אולי אני לא צריך את הדת

אני לא צריך לברוח לאמונה כדי להישאר רוחני. אני אדם נחמד, עדין וטוב. אני לא צריך לריב. אני אמן, אוהב אדם, מתעניין בתחביבים ומאמין בכוחו של כלי הדיבור. אני רק צריך להיות מוגן. אגב, למה הפסיקו לכתוב בפורום?

אני יודע שהבנתי. רק אתה לא הבנת שנעזרתי בדת כדי להישאר רוחני, ושדתי לא חייב להכריח עצמו לפעול לפי כל הכללים הנוקשים. האשמת אותי שאני דתי מזויף בשביל אינטרס, ושאני לא רוחני. זה לא נכון. הדת כן הייתה חשובה לי מאוד מבחינה רוחנית ומוסרית. דת היא סוג של חוכמה, וצריך לדעת איך לקיים אותה בחוכמה. בשנים האחרונות עברתי תהליך קשה במיוחד של איבוד רוחניות, ולכן הרגשתי שאני זקוק לזמן מסוים למסד מחדש את הרוחניות שלי בדרך ברורה ויציבה בעזרת האמונה. אולי אני כבר לא זקוק לדת, כי הגעתי להשלמה רוחנית עם אישיותי.

אני מגדיר עצמי כרוחני מאוד כי אני יוצר הרבה אמנות מורכבת, מנהל יחסי אנוש בדרך מאוד אוהבת, מתעניינת ורגשית, עוזר הרבה, מחזיק בערכים חזקים וחשובים ומאמין ברעיונות מופשטים מקוריים ואף מיסטיים לפעמים. אני לא יודע מה ההגדרה, אבל אני מרגיש שאני רוחני מאוד. במילון שלי הגדרתי רוחניות כשאיפה ליפה ולמופשט. רוחני הוא אדם שחושב על דברים יפים כמו איך לצייר, לקרוא שירה ולפעמים להאמין באלוהים. חומרני הוא אדם שחושב רק על דברים שיעשו לו כיף כמו כסף ואוכל. אני אמנם אוהב את הנאות החיים ככל אדם, אבל אני מודע היטב לכך שהרוח חשובה יותר. אגב, אני משפר את העולם בעזרת הרוחניות. אהבתי לאישה שעבדה בשבילי הייתה האהבה הכי חזקה שיכולה להיות בין בני אדם.

נערך לאחרונה ב:
עכשיו חשבתי על זה שהדת הייתה ממש טובה לי ונהניתי ממנה נפשית ואני מתגעגע אליה, הרגיעה אותי וטיהרה אותי. אולי היא תחזק אותי רוחנית. לא יודע מה להחליט.

אני מחפש שיטות לנצל את הקיצונות שבדת באופן מתון ורפורמי. אני מצייר ומפסל רק מופשט, זה מותר לפי התורה. כתוב לא לפסל דמות מהארץ, מהים או מהשמיים. עיקר אומנותי כתיבה. אני משתדל לעדן גסויות בכתיבת השירים שלי בעזרת מטפורות ורמזים. חשוב לי להתבטא בכל הצורות האפשריות של רעיונות, מהדבר הבוטה ביותר ועד לדבר הטהור ביותר. אני מתרכז בקול של הזמרת ולא מסתכל בגופה, וגם מדבר אתה רק על אומנותה ולא על דברים אישיים כדי לא לחשוק בה. ברור שהמוסר, הרוח והאמונה הם העיקר, אבל חשוב לי עכשיו למסד ולייצב מחדש את הרוחניות שלי בעזרת האמונה והטקס. חשבתי אולי אני לא זקוק לדת כי מצאתי מחדש את ההשלמה הרוחנית שלי, אבל הבנתי שהדת טובה לי ומחזקת אותי ולכן מתאימה לי.

SupermanZW

Well-known member
אני מחפש שיטות לנצל את הקיצונות שבדת באופן מתון ורפורמי. אני מצייר ומפסל רק מופשט, זה מותר לפי התורה. כתוב לא לפסל דמות מהארץ, מהים או מהשמיים. עיקר אומנותי כתיבה. אני משתדל לעדן גסויות בכתיבת השירים שלי בעזרת מטפורות ורמזים. חשוב לי להתבטא בכל הצורות האפשריות של רעיונות, מהדבר הבוטה ביותר ועד לדבר הטהור ביותר. אני מתרכז בקול של הזמרת ולא מסתכל בגופה, וגם מדבר אתה רק על אומנותה ולא על דברים אישיים כדי לא לחשוק בה. ברור שהמוסר, הרוח והאמונה הם העיקר, אבל חשוב לי עכשיו למסד ולייצב מחדש את הרוחניות שלי בעזרת האמונה והטקס. חשבתי אולי אני לא זקוק לדת כי מצאתי מחדש את ההשלמה הרוחנית שלי, אבל הבנתי שהדת טובה לי ומחזקת אותי ולכן מתאימה לי.
לא שמת לב לפרדוקס "לנצל את הקיצונות שבדת באופן מתון"? מתינות וקיצונות הם הפכים.

הסברתי איך. אני מנסה ליישם רעיונות מהדת הקיצונית, באופן מתון. אני לא מאמין בדת הקיצונית, אני מאמין בדת המתונה אבל אני מנסה למסד ולייצב את הרוחניות שלי בעזרת מצוות.

SupermanZW

Well-known member
הסברתי איך. אני מנסה ליישם רעיונות מהדת הקיצונית, באופן מתון. אני לא מאמין בדת הקיצונית, אני מאמין בדת המתונה אבל אני מנסה למסד ולייצב את הרוחניות שלי בעזרת מצוות.
אם אתה מאמין בדת המתונה למה אתה מנסה ליישם רעיונות מהדת הקיצונית?

אולי המצוות שאתה מקיים אינן המצוות הנכונות?

אני מנסה למסד ולייצב את הרוחניות שלי בדרך של כוח רוחני ומוסרי חזק ככל האפשר. אני מיישם את רעיונות היהדות בדרך שתתרום לי ולא תזיק לי. מותר לצייר מופשט, כתוב לא ליצור דמות מהשמיים, מהארץ או מהים. ציור מופשט וכתיבה גם יותר חשובים מציור מוחשי. עיקר אמנותי כתיבה, ובציור העיקר הצורה ולא הדמות. חשוב לי להתבטא, אבל כדי לא להגיע לגסויות ולחשק אני מעדן את האמנות שלי.

עברתי דברים מאוד חשובים ואני עושה דברים מאוד חשובים, ולכן אני מחשיב עצמי לאדם שהוכיח עצמו כרוחני במיוחד ומאמין שאולי הדת והאמונה יכולות לתרום לי.

עברתי דברים מאוד חשובים ואני עושה דברים מאוד חשובים, ולכן אני מחשיב עצמי לאדם שהוכיח עצמו כרוחני במיוחד ומאמין שאולי הדת והאמונה יכולות לתרום לי.

למעלה