אבקת גיר, מרכיב ליציקת מדרגת טרצו

dudi4321

Member
בכניסה לבית רוב המדרגות מתפרקות ונשברות מהגשם. מצליח לתקן עם אפוקסי, חומר תלת רכיבים של סיקה, דבק אצבעות, מלט ודבק אקרילי.
הכל מדביק ומחזיק היטב לדריכה אבל נוצרים איזורים לא במרקם הקודם.
מחפש אבקת גיר שמוסיפים לתערובת כשיוצקים חצץ מגוון, מלט לבן וחומר מלבין לצורך יציקת אדן לחלונות או מדרגות.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
בכניסה לבית רוב המדרגות מתפרקות ונשברות מהגשם. מצליח לתקן עם אפוקסי, חומר תלת רכיבים של סיקה, דבק אצבעות, מלט ודבק אקרילי.
מחפש אבקת גיר שמוסיפים לתערובת כשיוצקים חצץ מגוון, מלט לבן וחומר מלבין לצורך יציקת אדן לחלונות או מדרגות.
פעם מכרו חומר מלבין שנקרא קוורץ. ככל שידוע לי... כבר לא קיים בשוק מזה שנים

חן 1111

Active member
אתה מתכוון למדרגות מוזאיקה, אין שם שום גיר. התערובת הבסיסית היא מלט לבן, קוורץ (שהוא סוג של חול) וצינק וייס (או צינק אוקסיד) שהוא החומר המלבין. תבדוק אם בחנויות לחומרי בניין אפשר להשיג את כל זה. הייתי מוסיף גם דבק כמו ביג'יבונד.
לגבי המרקם, כשעושים מוזאיקה אז מלטשים אותה עד שהיא חלקה. עם הזמן היא נעשית מחוספסת. כדי שיהיה מרקם אחיד תצטרך ללטש את כל המשטח אחרי התיקון.

רשר

Well-known member
מנהל
מובנת הדבקות במסורת, אך למה דווקא בדברים הרעים שלה:
מחיר - כל שיטה אחרת עולה פחות,
לא מדויק בין שני לונות צמודים,
מאריכה חיים יותר,
נראית יותר טוב,
שיטת הטרצו במקום עם עיתונים או נייר משקי מלט מעולם לא היו דבר טוב,
האפשרויות הן ענקיות כשבודקים מה כן:
שיש, קרמיקה, קיסר, אלומיניום, אבץ, נחושת, אבן נסורה מלוטשת (חברון), , ,

dudi4321

Member
לא מתכוון להחליף את המדרגות. יצקו אותם באורך גדול מהסטנדרט, כניסה לבית.
רק מחפש את החומר להשלים ביותר יפה מקומות שנוצרו סדקים.
מחפש איפה משיגים את האבקה, אולי מערמה של חצץ, לנפות? צריך אולי עד חצי קילו.

רשר

Well-known member
מנהל
לא מתכוון להחליף את המדרגות. יצקו אותם באורך גדול מהסטנדרט, כניסה לבית.
רק מחפש את החומר להשלים ביותר יפה מקומות שנוצרו סדקים.
מחפש איפה משיגים את האבקה, אולי מערמה של חצץ, לנפות? צריך אולי עד חצי קילו.
מגרשי חומרי בבניין, מפעלי מרצפות, חותכי שיש, משתלה,,

dudi4321

Member
לפני הרבה עשרות שנים עזרתי ליוצק אדני חלונות. עבודה של תלמיד בחופש הגדול. זכור לי מה החומרים, לא היחסים. בבלילה היה חצץ צבעוני, מלא לבן, מעט חול זיפזיף, אבקה מלבינה ואבקת גיר.

אתה מתקשה להשיג אבקת גיר, ואתה גם לא יודע את יחסי התערובת. אז כדאי שתבדוק אלטרנטיבות.
לתיקון גרנוליט, קניתי טיט באבקה. (היה לי מושג מוטעה לגבי מהו בדיוק "טיט", ועד עכשיו לא ממש יודע). בכל אופן, החומר המוגמר מתקשה כמו בטון ובעל גוון בהיר מאוד. כמעט כמו מלט לבן. אולי יתאים לך.
לחילופין, אולי עירבוב סוגי מלט עד קבלת הגוון המתאים.

dudi4321

Member
לא
אני יודע להרכיב כמויות של טיט, של בטון. האבקה נועדה לערבב עם דבק שיכנס לסדקים ומקומות שנשברו מפני השטח.
מעוניין רק להשיג את האבקה.
כתבתי למעלה שהצלחתי להדביק את המדרגות כשנשברו בשיטות שונות רק שזה ממשיך.

נערך לאחרונה ב:
למעלה