אביגדור

רחי2

Member
בת 38 מחר, נשואה עם 3 ילדים. לפני 3 חודשים התחלתי עבודה חדשה.
בעבודה אני כבר מתפקדת יפה, מבחינת אנשים פה ושם מדברת אבל אין עדיין מישהו שהתחברתי אליו מאוד. בעיקר לבד בחדר.
בחלום אני נמצאת בעבודה, יושבת ליד המחשב ואומרים לי מה צריך לעשות במחשב. אני רואה אפליקציות שונות כמו של משחקים ומחליטה להיכנס לאפליקציה תמונה של פירות )מזכיר את הפרוט נינגה(.
אני מבינה שזה לא משחק אלא מעין שאלון או משהו שקשור לעבודה. כשבסוף נשאר לי 2 שאלות. אחת השאלות זה לקבל אישור מאביגדור.
אני יוצאת מהחדר, שואלת מי זה. מסתבר שהוא חדר לידי. בחזות שלו השיער שלו מזכיר את הדמות של אסי כהן, שאולי. הוא בודק את מה שעשיתי, וכנראה שבגלל שבאתי אליו לפני שסיימתי את כל השאלות הוא כועס. אני מבקשת שיחזיר לי ואני אסיים. אבל בגלל שאני כבר אצלו לא הסכים, הרגיש לי כי הוא חושב שאני מזלזלת או לא רצינית ונתן לי ציון 40 על העבודה.
הרגשתי מאוד פגועה, והתעוררתי.
מהרגע שהתעוררתי רק על השם אביגדור אני חושבת. ולא מכירה אף אחד בשם הזה

אלישבע777

Well-known member
הי רחי

אתחיל ישר מחלק ב' של החלום ואקשר בהמשך את חלק ב' לחלק א. חלק א הוא בעצם הפתיחה לחלום, פתיחה נינוחה שאין בה מתח או בעיות אבל יש רמז לבאות ( להלן).

בחלק ב' בחלום - את הולכת לקבל אישור מאביגדור על משימה של מתן תשובה לשאלה בשאלון. אביגדור הוא שכנך למשרד שאינך מכירה אותו כלל ( ואינך מכירה אף אדם בשם הזה). אביגדור מזכיר לך את שאולי – דמות שמגלם השחקן והבדרן אסי כוהן. לפני שנה, אסי כוהן מחקה ב "ארץ נהדרת" דמויות פוליטיות ואחרות וביניהם גם את אביגדור ליברמן (הייתי אומרת, שבתמונות שלו בויקיפדיה, הוא מזכיר במידה מסויימת את אביגדור ליברמן בגרסה צעירה יותר שלו ) . אסי כוהן שיחק בסדרת הדרמה הידועה "חטופים", על חיילים ישראלים בשבי הסורי - כמה סמלי שמה של הסדרה - לזמן הזה. ומה גם שליברמן פרושו – איש חופשי.

אביגדור שעד לפני רגע בחלום – לא הכרת אותו, מתייחס אליך מייד כמו בוס נוקשה ובלתי נעים בעליל!! (אולי מזכיר את הבוס הקודם שלך, שהיה נכה רגשית?) הוא בודק את עבודתך, הוא כועס, הוא אינו מרוצה מכך שלא סיימת את השאלון הוא חושב שאת מזלזלת בעבודה שלך. כשאת מבקשת לקבל את השאלון השלים את המלאכה, הוא מסרב והפעם כמו איזה מורה זעפן הוא נותן לך 40! בלתי מספיק!!, על כך שלא הספקת להשלים את העבודה. אין פלא שחשת עלבון צורב. בחלק א' - נכנסת לאפליקציה של "פרוט נינג'ה" שהיא משחק של חיתוך פירות. גם זה נקשר איך שהוא לאסי כוהן כי לפני שנה, אסי כוהן הורד מהבמה בהופעה שלו, כי סיפר בדיחות על טבעונים וטיבעונות ובקהל צעקו לו "בושה בושה" כמו בהפגנות נגד נגד הרפורמה המשפטית, עד לא לפני הרבה זמן וכמו בהפגנות אחרות, ואולי זה גם קשור למצב המביש של הזמן האחרון, בו הצבא לא היה מוכן לאפשרות של טבח אזרחים שחלקם נטבחו בסכינים (כמו " פרוט נינג'ה!". אזרחים נפלו לידיהם כמו פרי בשל! ונחתכו כמו אבטיחים או זרקו עליהם רימונים ☹ עד לא מזמן מעולם לא חשבנו על חטיפת אזרחים לעזה (עזה – עזאזל!!)

