אובדן התמימות

צליליתה

New member
אובדן התמימות

בהמשך, אבל לכיוון שונה, מהשרשור הקודם עם השנים מגיעה קצת חוכמה, אבל לא יותר מדי אני חושבת שאני עדיין תמימה בהתנהלות שלי עם אנשים עם השנים אני פחות מתרגשת, נגיד מיצירות אמנות, אבל כשמגיעה התרגשות, ההתרגשות עמוקה יותר. המון המון סרטים, ספרים, תמונות, עוברות לי לפני העיניים כאילו כלום, אבל כשזה קורה, זה קורה בגדול. אני קוראת עכשיו את חיי חורף של אורלי קסטל בלום, וקוראת לאט לאט שלא יגמר לי. טרם סיימתי לקרוא, כך שאין לי תמונה שלמה, אבל אני חווה את ההתרגשות של משהו אחר, אמיתי וטוב. מי כאן תמים? מי היה תמים? מי יהיה?

Sודית

New member
אני דווקא מתגעגעת לתמימות שהיתה בי

בהרבה מקרים..... עם אובדן התמימות מאבדים חלומות שהיו או יכולים עוד להיות. מתמודדים עם חוויות בצורה שונה, לעיתים מבטלים מראש דברים שיכולים היו להיות נפלאים או מרתקים, בגלל שנדמה לנו שאנחנו יודעים כבר הכל.....אין חדש ולא יהיה - וזה חבל, חבל מאוד. עם אובדן התמימות ישנו גם הפסד כלשהו לגלות דברים, שאנחנו פוסלים מראש או לחוות דברים או להגשים חלומות..... זה כמו להפסיק להסמיק, להתרגש פחות מדברים שהתרגשנו מהם פעם, להתלהב פחות ולהאמין פחות במיוחד באנשים..... מה לא יכולים להתבגר ולהחכים ובכל זאת לשמור על מעט תמימות?

seelinewoman

New member
אני, אבל אני קוראת לזה נאיביות

רגע, רגע.. אז מה ההבדל? בדקתי ובעצם

תמים, בלשון ימינו, הוא נאיבי, ילדותי, פשוט, שאינו מבין את עובדות החיים. בלשון המקרא, תמים הוא שלם, ללא חיסרון וללא עודף. נאיבי המביע חוסר ניסיון, הבנה, תחכום, שיפוט (כשבמקור מתכוונים באופן חיובי). לי נראה שתמים הוא נאיבי ונאיבי הוא תמים.

Ron W

New member
ראיתם אתמול את יורם שפטל?

העו"ד הארסי והמחודד מתגלה גם כאדם רגיש עם תינוקת שהוא מארח בביתו וחדר הנצחה לאמו. אפשר שביסוד כל מהלך ממולח יש מחשבה תמימה וריגשית.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
יש אפילו ספר כזה "העו"ד שהיה קודם כל בן אדם"

תוכלי למצוא אותו בכל ספריה. במדף המד"ב.

פעם, הייתי תמימה. מאוד.

אח"כ, זה קצת עבר. אחרי האח"כ, הבנתי שאסור להיות תמימים. גם אם זה פוגם ב...בכל מיני.... החיים הביאו אותי להבנה שאי אפשר להיות תמים ולהאמין לכל שנאמר (
נופלת לפעמים, למרות הבנה) ולכן גם לא מתגעגעת לתמימות. ובלי קשר לתמימות- מתרגשת. מאוד. מספר. מילדי. מילד קטן שבא לחבק ואומר מילות אהבה (הוא עדיין תמים
) - זה קרה לי היום...איזו הרגשה!!! מאנשים. מציור. מנוף. מבעלי חיים. מארוע מרגש. איך אפשר בלי להתרגש?

למעלה