אובדת עצות

מצב
הנושא נעול.

עינב 54

New member
אובדת עצות

אובדת עצות
מופסדת הרבה ממניית בנק הפועלים האם להשאיר ולקוות שאולי עוד כמה שנים יתאושש אבל אם אשאיר לא ישאר כלום.

sandbird4

New member
אם את לא צריכה את הכסף בזמן הקרוב....

אובדת עצות
מופסדת הרבה ממניית בנק הפועלים האם להשאיר ולקוות שאולי עוד כמה שנים יתאושש אבל אם אשאיר לא ישאר כלום.
השאלה הגדולה שמפחידה את המשקיעים בבנק הפועלים היא שעדיין לא ברור כמה כסף הם עוד הולכים למחוק.

tomi32

New member
בעיה נוספת

השאלה הגדולה שמפחידה את המשקיעים בבנק הפועלים היא שעדיין לא ברור כמה כסף הם עוד הולכים למחוק.
בעיה נוספת
הבנק מתנהל כמו חנות מכולת. אשתו של עופר גלזר מפטרת מנכלים ודירקטורים מטעם הציבור כאילו מדובר במוסך השכונתי. אני מבין שכך נהוג במקומותינו, אבל מהבנק הגדול במדינה ציפיתי להתנהלות קצת יותר אחראית.

dw2322

New member
אלו חלק מהסיבות לירידה

בעיה נוספת
הבנק מתנהל כמו חנות מכולת. אשתו של עופר גלזר מפטרת מנכלים ודירקטורים מטעם הציבור כאילו מדובר במוסך השכונתי. אני מבין שכך נהוג במקומותינו, אבל מהבנק הגדול במדינה ציפיתי להתנהלות קצת יותר אחראית.
אלו חלק מהסיבות לירידה
ניהול אחת הפירמות הגדולות והמשפיעות במשק אכן מדאיג משהו וזו אחת מהסיבות לירידה במניה. מכזו פירמה מצפים ליותר. עם זאת האגחים שלהם לא קורסים כך שגם את הטון הנגטיבי אפשר לקחת במידה הראוייה. אני לא הייתי דואג שמא "לא ישאר כלום". התנודתיות במניה לאחרונה אכן גבוהה ממה שאפשר לצפות בפירמה סולידית כמו בנק אבל מכאן ועד "לא ישאר כלום" המרחק רב מאד.

NS101

New member
מה גם

אלו חלק מהסיבות לירידה
ניהול אחת הפירמות הגדולות והמשפיעות במשק אכן מדאיג משהו וזו אחת מהסיבות לירידה במניה. מכזו פירמה מצפים ליותר. עם זאת האגחים שלהם לא קורסים כך שגם את הטון הנגטיבי אפשר לקחת במידה הראוייה. אני לא הייתי דואג שמא "לא ישאר כלום". התנודתיות במניה לאחרונה אכן גבוהה ממה שאפשר לצפות בפירמה סולידית כמו בנק אבל מכאן ועד "לא ישאר כלום" המרחק רב מאד.
מה גם
שמדובר על ירידה בהכנסות מעמלות, נראה כאילו החדשות הרעות בבנק מגיעות מכל הכיוונים.

tomi32

New member
ברור

אלו חלק מהסיבות לירידה
ברור
מובן שלא נגיע למצב ש"לא נשאר כלום" ואפילו לא קרוב לכך. כמו בבדיחה המפורסמת שאם אתה חייב מיליון זו בעיה שלך, אם 100 מיליון זו בעיה של הבנק ואם מיליארד זו בעיה של המדינה. באותו אופן בנק בצרות זו צרה לכולם וקובעי המדיניות לא יתנו לזה לקרות מעבר לסף מסויים, ממנו אנחנו עדיין רחוקים מאד.

