אביתר מעדכן תאונה עם רכבת

מצב
הנושא נעול.

mishat

New member
עושה לך טובה..

עשה לי טובה
99.99% של יושבי בתי הכלא הם חפים מפשע! נו - תשאל אותם! זה - היתה לו ילדות קשה. זה - קם עצבני על הבוקר והיה חייב להרביץ לאשתו. זה - לא שם לב שנכנס ל"אין כניסה", נסע במהירות 100 קמ"ש, והרג מישהו. זה - לא היה לו אוכל בבית אז היה חייב לגנוב. ועוד דוגמאות רבות... אני יוצא מהנחה שמי שעבר את הגיל 18 (או WHATEVER) יודע לתפקד כמבוגר, כולל כבוד לחוקי המדינה, לכן מאפשרים לו לקבל רשיון נהיגה. החיים הם לא גן של ורדים, יש גם "גן רווה" וכד', ואם אתה יודע שהפקק שם מעצבן אותך ומקשה עליך לקיים את חוקי התנועה, יש לך כמה אפשרויות - בתור אדם מבוגר - למשל: (א) לנסוע בשעה אחרת שיש פחות עומס. (ב) לחפש דרך חלופית פחות פקוקה. (ג) (הס מלהזכיר) אם יש שירות רכבות ליעדך, להשתשמש בו. בינתיים, במצב התשתיות בארץ, איש לא יכול להבטיח לך שתגיע למחוז חפצך במרחק של 5 ק"מ, בכל שעות היממה, תוך פחות משעה. אגב - ההבדל בין "גן רווה" לבין היציאה הדרומית מאשדוד הוא ההבדל בין "עומס" לבין "גודש". אז נכון, צריך לנדנד לעירייה, למשרד התחבורה, לרכבת, ולמי עוד, שיעשו משהו! אבל מצד שני צריך להתנהג כמו גדול ולהתמודד עם המצב הקיים - תוך שמירה על החוק - בלי תירוצים ילדותיים.
עושה לך טובה..
תשמע.. בשום מקום בדברים שלי לא ראית ולו חלקיק של הצדקה לעצירה על פסי הרכבת. דעתי כדעתך... מה שכן - ועל דעתי זו אני לא אוותר - במקרה הספציפי הזה מי שאשם בכך הוא לא רק הנהג והוא רחוק מלהיות האשם העיקרי - האשמים הם אלה שלא מסדרים את המחלף הזה (ושוב - במקרה ספציפי זה)... לך קל לדבר כי בחיים לא נתקלת בבעיה דומה, אבל מי שכן עומד בפקקים האלה בהחלט יבין למה אני כועס לא על הנהג אלא על אחרים. אני בטוח שיש הרבה נוסעים חשובים לך בחיים שאני אישית, בשל אי-מודעותי אליהם מזלזל בהם.. כך אני מרגיש שאתה מתנהג כרגע ואני לא מאשים אותך - בשפות אחרות יש לזה פתגם: "השבע לא מבין את הרעב"...

(כמו תמיד) אנחנו מתחילים להבין

עושה לך טובה..
תשמע.. בשום מקום בדברים שלי לא ראית ולו חלקיק של הצדקה לעצירה על פסי הרכבת. דעתי כדעתך... מה שכן - ועל דעתי זו אני לא אוותר - במקרה הספציפי הזה מי שאשם בכך הוא לא רק הנהג והוא רחוק מלהיות האשם העיקרי - האשמים הם אלה שלא מסדרים את המחלף הזה (ושוב - במקרה ספציפי זה)... לך קל לדבר כי בחיים לא נתקלת בבעיה דומה, אבל מי שכן עומד בפקקים האלה בהחלט יבין למה אני כועס לא על הנהג אלא על אחרים. אני בטוח שיש הרבה נוסעים חשובים לך בחיים שאני אישית, בשל אי-מודעותי אליהם מזלזל בהם.. כך אני מרגיש שאתה מתנהג כרגע ואני לא מאשים אותך - בשפות אחרות יש לזה פתגם: "השבע לא מבין את הרעב"...
(כמו תמיד) אנחנו מתחילים להבין
זה את זה. (א) מי שעובר על חוקים - הוא אשם (לפי הגדרה). (ב) זה בעצם לא כ"כ משנה מי האשם "העיקרי" או ה"לא עיקרי" - ודאי שמי שלא מסדרים את המחלף/צומת/מפגש הם אשמים - אבל בנושאים אחרים: הזנחה, שחיתות, אי-תפקוד וכיו"ב. אבל עובדה זו לא משחררת את הנהג מציות לחוקים, גם אם הוא "עצבני" כתוצאה ממחדלי הרשויות. (ג) לי קל לדבר כי כן נתקלתי בבעיות דומות, לא פחות קשות, לא רק בארץ. לכן, אני לא כל-כך "שבע" כמו שאתה חושב, אבל אצלי הגישה היא שמלבד הקיטורים, הרינונים, והלחצים כלפי הרשויות, יש קווים אדומים שאסור לאזרח לעבור אותם.

levikon

New member
מה שאתה כותב זה לא בידיוק נכון...

