אהלן לכולם, שאלה מקצועית -מבקש המלצות בעד\נגד

ShalvaBoy

New member
אהלן לכולם, שאלה מקצועית -מבקש המלצות בעד\נגד

שלום לכולם אני שוקל להרשם לאפקה וחשוב לי לדעת מה הסטודמטים שלומדים שם חושבים על המוסד. תודה מראש על כל תגובה.

ShalvaBoy

New member
LAMA או KEMA ?

למה1- כי אפקה מפרסמת את עצמה כמשהו מאוד בטוח ומאוד מוביל בתחום ואני רוצה לדעת אם אכן כך הדבר. למה2- להנדסת תוכנה

ethna

New member
lema כמובן

ועוד שאלה, למה דווקא הנדסת תוכנה? לעבוד בפיתוח תוכנה בשוק העבודה אפשר להגיע מהנדסת תוכנה ומתואר במדעי המחשב. בעבר היה לי הסבר למה אני הולכת להנדסת תוכנה ולא לתואר במדעי המחשב, אחרי שדיברתי עם מראיינים בחברות אני כבר לא זוכרת אותו... בשוק העבודה לרוב (אני לא רושמת כל, כי לא הכרתי את כל החברות ואת כל הדרישות) תואר 3 שנים ו4 שנים שווה ערך. אם אתה עדיין מתעקש על הנדסת תוכנה, אזי לדעתי אתה בוחר טוב, לדעתי אפקה היא בחירה טובה ממכללות המרכז, בייחוד אחרי שדיברתי עם סטודנטים מHIT ומשנקר. באפקה עיקר הבעיה היא בעיית התייצבות, גם כאשר עברו כעשר שנים להקמתה ההנהלה משנה נהלים כל שנה לגבי קורסים, בעיקר סוגרת חומר, אולם גם משנה קורסי חובה וענייני נקודות זכות. השנה זו תהיה שנת בוחן למכללה, אין כמעט קורסי בסיס לסגור להם את החומר, כך שאם באפקה התמכרו ללהפוך את הסטודנטים כל שנה במטרה לא ראויה כזו או אחרת נדע זאת השנה. מצד שני השינויים מראים על נסיון קבוע להרים את רמת הלימודים באפקה ועל התאמת הלימודים למה שבאמת הולך בתחום. בעיה שניה היא אגודת הסטודנטים, האגודה הייתה חלשה שנים וזה עדיין ניכר בפעולותיה: מאגר הבחינות חלש, למרות שהבנתי שמקימים אותו מחדש, נקווה לטוב. אין הרצאות מוקלטות, למרות שישנו כל הציוד לבצע זאת והלימוד מרחוק (בבית) תלוי במרצה ובהחלטתו איזה חומר יעלה לאתר הקורס. מבחינת האווירה אפקה היא מקום מצוין, היא יותר חברותית מאונ' ת"א, האגודה מריצה כל מיני פעולות חברתיות מעניינות, הקשר עם המרצים טוב ומהיר, המנהל נגיש (גם אם לא תמיד יחשבו שם שאתה צודק...) והספריה טובה. אני ממליצה לך להגיע למכללה, להתרשם מהמקום, לדבר עם דר' יצחק אביב- ראש מחלקת תוכנה, לדבר עם עוד סטודנטים בשנה שלישית ורביעית- כאלו שכבר עברו את שנת הסינון (שנה א') וכבר מנסים או הצליחו למצוא עבודה בתחום. בהצלחה!

למעלה