אגד הוצאה מהמכרז של הרכבת הקלה

• פותח הנושא nahag
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

raminec

New member
../images/Emo45.gif

הבזיון נמשך...
מזל שאני לא גר בירושלים.

התחרדות נעימה ומהנה לכל הירושלמים
אני אישית חושב שמפאת קדושת השבת צריך לבטל את כל האוטובוסים החל מיום חמישי בלילה ועד יום ראשון בבוקר. ככה בטוח לא יחללו את קודש הקודשים.

mister K

New member
../images/Emo45.gifבדיוק כך!

אני אישית חושב שמפאת קדושת השבת צריך לבטל את כל האוטובוסים החל מיום חמישי בלילה ועד יום ראשון בבוקר. ככה בטוח לא יחללו את קודש הקודשים.
בדיוק כך!
ועכשיו ברצינות, מצבה של ירושלים הולך ומדרדר משנה לשנה. העיר האפורה והמלוכלכת שקיימת היום לא מזכירה בגרוש את ירושלים היפה שאני זוכר מילדותי (אני ירושלמי במקור). מעניין מה טדי קולק, ראש העירייה המנוח היה חושב על זה...

mucool2

New member
למה שלא תבוא

בדיוק כך!
ועכשיו ברצינות, מצבה של ירושלים הולך ומדרדר משנה לשנה. העיר האפורה והמלוכלכת שקיימת היום לא מזכירה בגרוש את ירושלים היפה שאני זוכר מילדותי (אני ירושלמי במקור). מעניין מה טדי קולק, ראש העירייה המנוח היה חושב על זה...
למה שלא תבוא
ותשנה את המצב מבפנים?

mister K

New member
במצב כיום אני בספק אם משהו יעזור...

למה שלא תבוא
ותשנה את המצב מבפנים?
אפילו תושבי ירושלים הלא חרדים (חילוניים ודתיים לאומיים) כבר התייאשו. כבר לא איכפת להם ולראייה תוצאות הבחירות האחרונות לראשות העירייה.

raminec

New member
וגם כי יותר נחמד וקל לקטר מבחוץ...

אפילו תושבי ירושלים הלא חרדים (חילוניים ודתיים לאומיים) כבר התייאשו. כבר לא איכפת להם ולראייה תוצאות הבחירות האחרונות לראשות העירייה.

mister K

New member
מודה באשמה.

מודה באשמה.
מה לעשות שמצבה של ירושלים הוא לא עניין שעומד כרגע בראש סדר העדיפויות שלי. הבעייה היא שאפילו לתושבי ירושלים זה לא ממש איכפת (ולהם בניגוד אלי, זה צריך להיות איכפת). להביע דעה תמיד מותר וזוהי דעתי בתור ירושלמי לשעבר ואזרח של מדינה שירושלים היא בירתה.

mucool2

New member
לחלק מאיתנו אכפת

מודה באשמה.
מה לעשות שמצבה של ירושלים הוא לא עניין שעומד כרגע בראש סדר העדיפויות שלי. הבעייה היא שאפילו לתושבי ירושלים זה לא ממש איכפת (ולהם בניגוד אלי, זה צריך להיות איכפת). להביע דעה תמיד מותר וזוהי דעתי בתור ירושלמי לשעבר ואזרח של מדינה שירושלים היא בירתה.
לחלק מאיתנו אכפת
כנראה לא מספיק. ובכל זאת - אם רוב העם מוכן לוותר על הבירה שלו, כנראה זה מה שמגיע לו.

raminec

New member
כי יותר נחמד וקל לקטר מבחוץ

למה שלא תבוא
ותשנה את המצב מבפנים?
כי יותר נחמד וקל לקטר מבחוץ
ישראלים חזקים בדיבורים. כאן זה נגמר
תראה כמה אנשים אומרים בהפגנות של מגמה ירוקה "כל הכבוד" ובמקום להצטרף ממשיכים לסדר יומם. הם משקיטים את המצפון שלהם בזה שמישהו אחר כבר מפגין והם אמרו לו כל הכבוד...

mucool2

New member
הבעיה האמיתית

הבעיה האמיתית
היא לא ההתחרדות אלא הכניעה המבישה לכל גחמה חרדית.