dw2322

New member
כן ולא

ברור
מובן שלא נגיע למצב ש"לא נשאר כלום" ואפילו לא קרוב לכך. כמו בבדיחה המפורסמת שאם אתה חייב מיליון זו בעיה שלך, אם 100 מיליון זו בעיה של הבנק ואם מיליארד זו בעיה של המדינה. באותו אופן בנק בצרות זו צרה לכולם וקובעי המדיניות לא יתנו לזה לקרות מעבר לסף מסויים, ממנו אנחנו עדיין רחוקים מאד.
כן ולא
הצד של הכן זה כי זו פירמה מספיק חזקה לעבור שנה "מאתגרת". גם שנתיים וגם שלוש. הצד של הלא זה כי מדובר בפירמה פרטית ואני לא רואה שום סיבה מדוע המדינה צריכה לבוא לסייע עם כסף ציבורי לבעלי המניות הפרטיים של הפירמה (להבדיל מהלקוחות). אם הבנק יקלע לקשיים יואילו בעלי המניות שלו להביא כסף מהבית, להדלל ולהעלות את הונו העצמי. אם הסעודים עשו את זה בסיטיגרופ אני לא רואה שום סיבה מדוע לגברת אריסון מגיע יחס מיוחד. גם בתרחיש יום הדין, ואנחנו מאד מאד רחוקים ממצב כזה, אם הבנק יזדקק להון נוסף ואם לגברת אריסון לא יהיה כסף לשפר את הונו של הבנק אני בטוח שיש מספיק גופים בעולם שלא יתנגדו לקנות בנק מרכזי בישראל ולרכוש ממנה את החברה (אולי במחיר נמוך ממה שהיא מצפה, ליבי ליבי אבל מה לעשות, גם אנחנו הקטנים לא תמיד מרוויחים) ולהזרים כסף פנימה.

tomi32

New member
אני הרבה פחות אופטימי ממך

כן ולא
הצד של הכן זה כי זו פירמה מספיק חזקה לעבור שנה "מאתגרת". גם שנתיים וגם שלוש. הצד של הלא זה כי מדובר בפירמה פרטית ואני לא רואה שום סיבה מדוע המדינה צריכה לבוא לסייע עם כסף ציבורי לבעלי המניות הפרטיים של הפירמה (להבדיל מהלקוחות). אם הבנק יקלע לקשיים יואילו בעלי המניות שלו להביא כסף מהבית, להדלל ולהעלות את הונו העצמי. אם הסעודים עשו את זה בסיטיגרופ אני לא רואה שום סיבה מדוע לגברת אריסון מגיע יחס מיוחד. גם בתרחיש יום הדין, ואנחנו מאד מאד רחוקים ממצב כזה, אם הבנק יזדקק להון נוסף ואם לגברת אריסון לא יהיה כסף לשפר את הונו של הבנק אני בטוח שיש מספיק גופים בעולם שלא יתנגדו לקנות בנק מרכזי בישראל ולרכוש ממנה את החברה (אולי במחיר נמוך ממה שהיא מצפה, ליבי ליבי אבל מה לעשות, גם אנחנו הקטנים לא תמיד מרוויחים) ולהזרים כסף פנימה.
אני הרבה פחות אופטימי ממך
גם אני לא רואה סיבה לסייע לגב' אריסון, אבל בפועל אני בטוח שאם היא תזדקק לכך, זה יקרה. יש דרכים הרבה יותר אלגנטיות לעזור לה מאשר הזרמת כספי ציבור. הבנק קשור מאד ברגולציה ואפשר לעזור לו במגוון דרכים (שבשנים האחרונות הרעו איתו) כגון בענייני עמלות לצרכנים, עמלות הפצה של מוצרים פיננסים, תחרות בשוק הייעוץ הפנסיוני וכו'. המדינה לא תסכים שהבנק הגדול בישראל יתפס בעולם כמקום שלא בטוח להפקיד בו כסף וכחברה בקשיים משמעותיים. אגב, במשבר המניות הבנקאיות המדינה עזרה מאד לבעלי המניות של הבנקים ולא רק ללקוחות.כלומר, כספי המיסים של כולם שימשו לכיסוי השקעות ספקולטיביות של מעטים בחברות מושחתות (=הבנקים בישראל). עם זאת, כפי שאמרת, אנחנו מאד מאד רחוקים מהמצב הזה.

שמוצקין

New member
בינתיים תמכרי

אובדת עצות
בינתיים תמכרי
אפשר הרי לשים את הכסף בבנק צמוד למדד ואים תרצי בעתיד לקנות שוב את המניה , תוכלי לעשות את זה.

NS101

New member
למה קנית את המניה מלכתחילה?

למכור בנתיים אחרי שהפסדתי כל כך הרבה.
למה קנית את המניה מלכתחילה?
בכל מקרה, נסי שלא להיות בפאניקה. זה כלל מס' 1, כשאתה בבורסה ונכנס לפאניקה - התוצאות כמעט אף פעם לא טובות.

NS101

New member
אני מקווה שגם הקוראים המזדמנים פה

כדי לא להפסיד עוד
וגם אפשר לעשות כל מיני דברים עם הכסף בינתיים , כמו אולי לקנות זהב או פלטינה או משהו...ץ גם איגרות חוב למינהן עדיפות.
לא לוקחים אותך ברצינות.