כן - 500 מטר = 50 דקות !
זה לא משנה מה אורך הפקק - השאלה כמה זמן לוקח לעבור אותו יחסית לאורכו ! גם אני כל יום נוסע בפקק של גן-רווה עד גנות ולא מתלונן עליו.. באשדוד דקום - פקק של 500 מטר פעמים רבות שווה 50 דקות... בגן-רווה עד גנות - זה 5 ק"מ ששווים 30-40 דקות. אתה קולט את ההבדל בעצבנות הנהגים ? אל תאשים את הנהג by default... הוא לא אשם שהוא צריך להגיע לעבודה... והוא גם לא אשם שלעבודתו שנמצאת במרחק של 15-20 ק"מ הוא צריך לנסוע שעה+...
אני בתור תושב של אשדוד לפעמים עומד בפקק הזה, אבל בדרך כלל יוצא מהיציאה הצפונית ולא צריך לעמוד בשום פקק. אז נכון, שמהסיטי למחלף אשדוד זה לוקח כ 15 דקות, אבל בנסיעה. אז לא ממש מרגישים את הזמן. בנוסף, רק לידיעתך הסיבה שבכלל העמידו רמזור לפני מסילת הברזל הוא בגלל נהגים כאלה. אין לרמזור הזה שום צורך אם הנהגים מקיימים את חוקי התנועה.

mishat

New member
מה אתה אומר?מאשדוד לאילת דרך עפולה?

אני בתור תושב של אשדוד לפעמים עומד בפקק הזה, אבל בדרך כלל יוצא מהיציאה הצפונית ולא צריך לעמוד בשום פקק. אז נכון, שמהסיטי למחלף אשדוד זה לוקח כ 15 דקות, אבל בנסיעה. אז לא ממש מרגישים את הזמן. בנוסף, רק לידיעתך הסיבה שבכלל העמידו רמזור לפני מסילת הברזל הוא בגלל נהגים כאלה. אין לרמזור הזה שום צורך אם הנהגים מקיימים את חוקי התנועה.
הדבר נכון למי שנוסע צפונה. מה עם מי שגר אזורים דרומיים של אשדוד וצריך לנסוע דרומה ? גם לו אתה מציע לנסוע ליציאת אשדוד-צפון ? בוא נלך על ערים אחרות - הדבר דומה להצעה הבאה: מישהו שגר בדרום תל-אביב וצריך להגיע לראשון - אתה מציע לו לנסוע לצומת גלילות ומשם לנסוע לראשון... היש הגיון בכך ?

levikon

New member
כאן דיברתי עלייך. שאתה אומר שצריך

הדבר נכון למי שנוסע צפונה. מה עם מי שגר אזורים דרומיים של אשדוד וצריך לנסוע דרומה ? גם לו אתה מציע לנסוע ליציאת אשדוד-צפון ? בוא נלך על ערים אחרות - הדבר דומה להצעה הבאה: מישהו שגר בדרום תל-אביב וצריך להגיע לראשון - אתה מציע לו לנסוע לצומת גלילות ומשם לנסוע לראשון... היש הגיון בכך ?
לסוע לגן רווה. ולכן היציאה הצפונית מתאימה לך. בנוגע ליציאה הדרומית, הבעיה הייתה הרבה יותר פשוטה אם היו מעבירים את הכניסה למסילת הרכבת מסמוך למסילה, לצומת הריק של כביש S. ואל תגזים, לא היה שם אף פעם שאני הייתי והיה פקק של 50 ד'. מקסימום 20, וגם זה כשעומדים ועומדים. בדרך כלל 10 ד' ופחות.

mishat

New member
הפתרון הוא - יציאה שלישית מאשדוד...

