אוופני איזון - עד איזה גיל מומלץ?

אלאר

New member
אוופני איזון - עד איזה גיל מומלץ?

והאם יש המלצות לסוג/ספק?
תודה!

efatsh

New member
תלוי

אנחנו קנינו בגיל 3, חברים קנו בגיל 4. הילדים רוכבים ונהנים מהם מאד.
אם קונים לגילאים גבוהים יותר, רק חשוב לשים לב שהאופניים מתכווננות לגובה מתאים.
לנו יש פושטים מטויס אר אס שעושים את העבודה (אבל די קטנים, אז אולי לא יתאים לילד גדול) לחברים יש סטריידר (שיותר יקר, אבל איכותי יותר ומתכוונן גם לגובה גבוה יותר). התוכנית היא לוותר על גלגלי עזר ולעבור ישר משם לדו גלגלי

Guy Yafe

New member
לדעתי עד שלא צריך אותם יותר

בגיל שנה קנינו לו את האופניים של Chillafish ובגיל שנתיים קנינו לו סטריידר.
הוא ירכב על הסטריידר עד שנמצא לו אופני דוושות עם גיאומטריה שמתאימה לו (מאוד מאוד קשה למצוא בארץ). גם אחרי שתעברו לאופני דוושות, כדאי להמשיך עם אופני האיזון עד שהילד ידע לדווש כמו שצריך (הכוח והקואורדינציה שיש להשקיע לא מגיעים מיד).
ברגע שהוא מסוגל לרכוב על אופני דוושות, אפשר לוותר על אופני איזון.

לגבי הדגם:
לגילאי שנה אופני Chillafish מאוד מתאימים.
לגילאים יותר מבוגרים, אני חושב שסטריידר והחיקויים שלו מתאימים.
אופני עץ לא מתאימים בכלל מבחינת משקל, קשיחות ואפשרויות כוונון.
אופניים עם הכנה לדוושות גם לא מתאימים מפני שההכנה מעלה מאוד את המשקל ומשנה את מרכז הכובד.
גלגלים פניאומטיים זה מגניב אבל לא מומלץ: מאוד קשה לתקן תקרים בגלגלים כאלה.
חשוב שיהיו אפשרויות כוונון גם למושב וגם לכידון.

והכי חשוב: קסדה שיושת כמו שצריך על הראש.

תוכל להסביר בבקשה

את עניין הגיאומטריה באופני הדוושות?
אנחנו עם אופני איזון ויש עוד דרך ארוכה עד שנעבור לאופני דוושות, אבל בכל זאת מעניין אותי להבין.

Guy Yafe

New member
קבלי לינק

קצת טרחני אבל מסביר את זה מאוד לעומק
http://www.twowheelingtots.com/specialized-hotrock-12-review/
השורה התחתונה פה היא שרוב האופניים בגודל 12" שמתאימים לילדים בגילאים האלה, תוכננו במחשבה על גלגלי עזר ולכן אין שום ניסיון לדאוג שהרגליים של הילדים יגיעו לקרקע מפני שממילא יש להם גלגלי עזר.
מצד שני בגלל הגלגל הקטן, מאוד קשה לייצר גיאומטריה שבה שרגליים של הילד יגיעו לקרקע ועדיין הוא יוכל לדווש.
&nbsp

בלונד23

New member
יש לנו סטריידר

יש איתם שתי בעיות: בגיל 4.5 כעת הילדה גבוהה מדי והם לא מתכווננים לגובה המתאים לה ולכן קטנים עליה.
הבעיה השנייה היא שמעולם היא לא ניסתה לנסוע עליהם באיזון. כלומר פוספסה המטרה, היא נסעה בעזרת הרגליים בלבד.
אני שומרת את האופניים לילד הבא כאשר היא רוכבת על אופני 12 אינץ' עם גלגלי עזר שתואמים לגובהה.

mafe

New member
לנו יש אופני איזון של פוקי

קנינו באתר בחו"ל עם משלוח לארץ, יצא כולל משלוח סביב ה-300 ש"ח.
היתרון שלהם הוא שיש מן משטח כזה שאפשר להניח עליו את הרגליים כשהילד לומד להתאזן.
בינתיים אנחנו לא שם, הבן שלי בן 3 וחודשיים, קיבל את האופניים ליום הולדת 3. בשלב הראשון מאוד חשש, לאט לאט הוא מתרגל ועכשיו רץ עם האופניים ומרים רגליים רק ל-2 שניות..
הכוונה שלנו לעבור ישר לאופניים ללא גלגלי עזר עוד שנה ככה, בהתאם לאיך הוא יסתדר.
ממליצה מאוד על "פוקי", בעלי עשה מחקר שלם לפני שקנינו אותם והגיע למסקנה שזה עדיף על סטריידר מכל מיני ביקורות (בעולם. בארץ כאמור פוקי לא מוכר כל כך)

giraffelle

New member
גם לנו יש אותם

הילדונת קיבלה אותם בגיל שלוש, והיום בגיל שש, גבוהה לגילה, הם עדיין טובים לה אם כי בקושי.
אגב, יש גם מישהו שמוכר אותם בארץ. יש לו דף פייסבוק.

mafe

New member
עד איזה גיל השתמשה בהם?

היא עדיין משתמשת בהם בגיל 6? למה לא אופניים רגילים?
לא הצלחתי למצוא בארץ, יש אתר "פוקי ישראל" אבל אם אני זוכרת נכון כשבעלי חיפש הם פשוט לא ענו לטלפון אף פעם.

kookadoo

New member
סטריידר מגיל 3 עד גיל 5 ו-3 חודשים ואז אופניים בלי גלגלי עזר

הסטריידר היו נהדרים!!
בשלב מסוים ראינו שמתחילים להיות קטנים אבל הילדים עדיין טסו עליהם. לפני חודש עברו תוך 10 דקות כל אחד לאופניים ללא גלגלי עזר (חשוב שיהיו קטנים, כדי לקבל את הביטחון. התחלנו שבועיים שלושה ב-14 אינטש ועברנו ל-18). לא מאמינה שהיו רוכבים בגיל כזה בגלי גלגלי עזר ללא הניסיון שרכשו על הסטריידר.

למעלה