שמוצקין

New member
אם זה אכן כך

לא לוקחים אותך ברצינות.
אם זה אכן כך
זה עלול לעלות להם יקר ... העצות שלך מסוכנות מידי לחוסכים מהשורה . אנשים עלולים לאבד את הכסף שרצו לשמור לעת זיקנה.

NS101

New member
העצות שלי מסוכנות? כמו מה?

אם זה אכן כך
זה עלול לעלות להם יקר ... העצות שלך מסוכנות מידי לחוסכים מהשורה . אנשים עלולים לאבד את הכסף שרצו לשמור לעת זיקנה.

שמוצקין

New member
למש העצה שהייתה מובלעת

למש העצה שהייתה מובלעת
בביקורת שלך על העצה שלי לאישה: לצאת כרגע מהמניות של בנק הפועלים. אם הת אומר שאתה מקווה שהיא לא לוקחת אותי ברצינות , דייק מכאן שכבר לא כדאי לה למכור. אני חושב שעדיין כדאי לה ,על כל צרה שלא תבוא. בכלל אתה נוטה לצדד עדיין בהשקאות מנייתיות גם לאנשים שאינם מביני עיניין ומוגרים מכדי לסכן את כספם.

NS101

New member
אני חושב

למש העצה שהייתה מובלעת
בביקורת שלך על העצה שלי לאישה: לצאת כרגע מהמניות של בנק הפועלים. אם הת אומר שאתה מקווה שהיא לא לוקחת אותי ברצינות , דייק מכאן שכבר לא כדאי לה למכור. אני חושב שעדיין כדאי לה ,על כל צרה שלא תבוא. בכלל אתה נוטה לצדד עדיין בהשקאות מנייתיות גם לאנשים שאינם מביני עיניין ומוגרים מכדי לסכן את כספם.
אני חושב
שהחזקה ארוכת טווח במניות היא חלק חשוב בכל תיק מגוון. כמובן שצריך לפזר סיכונים גם באג"ח ומכשירים פשוטים נוספים, אבל לנסות לתזמן את השוק (או כמו שאנשים עושים באופן סיסטמטי - להיכנס גבוה ולצאת נמוך) ולהיות כל העת בפאניקה - זו לא דרך. האסטרטגיה המועדפת עליי כיום היא להיות בחשיפה המנייתית הרגילה שלי - משהו בסדר משהו בסדר גודל של 35% מהתיק, כאשר בו זמנית יש לי תעודת שורט ממונפת על המדדים שלדעתי הם אלו שייפגעו הכי הרבה במצב הנוכחי - כך שלמעשה אני נשארתי עם חשיפה מנייתית של פחות מ-10%. פה ושם אני משחק עם המינונים של השורט, לרוב בהצלחה, כאשר אני לאט לאט מגדיל את החלק המנייתי. לדעתי, יש למדדים ככלל עוד לרדת, אבל ישנן מניות שזה העת להתחיל להגדיל חשיפה בהדרגתיות אליהן, למרות הקורלאציה האפשרית לשווקים. בגלל שיש קצת אדום במסכים והכלכלות הן לא במצב הכי טוב בעולם זה לא אומר שצריך לרוץ לגבעות. ישנן חברות שעדיין הולכות להראות רווחים נאים, צמיחה וכיוב' - כאלו שנפגעו סתם כך בגלל הסנטימנט השלילי. בכל הנוגע אליך, בדיוק כמו שהיו אנשים שהיו בטוחים שהעליות תמשכנה לעד ורק חיכו ל'אפקט ינואר' שירים את המדדים ל-1300 ומעלה - כך גם שהמגמה תשתנה והשוק יתחיל לעלות, בין אם זה עוד חצי שנה או שנתיים - אתה תשאר מאחור ותמתין ל-300 שלך. לא צריך היה להיות גאון גדול בשביל להבין שאנחנו בדרך מטה, אבל האמירות האפוקליפטיות שלך הן מגוחכות שלא לומר לא מבוססות. אתה לא מסוגל לכמת את השטויות שאתה מפיץ פה, אפילו לא בצורה גסה. בינתיים אתה זורע פאניקה מיותרת אצל אנשים שלא ערוכים נפשית להתמודד עם שוק אמיתי ולא כזה שרק עולה כל הזמן וחבל.

