אולי זה ישמע לכם מצחיק אבל

אולי זה ישמע לכם מצחיק אבל

אני הייתי באגף QA בחברה מסוימת ואני בן 16 אז הייתי בן 15 ובואו נגיד שזה לא כל כך קשה מה זה אומר עליכם ?

ScrollLock

New member
מה זה אומר עלינו...

המממ... האמת? אני מניח שעלינו זה לא אומר הרבה. בסך הכל אנשים קטנים, חוליה נמוכה יחסית באבולוציה של עולם התוכנה, שלא מבינים הרבה מהחיים שלהם. א-ב-ל לעומת זאת - מה זה אומר עליך? ילד פלא מקסים של אמא, גאון אמיתי!!! הג'ניוס בהתגלמותו! בטח ישבת שם והראית להם מה אתה שווה! הראית להם כמה אתה חכם ומבריק, כמה הם לא יודעים כלום ואתה - רק אתה הצלחת לפתור להם את כל הבעיות והראית להם שגם בלי שאתה יודע שום דבר מהחיים שלך, אתה עדיין יכול להיות המאסטר האמיתי! בטח אמא היתה מה-זה גאה בך כשסיפרת לה את כל זה ?! ד"א - יש לך עוד קצת חלב מסביב לשפתיים - אולי כדאי לנגב אותו?

חחח לא....... אבל

תשמע לא לימדתי אותם שומדבר ואין ספק שהם הבינו הרבה הרבה יותר ממני אבל העבודה הזו לא מצריכה הכשרה רבה . . . \

ScrollLock

New member
נו, אתה ביקשת את זה...

צ'מע חבוב, גם להקליד שטויות בכל מיני פורומים לא מצריך יותר מדי הכשרה. למעשה, לא צריך להיות יותר אינטיליגנט מבבון ממוצע בשביל לעשות את זה. גם לפתח את Windows לא צריך יותר מדי הכשרה - הכל תלוי במה עושים ואיך. עכשיו, רק לצורך העניין, בוא ספר לנו למשל איזה בדיקות אתה תכננת לבדך ומה היו השיקולים שהובילו אותך במהלך הבדיקות? או שאולי נתחיל מנקודה נמוכה יותר (על ציר הזמן) - למה שלא תספר לנו איזה נוהלי ותהליכי פיתוח ובדיקה אתה הצעת ואיזה תהליכים בוצעו בפועל? *QA או לא QA? זה חלק מהעניין...

redhead225

New member
קראת RFCs

אי פעם עמ"נ לבנות ספציפיקציות בדיקות או שפשוט עשית black box testing?

עפר פרת

New member
זה אומר די הרבה על מי שהעסיק אותך

1. חסכן 2. מחויב לאיכות 3. מבין באמת מה זה QA 4. עוד כל מיני דברים טובים אחרים

Scott

New member
לא לגמרי נכון

כלומר, כל טמבל יכול לעבור על STD שנכתב כמו שצריך, ללחוץ על כפתורים ולמלא STR. לב העניין הוא שזה הוא שלב אחד בלבד בכל התהליך, ולמען האמת, השלב שמצריך הכי פחות ידע, וכמעט אפס הכשרה. אין שום דבר רע בחסכנות, בייחוד עם העסקתו של אותו נער פינתה זמן לאנשי בדיקות אחרים לעשות דברים חשובים יותר. אף על פי כן, עם גישה שכזו, אותו נער לא יוכל להיות איש QA, אלא להמשיך ולבצע "עבודות שחורות".

ScrollLock

New member
יש רע בחסכנות

תראה, לדעתי, להעסיק בבון כל אחד יכול. זה זול, זה שקט וזה חוסך זמן הכשרה. השאלה - מה ה-Added Value? אם כל המטרה היא חיסכון בכסף - יכול להיות שהזמן שיבזבזו המפתחים על להבין מה הבבון עשה, יעלה יותר כסף מכל ההעסקה של הבבון. לכן, הבבון צריך גם ידע, ורצוי יותר ממינימלי, כדי להבין מה קרה ולמה וכדי שהוא יוכל להעביר את האינפורמציה הרלוונטית למפתחים - ואז, כבר לא מדובר בבבון...

עפר פרת

New member
מסכים, אבל

סקוט, אתה צודק - אם מערכת הבדיקות שלך מאפשרת זאת, ניתן להעביר את ביצוע הבדיקות עצמן לכוח עבודה זמני, בפיקוח אנשי הצוות המומחים (אשר יתפנו לביצוע משימות הדורשות מומחיות). אני תקפתי את הזלזול במקצוע הנובע מדבריו, והנחתי (לצורך התקיפה), שאיזה בוס אמר לעצמו "בשביל מה צריך QA, ניקח איזה ילד שישחק עם זה קצת".

רוהאנדה

New member
חצוף שלא מבין כלום!!!

גם אני עובדת בQA ולקח לי בדיוק שבוע להבין על איזה כפתורים ללחוץ אבל מכאן ועד להגיד שאני מבינה משהו??? רחוק מאוד. העניין הוא שכל כך אין לך מושג מה קורה סביבך שאתה חושב שאם אתה יודע להריץ בדיקה אז אתה ספץ - ובכן החכם האמיתי הוא מי שבונה את המערכת, מייעל את הבדיקות, כותב אותן, מוודא שהן עונות על כל הצרכים וכדומה - דברים שבפורום הזה מנסים להעביר (לפחות ממה שאני רואה). מי שלא ממש מוכשר הוא מי שחושב שללחוץ על כמה כפתורים בתוכנה שנכתבה ע"י מישהו אחר זה משהו מיוחד... ועוד חושב שזה כל הסיפור שנקרא QA...אה - הכוונה אליך!!! כתגדל נדבר

למעלה