אבל כאן הקטע מקבל תפנית, הסתבר שהמשחק הוא בעצם שאלון. וכאן יש מעבר לחלק ב' שהוא כמעט חלום נפרד. והשאלון הוא גם השאלות שאנו שואלים היום כולנו: מה קרה בשבעה באוקטובר? מדוע זה קרה? ועדיין אין תשובות לשאלון הזה. העבודה על התשובות לשאלון -לא הסתיימה (בחלום נשארו רק שתי שאלות ללא תשובה אבל במציאות הרבה יותר!) ואכן מגיע למי שהתרשל ( מנהיגים, קצינים) – ציון 40! עד שלא יהיו תשובות ( והחזרת החטופים), לא נדע מנוח ולא נדע חופש או לא נהיה חופשיים ( ליבר-מן) וגם עכשו אלפי אנשים בארץ פונו מבתיהם והם אינם חופשיים לחזור.

אפשרות נוספת שאפשר לפרש את השם אביגדור - כאילו הוא אבי ילדיכם – בעלך. בעלך אינו נותן לך גב ואינו מפרגן, הוא פוחד מאימו ואינו מתעמת איתה כשצריך ואינו מגן עלייך מפניה. את חשה לבד בבית ולא רק בעבודה החדשה. את דואגת לאחרים אבל איש אינו דואג לך. בחלום אביגדור שמעולם לא היה לכם שיג ושיח, מתנהג כבוס נוקשה ומעליב. אולי הוא מזכיר את חמותך ביחסה אלייך ולבנך. וגם לך אין שיג ושיח איתה. חמיך אמר לו פעם שלא יקשיב לאימא שלו. מאידך בחלום אביגדור אינו מייצג את בעלך במלואו, (כי הוא אינו מתעמת ואינו משתף, הוא אינו מתמודד, אלא שותק ומחכה לבוקר שהבעיות ייעלמו.)

המשחק "פרוט נינג'ה" - הוא גם מתאים למצבך כפי שהשתקף ברקע לחלומות קודמים. את מרגישה שאת הפרי שאותו חותכים. בחלום זה אביגדור ש "חותך אותך" ומבטל את עבודתך ואפילו אינו מרשה לך לתקן או להשלים. אומנם בעבודה שלך כיום אין המצב כך, אבל החלומות שלנו אינם מתעדכנים כל כך מהר ודבר נוסף – החלום אינו על העבודה שלך, אלא על החיים שלך ועל ההרגשה הפנימית שלך. כל השאר: המקום, אביגדור, האפליקציה, השאלון – כולם כולם סמלים מחייך. יתכן שאת תוכלי להתאים את הסמלים בחלומות, לדברים נוספים שמעסיקים אותך לטוב או לרע. שימי לב למעבר החד, בין אפליקצית המשחק, לשאלון. משחק נחמד ופופולרי מסמל משהו רע מאוד, כל כך רע שזה בלתי נסבל ואז החלום עובר למשהו "יותר טוב" – שאלון לא יותר מדי מסובך. אבל השאלון התמים הזה, גורם בהמשך להשפלה ולעלבון של חלק ב' מידי אביגדור האלמוני, שניחשתי מי זה יכול להיות ( בעלך או חמותך) אבל את אולי תמצאי מישהו אחר או מישהו נוסף, המתאים לדמות.

אשמח אם תכתבי לי מה התאים לך ומה לא התאים – למה התחברת יותר או פחות.

ואולי יש לך פרוש נוסף למה שלא התאים.