mucool2

New member
זו לא בעיה, זה מבנה החברה שלנו

הבעיה האמיתית
חוסר ארגון בציבור החילוני.
חברה שמבוססת על אינדיבידואליזם וחופש אישי תתקשה תמיד להתאחד סביב רעיון, גם אם קיימת עליו הסכמה כמעט מלאה (והדוגמאות רבות). אצל החרדים זה הרבה יותר קל - הרב אומר "תחרימו את אל על" ואל על יורדת על הברכיים, כי ברור שהעדר יילך אחריו.

raminec

New member
לא מדויק

חברה שמבוססת על אינדיבידואליזם וחופש אישי תתקשה תמיד להתאחד סביב רעיון, גם אם קיימת עליו הסכמה כמעט מלאה (והדוגמאות רבות). אצל החרדים זה הרבה יותר קל - הרב אומר "תחרימו את אל על" ואל על יורדת על הברכיים, כי ברור שהעדר יילך אחריו.
לא מדויק
לגבי החילונים. במדינות רבות בחו"ל קיים גם קיים חרם צרכנים והפגנות למען מטרה שהאי אינטרס משותף של ציבור רחב. בארץ כולם אפאתים וחושבים רק על הביטחון. פמפמו לאנשים את הקטע של הביטחון כל כך חזק למח שהם מוכנים לקפוץ מהגג אם יגידו להם שזה יציל אותם מפיגוע... אבל אם ירעילו אותם על בסיס יומי באיזה מפעל שנמצא ליד הבית שלהם לא תצליח לאגד יותר מחמישה-שישה קורבנות שיזיו את ישבנם לטובת האינטרס האישי שלהם. אנחנו עם אפאתי. לא קשור לתרבות האינדבידואלית האמריקקית שהנחלנו לעצמנו. הם לא משחקים את הקורבנות חסרי הישע כמונו.

yblumann

New member
עמית , כמה שאתה לא צודק....

לפחות בבריטניה, לא היה קורה שמיעוט בחברה הכללית ישליט את רצונו על החברה הכללית. תחבורה צבורית נתפסת כשרות צבורי נחוץ וחיוני, ושלילתו המוחלטת פוגעת בשכבות חלשות בחברה הכללית. הצביעות הגדולה של המצב הוא שאין איסור בנתיים על תנועת מוניות או רכבפרטי. אבל אני חושב שתוך מספר שנים אותם גורמים יצליחו להביא להפסקת תנועה כללית בי-ם. בבריטניה העקרון הוא live and let live. בי-ם הוא של כפיה דתית וחוסר סובלנות והבנה. בישראל אין מסורת של מאבק לשמירת זכויות הפרט. והנה התוצאה.

mister K

New member
../images/Emo45.gif

לפחות בבריטניה, לא היה קורה שמיעוט בחברה הכללית ישליט את רצונו על החברה הכללית. תחבורה צבורית נתפסת כשרות צבורי נחוץ וחיוני, ושלילתו המוחלטת פוגעת בשכבות חלשות בחברה הכללית. הצביעות הגדולה של המצב הוא שאין איסור בנתיים על תנועת מוניות או רכבפרטי. אבל אני חושב שתוך מספר שנים אותם גורמים יצליחו להביא להפסקת תנועה כללית בי-ם. בבריטניה העקרון הוא live and let live. בי-ם הוא של כפיה דתית וחוסר סובלנות והבנה. בישראל אין מסורת של מאבק לשמירת זכויות הפרט. והנה התוצאה.

urilei

New member
בנתיים זה רק דיבורים

ועל זה אין לכם מה להגיד

גם כן אגד בירושלים
בנתיים זה רק דיבורים
כמו שאני מבין בנתיים, מדובר ב-2.5 קווים שאולי עוברים בשכונות חרדיות ומפריעות למישהו 480 האחרון עדיין יוצא מתל אביב חצי שעה אחרי כניסת השבת (לנסיעה של שעה...) ו-947 האחרון עדיין יוצא מירושלים כ-20 דקות לפני כניסת השבת (לנסיעה של מעל שעתיים) אז אם מדובר בכמה קווים שעוברים בשכונות חרדיות אז אפשר להתגמש קצת ואגב, תגובת אגד די צודקת, מה שצריך להטריד אותנו (החילוניים) באמת זה לא ה-20 דקות האלה, אלא העובדה שהתח"צ מושבתת 25 שעות ברצף!

מצב
הנושא נעול.
למעלה