voguemaster

New member
ואתה מתנדב לתת עצות מהר מדי

אם זה אכן כך
אם לטענתך העצות שלו מסוכנות כי זה עלול לעלות להם ביוקר, העצות שלך מסוכנות לא פחות. מבחינת הסתברויות, מה שלי לפחות נראה זה שהמדד לא יגיע ל-300 אלא יותר סביר שהכי נמוך שהוא יירד הוא 750 או 800. אני כמובן יכול לטעות אבל הנקודה שלי היא שהתרחיש שאתה כ"כ מאמין בו לא סביר שיגיע ולכן אתה צריך לגזור את העצות שלך ע"פ זה. יכול להיות שבעוד כמה חודשים אני אשנה את ההערכה שלי אבל זה לא חשוב. מה שיותר סביר כרגע הוא שמתישהו השוק יתחיל מהלך עולה, כנראה אחרי שהסנטימנט השלילי יירגע ונראה קצת שיפור בביצועי החברות. אפילו אם המהלך העולה לא יהיה חזק כמו שציפינו, זו תהיה נקודה טובה לקבל החלטה חדשה: האם לצאת במיזעור נזקים ולהחליף אפיק השקעה או להישאר כי האפיק הנוכחי טוב מאוד. לפי זה - אישית אני חושב שהיא צריכה לחכות למהלך מתקן ואז לצאת. בטווח הקצר אני צופה את פועלים נושקת ל-1200 ואף פחות. זו סתם הערכה שלי שלא ניכנס כרגע לאיך הגעתי אליה. כשהטלטלה בשווקים תיגמר אני חושב שהמצב ישתפר מאוד. אולי לא נגיע לרמות של לפני משבר הסאב פריים אבל זו תהיה נקודה טובה לצאת במיזעור נזקים ולחשוב על האפיק הטוב ביותר לכמה שנים הבאות.

שמוצקין

New member
אני לא מתנדב

אם לטענתך העצות שלו מסוכנות כי זה עלול לעלות להם ביוקר, העצות שלך מסוכנות לא פחות. מבחינת הסתברויות, מה שלי לפחות נראה זה שהמדד לא יגיע ל-300 אלא יותר סביר שהכי נמוך שהוא יירד הוא 750 או 800. אני כמובן יכול לטעות אבל הנקודה שלי היא שהתרחיש שאתה כ"כ מאמין בו לא סביר שיגיע ולכן אתה צריך לגזור את העצות שלך ע"פ זה. יכול להיות שבעוד כמה חודשים אני אשנה את ההערכה שלי אבל זה לא חשוב. מה שיותר סביר כרגע הוא שמתישהו השוק יתחיל מהלך עולה, כנראה אחרי שהסנטימנט השלילי יירגע ונראה קצת שיפור בביצועי החברות. אפילו אם המהלך העולה לא יהיה חזק כמו שציפינו, זו תהיה נקודה טובה לקבל החלטה חדשה: האם לצאת במיזעור נזקים ולהחליף אפיק השקעה או להישאר כי האפיק הנוכחי טוב מאוד. לפי זה - אישית אני חושב שהיא צריכה לחכות למהלך מתקן ואז לצאת. בטווח הקצר אני צופה את פועלים נושקת ל-1200 ואף פחות. זו סתם הערכה שלי שלא ניכנס כרגע לאיך הגעתי אליה. כשהטלטלה בשווקים תיגמר אני חושב שהמצב ישתפר מאוד. אולי לא נגיע לרמות של לפני משבר הסאב פריים אבל זו תהיה נקודה טובה לצאת במיזעור נזקים ולחשוב על האפיק הטוב ביותר לכמה שנים הבאות.
אני לא מתנדב
הציגו שאלה בפורום אז עניתי . אני חושב שהשקעה לא מנייתית היא הרבה יותר יותר בטוחה כרגע וזה לא מותנה בכך שהמדד ירד ל300 . התחלה של עליות יכולה להתעקב עוד רבעונים רבים . איזה שיערה תיפול מראשה אם היא תשים את הכסף בינתיים באג"ח ממשלתיות או פשוט בחשבון חיסכון?

voguemaster

New member
גם אג"ח לא בהכרח ייתן תשואה טובה

אני לא מתנדב
הציגו שאלה בפורום אז עניתי . אני חושב שהשקעה לא מנייתית היא הרבה יותר יותר בטוחה כרגע וזה לא מותנה בכך שהמדד ירד ל300 . התחלה של עליות יכולה להתעקב עוד רבעונים רבים . איזה שיערה תיפול מראשה אם היא תשים את הכסף בינתיים באג"ח ממשלתיות או פשוט בחשבון חיסכון?
גם אג"ח לא בהכרח ייתן תשואה טובה
אל תשכח שעכשיו הריביות על מק"מים ואיגרות לא צמודות (לדוגמא) הן נמוכות יותר ויש סיכוי לשחיקה גדולה של ההשקעה בגלל אינפלציה. השקעה מנייתית היא אומנם מסוכנת עבור מרבית האנשים אבל לא כל אפיק סולידי חליפי הוא טוב.

מצב
הנושא נעול.
למעלה