לסוע לגן רווה. ולכן היציאה הצפונית מתאימה לך. בנוגע ליציאה הדרומית, הבעיה הייתה הרבה יותר פשוטה אם היו מעבירים את הכניסה למסילת הרכבת מסמוך למסילה, לצומת הריק של כביש S. ואל תגזים, לא היה שם אף פעם שאני הייתי והיה פקק של 50 ד'. מקסימום 20, וגם זה כשעומדים ועומדים. בדרך כלל 10 ד' ופחות.
לי אישית בכלל אין בעייה. אני יוצא מהבית באזור 9 בבוקר כך שבשעה זו הכביש פנוי... לגבי הזמן - לא אמרתי שתמיד עומדים 50 דקות בפקק. אמרתי - שזה יכול להגיע וכן, יש גם מקרים כאלה מדי פעם.. בכל מקרה תסכים איתי שגם 20 דקות לקטע כל-כך קצר הם בעיה. לראיה - זו נחשבת אחת הבעייות הכי חשובות לתושבי אשדוד נכון להיום. הפתרון שלך לא יפתור כי הפקק הוא לא רק בגלל היוצאים/נכנסים לתחנת הרכבת אלא בעיקר בגלל מעבר הרכבות. הפתרון המיידי הוא - בניית יציאה שלישית מאשדוד - חיבור שדרות ירושליים עם רמזור גן-יבנה (מדובר בקטע כביש של כמה מאות מטרים שבשני סופיו כבר ישנו רמזור).. אם תרצה הנה ההצעה המלאה... http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-3076-18091-13121586,00.html

levikon

New member
אין לי בעיה עם ההצעה הזאת.

לי אישית בכלל אין בעייה. אני יוצא מהבית באזור 9 בבוקר כך שבשעה זו הכביש פנוי... לגבי הזמן - לא אמרתי שתמיד עומדים 50 דקות בפקק. אמרתי - שזה יכול להגיע וכן, יש גם מקרים כאלה מדי פעם.. בכל מקרה תסכים איתי שגם 20 דקות לקטע כל-כך קצר הם בעיה. לראיה - זו נחשבת אחת הבעייות הכי חשובות לתושבי אשדוד נכון להיום. הפתרון שלך לא יפתור כי הפקק הוא לא רק בגלל היוצאים/נכנסים לתחנת הרכבת אלא בעיקר בגלל מעבר הרכבות. הפתרון המיידי הוא - בניית יציאה שלישית מאשדוד - חיבור שדרות ירושליים עם רמזור גן-יבנה (מדובר בקטע כביש של כמה מאות מטרים שבשני סופיו כבר ישנו רמזור).. אם תרצה הנה ההצעה המלאה... http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-3076-18091-13121586,00.html
יש בעיה לעיריה ולממשלה. כי צריך לבנות שם גם גשר וגם לעבור דרך פרדס...

בועז ל

New member
הפקק באשדוד דרום מן הגרועים

יש בעיה לעיריה ולממשלה. כי צריך לבנות שם גם גשר וגם לעבור דרך פרדס...
הפקק באשדוד דרום מן הגרועים
בפקקי ארצנו . פשוט פקק שמוציא את החשק לחיות וזאת ללא קשר לויכוח העולה כאן. חייבים לטפל בקטסטרופה האמיתית הזו.

davidfainshtein

Member
מנהל
הפתרון (חוץ מהפרדה מפלסית)

לא, הם דווקא עלו עליהם...
אבל אתה בהחלט צודק וגם העצבני צודק. אלה אנשים מטורפים.
לדעתי לא כ"כ הרבה... הצעה: אי-אפשר כמובן לשים שוטר תנועה ליד כל מפגש כביש-מסילה, אבל להורות לשוטרי תנועה להקפיד במיוחד על המפגשים ולקיים מארבים במקום בתדירות גבוהה במיוחד! והעונש: שלילת רשיון מיידית והחרמת הרכב!!!

david80

Member
או להתקין מצלמות שתופסות לוחיות

לדעתי לא כ"כ הרבה... הצעה: אי-אפשר כמובן לשים שוטר תנועה ליד כל מפגש כביש-מסילה, אבל להורות לשוטרי תנועה להקפיד במיוחד על המפגשים ולקיים מארבים במקום בתדירות גבוהה במיוחד! והעונש: שלילת רשיון מיידית והחרמת הרכב!!!
זיהוי ושולח דוחות לבתי העבריינים. אכיפה תציל ממוות!

