אוי יש לי מליון שאלות!!!

yocmm

New member
היי סמדר

אני הייתי הולך בכיוון אחר. דבר ראשןו - תדברי עם עוד כמה הורים. תבחרי מספר הורים שנוח לך איתם, ושהילדים שלכם כמה שיותר קרובים (במחינת גיל, התפתחות, התנהגות וכד') ותשאלי אותם אם גם הם רואים את אותם סימנים. חשוב אף יותר לבדוק אם אצלם יש התנהגות חשודה בסיטואציות אחרות. אני לא יודע עד כמה הבת שלך מסוגלת לדבר, אולם אים ניתן, כדאי לנסות לדובב אותה. אחת הדרכים לעשות זאת היא להעביר את הסיפור אלייך ולשתף אותה. לדוגמה, תספרי לה שבעבודה אצלךף מישהו שפך את האוכל שלו, והוא מאוד נלחץ, ואז הרגעת אותו והסברת לו שזה לא נורא. ומכאן תנסי לראות אים היא תהייה מוכנה לשתף אותך. בנקודה הזאת הייתי שוקל את ההצעה של רחלי. ועכשיו שאלה אלייך. במידה ותגלי שבאמת, הגננת/הסייעת נגיבות באופן לא תקין במיקרה כזה. מה תעשי? האים מייד תוציאי את הילדה מהגן? למה אני שואל, כי רוב הסיכויים הם שלא (ובצדק). הילדה כבר התאקלמה בגן, ולהעביר אותה לגן אחר, זו לאו דווקא האופציה הראשונה. קרוב לוודאי שתעדיפי, קודם להתעמת עים הגן. אז אם את מוכנה להתעמת עים הגן, למה לא לעשות את זה עכשיו? ברור שכולם יגידו שהכל טוב, ולא כועסים וכ'. אבל, הם ידעו שאת שמה לב, וראית שינוי בהתנהגות. ואולי הם ישימו לב טוב יותר לתגובות שלהם. כמובן, שאת צריכה לעשות את זה בצורה מכובדת, ולא לבוא ולהאשים. כדאי לעשות את זה אחרי שהצלחת לאסוף כמה שיותר מידע, מהבת שלך ומהורים אחרים. ושוב, במידה וזה לא עזר, זו הנקודה לשקול שוב את ההצעה של רחלי. יוסי

סמדר 8 7

New member
תודה על התגובות

הי יוסי ותודה. כמובן שאני לא אוציא את הילדה מהגן על דבר כזה אבל בהחלט אבדוק אם יש תגובות נוספות שמחשידות. הילדה מאוד אוהבת את הגןואני מאוד אוהבת את הצוות היא עדיין לא ממש מדברת כך שאני לא באמת יכולה לנהל איתה שיחה אבל שאלתי כמה הורים והם לא שמו לב לתגובות דומות מצד הילדים. דיברתי עם הגננת על הנושא כך שהיא יודעת שאני מודעת ושמה לב. אני אמשיך לעקוב ושוב..תודה

סמדר 8 7

New member
אוי יש לי מליון שאלות!!!

מה עושים?!?! טוב נתחיל באחת: הבת שלי בת שנה ו-9 חודשים נכנסה לגן בגיל שנה ו-4. אין לי חששות שיש שם אלימות כלשהי רק דבר אחד מוזר קרה. היא התחילה נורא להילחץ בכל פעם שנשפך משהו (מים/מעדן וכו'..) זה מעולם לא היה כך ולאחרונה היא ממש מתחילה לבכות ונראית מבוהלת כזה קורה לה או לאחרים לידה. אני יודעת שהגננת מייחסת חשיבות רבה (ביותר) לניקיון בגן.גם האסטתיקה של הילדים וגם המקום עצמו שהוא הגן הכי מצוחצח שראיתי. השאלה- איך אני יכולה לדעת מה התגובה של הצוות כשנשפך משהו לילד? יוכל להיות שהן כועסות ככ על דבר כזה? כששאלתי את הגננת אם שמה לב לזה אצל הבת שלי היא אמרה לי שלא. קשה לי לשאול את הגננת איך הם מגיבים כשילד שופך משהו...כי אני יודעת שהיא תגיד שהם לא כועסים..איך אני יכולה לדעת מה באמת התגובה שלהן?? סליחה על האורך...

yocmm

New member
טוב...

תראי, זה שהורים אחרים לא שמו לב, זה טוב, זה מוריד טיפה את מפלס הדאגות. אבל, לצערי (ומנסיוני), רק טיפה. כמה דברים שמעניינים אותי בנושא: דיברת עם הגננת עכשיו, או שעבר כבר כמה זמן מאז שדיברת איתה? האים יש סימנים נוספים המעידים על משהו לא תקין (רגרסיה כלשהי, מתעוררת בלילה בבכי...) איזה סדר גודל של גן זה? כיתה אחת או כמה כיתות, כמה ילדים בכיתה, מה גודל הצוות? האים המדובר בגן פרטי או גן של אירגון גדול כמו רשת המתמסים, נעמת וכד, (רק בלי לנקוב בשמו, בבקשה) ושאלה אחרונה - עים כמה הורים דיברת. יוסי

למעלה