רחי2

Member
אהבתי מאוד את הפירוש הראשון שלך. תמיד אני עוקבת אחר החדשות (הרגל שלא עוזב מאז הצבא), ומאז 7.10 הטלוויזיה כל הזמן פתוחה לראות התפתחויות. גם אני כל הזמן מנסה למצוא תשובות למצב. יכול להיות שהמציאות כאן נכנסה לי לחלום. הטבח, החופש, החוסר אונים שמחפשים תשובות כדי למצוא גם היגיון בכל הטירוף הזה. בעברי הייתי בחיל המודיעין, אולי בגלל זה קיבלתי ציון 40.. יש גאוות יחידה, ומרגישה שאולי היחידה עכשיו פספסה. אולי אביגדור הוא למעשה החופש של החטופים שלא יגיע, החופש שלהם "נכשל". אולי החטופים שעדיין בשבי נותנים לנו ציון נמוך על תפקוד המדינה.
הפירוש השני פחות התחברתי, כי כמעט ואין לי קשר לחמותי. מאז המלחמה גם יוצא לנו עוד פחות להיפגש. אבל אולי הדמות היא מישהו מהמשפחה של בעלי. במציאות אני מנסה כל הזמן להתחמק מלהיפגש עם המשפחה של בעלי. כל מפגש שיש אני מנסה "לחתוך" מהר ולברוח או למצוא תירוץ למה לא להיפגש. השאלון שאני עונה בחלום הוא השאלות שהם שואלים, ורוצים להיפגש כל הזמן. הפרוט נינגה זה אני מורידה אותם. הציון הנמוך הוא בגלל שאני לא הולכת בדרך שלהם וכאילו לא עונה נכון על השאלות שלהם.
לא יודעת איזה פירוש נכון יותר, אולי אפילו שניהם.

nothing but the truth

Well-known member
אהבתי מאוד את הפירוש הראשון שלך. תמיד אני עוקבת אחר החדשות (הרגל שלא עוזב מאז הצבא), ומאז 7.10 הטלוויזיה כל הזמן פתוחה לראות התפתחויות. גם אני כל הזמן מנסה למצוא תשובות למצב. יכול להיות שהמציאות כאן נכנסה לי לחלום. הטבח, החופש, החוסר אונים שמחפשים תשובות כדי למצוא גם היגיון בכל הטירוף הזה. בעברי הייתי בחיל המודיעין, אולי בגלל זה קיבלתי ציון 40.. יש גאוות יחידה, ומרגישה שאולי היחידה עכשיו פספסה. אולי אביגדור הוא למעשה החופש של החטופים שלא יגיע, החופש שלהם "נכשל". אולי החטופים שעדיין בשבי נותנים לנו ציון נמוך על תפקוד המדינה.
הפירוש השני פחות התחברתי, כי כמעט ואין לי קשר לחמותי. מאז המלחמה גם יוצא לנו עוד פחות להיפגש. אבל אולי הדמות היא מישהו מהמשפחה של בעלי. במציאות אני מנסה כל הזמן להתחמק מלהיפגש עם המשפחה של בעלי. כל מפגש שיש אני מנסה "לחתוך" מהר ולברוח או למצוא תירוץ למה לא להיפגש. השאלון שאני עונה בחלום הוא השאלות שהם שואלים, ורוצים להיפגש כל הזמן. הפרוט נינגה זה אני מורידה אותם. הציון הנמוך הוא בגלל שאני לא הולכת בדרך שלהם וכאילו לא עונה נכון על השאלות שלהם.

שני הפירושים לא נכונים.
אביגדור מסמל ערס צעצוע. אחד שמשחק אותה גבר, אבל בסך הכל אפס עם אגו וכשמעמידים אותו במקום הוא חוזר למחילה.
אם יש מישהו אצלך בעבודה שהוא כזה - אל תתני לו לתפוס עליך תחת.

ראי דוגמה לאביגדור

אלישבע777

Well-known member
הי רחי

אהבתי את הפרוש הנוסף שלך. הנה מידע חדש שלא יכולתי לשער. כמה חשוב לתת רקע שלא תמיד נראה קשור לחלום, והנה זה קשור! לחלום אחד יכולים להיות כמה פרושים שונים ( ואפילו סותרים! גם החיים מלאי סתירות...) הפרוש שלך לחלום מצביע גם על המסר של החלום - את כאילו נכשלת במילוי השאלון ( בתשובות למשפחת בעלך, אבל למעשה זה הניצחון שלך בהתמודדות קשה במערכת יחסים עכורה. הימנעות מקשר רעיל, עדיף על קיומו. החלומות מוסרים לנו מסרים מעצמנו, מתת ההכרה.

גם ההתייחסות שלך לחלק הראשון הפרוש שלך מעניין (ויש בו מידע חדש): את מייצגת את חיל המודיעין שהכזיב ( לא ענית על כל השאלון והן נותרו ללא תשובות) והחטופים ( ואחרים) הם מיוצגים על ידי אבידור הכועס, ונותנים לו (לך) ציון נמוך.

למעלה