירים (?)

שלום לכולם, אחה"צ טובים. היום בבוקר קמתי בבסיס (אני משרתת בבסיס סגור) חשתי ברע והלכתי לרופא היחידה. מסתבר שהיה לי 39.3 מעלות חום (בנוסף לשיעולים, כאבי גרון, כאבי ראש וכאבי שרירים בכל הגוף). הוא נתן לי 3 גימלים ואמר בחיוך : "יש לך שפעת החזירים". שאלתי אותו איך הוא יודע (הוא לא עשה לי שום בדיקה) והוא טען שהיום כבר כל שפעת נקראת שפעת החזירים, אין שפעת רגילה. הוא רשם לי מרשם רק לאקמול וקלגרון. זה באמת נכון שהיום כל שפעת היא רק שפעת החזירים ואין שפעת רגילה? לקחת אקמול זה מספיק?? והאם לדעתכם כדאי ללכת לרופא נוסף לקבלת חוות דעת? תודה מראש :)

פנתרה666

New member
אמנם

אני לא רופאה, אבל אני ממליצה לך לא לקחת סיכון וללכת לרופא נוסף אם אפשר לא בצבא. הרופאים בצבא מלכתחילה יותר מזלזלים בחיילים כיוון שהם חושבים שכל מה שהם מחפשים זה גימלים. אני הייתי חולה יום בהיר אחד במהלך שירותי, והלכתי למרפאה יחד עם עוד חברה שרצתה ללכת רק כדי להוציא גימלים, היא נכנסה לפני וקיבלה גימלים-אמרה שיש לה את מה שיש לי, וכשאני נכנסתי באמת חולה עם אותן התופעות כמו של חברתי החולה המדומה, לא קיבלתי שום גימל, או שהם עושים אנדנדינו או שממש צריך לשחק בשביל לשכנע אותם שזה מגיע לך. אז לא הייתי סומכת על רופא צבאי-כן אני יודעת שכל הרופאים בצבא הם רופאים רגילים של האזרחים במדינה, אבל היחס שלהם שונה כאשר הם בודקים חייל. הם לא רציניים!

למעלה