מחסומי רכבת

זיהוי ושולח דוחות לבתי העבריינים. אכיפה תציל ממוות!
מחסומי רכבת
אתמול הייתי בחיפה בקשר לחקירת בנושא תחנת הרכבת כרמל, בכניסה לשכונה "שכונת תחנת כרמל" ליד מסעדת אבו יוסוף, זה פשוט מדהים. לפעמים המחסום יורד אחת לרבע שעה ועוברת רכבת להכא או להתם, אבל ישנם זמנים שמצאנו שכל מספר דקות עוברת רכבת. אז נכון שמדובר בשכונה קטנה, אבל בהמשך חוצה את המסילה כביש הכניסה לשכונת בת גלים ואחד משערי הנמל, נהגי הקטרים חוצים את הכביש לאט מה שבטוח, אחד מהם צפר לי וסימנתי שאני מצלם, אז הוא הניד בראש "עוד משוגע מהפורום..." אז זה בהחלט קצת מטריד. ולדעתי היו צריכים להמשיך את הכביש המשוקע אל מתחת למסילה ופותרים את הבעיות ומשנים את הכניסה לשכונת-תחנת-הכרמל והפתרון פשוט ויעילן. הפרדה מפלסית כבר אמרנו?

קובי לו

New member
לך וראה את הקטסטרופה הנוראית

מחסומי רכבת
אתמול הייתי בחיפה בקשר לחקירת בנושא תחנת הרכבת כרמל, בכניסה לשכונה "שכונת תחנת כרמל" ליד מסעדת אבו יוסוף, זה פשוט מדהים. לפעמים המחסום יורד אחת לרבע שעה ועוברת רכבת להכא או להתם, אבל ישנם זמנים שמצאנו שכל מספר דקות עוברת רכבת. אז נכון שמדובר בשכונה קטנה, אבל בהמשך חוצה את המסילה כביש הכניסה לשכונת בת גלים ואחד משערי הנמל, נהגי הקטרים חוצים את הכביש לאט מה שבטוח, אחד מהם צפר לי וסימנתי שאני מצלם, אז הוא הניד בראש "עוד משוגע מהפורום..." אז זה בהחלט קצת מטריד. ולדעתי היו צריכים להמשיך את הכביש המשוקע אל מתחת למסילה ופותרים את הבעיות ומשנים את הכניסה לשכונת-תחנת-הכרמל והפתרון פשוט ויעילן. הפרדה מפלסית כבר אמרנו?
של ממש בכניסה לתחנת לוד, מכוון הנסיעה של הרכבת מת"א ללוד. יש שם שכונה ערבית (לא יודע אם חוקית או אם לאו) וצריך לחצות 8 מסילות (מתוכן 4 לפחות פעילות ולעיתים 5 מסילות פעילות) כאשר בממוצע כל 3 או 4 דקות (בשעות הלחץ) יש רכבת !

orensaab

New member
זו שכונת הרכבת המפורסמת

של ממש בכניסה לתחנת לוד, מכוון הנסיעה של הרכבת מת"א ללוד. יש שם שכונה ערבית (לא יודע אם חוקית או אם לאו) וצריך לחצות 8 מסילות (מתוכן 4 לפחות פעילות ולעיתים 5 מסילות פעילות) כאשר בממוצע כל 3 או 4 דקות (בשעות הלחץ) יש רכבת !
זו שכונת הרכבת המפורסמת
והיא קיימת הרבה לפני קום המדינה. לא תהיה ברירה אלא לבנות פרדה מפלסית גם שם.

בועז ל

New member
שר התחבורה הבטיח חגיגית מנהרה

זו שכונת הרכבת המפורסמת
והיא קיימת הרבה לפני קום המדינה. לא תהיה ברירה אלא לבנות פרדה מפלסית גם שם.
שר התחבורה הבטיח חגיגית מנהרה
שתוקם במקום. כשמדובר בפוליטיקאי מבטיח, אני כהרגלי מפעיל את הסטופר...

בועז ל

New member
../images/Emo6.gif וסבלנות אין קץ ...

אני מקווה שיש לסטופר בטריות טובות..
וסבלנות אין קץ ...

david80

Member
אם מחסומי הרכבת היו מתוחכמים

עם קשר ובלי קשר
כי לא יודע מה היה במקרה הנ''ל, אבל שלשום נסעתי ברכב עם אשתי ושתי הבנות שלי כשבאחד ממפגשי הרכבת הפעמון צילצל, האור האדום הבהב, המחסום התחיל לרדת, ושני כלי רכב לפני ואחד ממולי חצו את המסילה. אז מה יש עוד להגיד ?
ומהירים יותר, הנהגים אולי לא היו מאבדים סבלנות!

idos2

New member
מה יש פה להיות מתוחכם?

ומהירים יותר, הנהגים אולי לא היו מאבדים סבלנות!
מה יש פה להיות מתוחכם?
המחסום יורד מספר שניות לפני מעבר הרכבת ועולה אחרי שהיא עוברת. מהיר יותר? 10 שניות זה מה שיעשה את ההבדל? אני בספק.

מצב
הנושא נעול.
למעלה