אולי יהיו כאלה שיתלוננו שזה לא

אולי יהיו כאלה שיתלוננו שזה לא

הפורום המתאים, אבל זה הפורום שמעניין אותי הדעות של החברים. מה אתם חושבים על מיסטיקה? על מאגיה וכישוף? על על טבעי? מטפיסיקה? ויותר בפירוט, טלפתיה, לחשים, סיאנס. למה?

bgbg10

New member
מאמינה מאמינה מאמינה...

למה הנך שואל? עקב התענינותי רבת השנים, קראתי, ודברתי עם אנשים על תחום המיסטיקה... זה גם ידוע ביהדות שלמילים יש כח ואנרגיה אדירה ומכאן שהשפעתם היא רבה... יש הרבה דברים שהמדע עדיין לא מבין אותם, יש הרבה דברים שבעבר המדע גם פטר אותם כ"לא קיימים" והיום הם מוכחים... טלפתיה זה משהו שקורה לרבים מאתנו, כמו שתמיד אומרים איך אתה יודע מי בצד השני של הטלפון,לפני שהספקת לענות? העניין שהרוב פשוט לא מפתחים את היכולות שיש בהם, ולכולנו יש יכולות כאלו או אחרות רק ברמות שונות... אני יכולה להגיד לך למשל שאני מכירה מישהו שהוא מסטיקן, הוא תמיד מפרש לי חלומות, היו לי 3 חלומות מסויימים שחפשתי את המשמעות שלהם כי ידעתי בוודאות שהם אומרים משהו...כל מיני אנשים ניסו לפרש לי וידעתי שהם לא מפרשים את זה נכון, וכשבאתי אליו, הוא נתן לי את הפרוש ופשוט ידעתי שזה נכון, (סלח לי שאיני כותבת את החלומות עצמם והפרוש שלהם), בכל אופן אני יושבת איתו וכל הזמן הוא מלמד אותי על דברים שונים שקשורים לתחום התקשור והמיסטיקה אני בכוונה לא מפרטת יותר מידי על אותו אחד ועל אכל האמונה שלי בנושא...בייחוד כי יש הרבה אנשים שלא מבינים בנושא וכל דבר שלא מוכר או מוכח להם מדעית הם פוטרים אותו או מתחילים להתקיפ... אישית אני גם קוראת בכף היד (די בסיסי, למדתי מהרצאות,מאנשים שלמדו ומאינטואציות) ובעינים של אנשים (אני פשוט מסתכלת למישהו בעינים ויכולה לקרוא אותו...אין לי הסבר לזה, זה כמו שאם מישהו יסתכל עליך וישקר אתה תדע)... לכל אלו למינהם, שהנושא לא מדבר אליהם, מראש אני מבקשת לכבד דעות והשקפות של אנשים אחרים, ולהיות פתוחים שיש אנשים שונים בעולם... ממש אין לי חשק לחזור לכאן לראות הודעות שלא מראות כלום פרט לבורותם של אנשים מסויימים)

neko

New member
הערה:

המדע לא טוען שדבר זה או אחר (בתחום המיסטיקה) "לא קיים". פשוט יש שתי אפשרויות: 1. המתעסקים בתחום לא רוצים להעביר אותו לבדיקה בכלים מדעיים מתוך פחד שיתגלו כמרמים. 2. דברים מסויימים לא ניתנים לזיהוי בכלים המדעיים של ימינו. וכמובן שהכל עוד יכול להשתנות...

erezsh

New member
מעניין

איך כל הדברים המוזרים קורים רק לאנשים אחרים. מלא אנשים שיצא לי לדבר איתם ראו עב"מים, רוחות של אנשים מתים (ויותר מפעם אחת!), דיברו עם מישהו שגילה עליהם הרבה מאוד רק מלהסתכל על חפצים חסרי משמעות וכו'. רק לי, שום דבר מוזר לא קרה. רק עבורי היקום ממשיך ללא-הרף בחוקיות הברזל שלו

erezsh

New member
עם הסתייגות אחת

כן קרו לי דברים שעלולים להתפרש כטלפתיה, אבל לאותם דברים יכולים להיות הסברים הגיוניים אחרים, וגם אין להם אף מאפיין שמאחד אותם. כמובן שגם אף פעם לא הצלחתי לשחזר מקרה כזה בכוונה, לכן אפשרי מאוד שזו סתם סטטיסטיקה.

highq10

New member
נו באמת...

יש סיבה טובה למה זה נקרא אמונות טפלות. האמת, לא רציתי להגיב אבל אם כבר מישהו הגיב לא יכולתי להתאפק.

bgbg10

New member
לא דובר כאן על אמונות טפלות

אמונות טפלות זה כאשר אתה מאמין שפעולה יומית מסויימת עלולה להביא עליך רעה... כמו לא לעבור מתחת לסולם או לירוק על הרצפה אם רואים חתול שחור וכו'... אני לא מאמינה באמונות טפלות...פרט אולי לעיו הרע...שאנשים יכולים לפתוח עיניים או את הפה שלהם...ומנסיון אני יודעת שזה נכון... לכן אני מאלה שעושים "חמסה" או "טפו...טפו...טפו..." אני לא מאמינה במסטיקה רק לשם האמונה...אני מאמינה מדברים שראיתי וחוויתי, לא רק אצלי אלא גם אצל אחרים.... כמו שאני לא מאמינה באלוקים רק כי חינכו אותי להאמין, היו לי המון ספקות ושאלות, ומצאתי את התשובות שלי....לא יעזור מה יגידו,תפילה משנה המון, ואני אפילו בכיפור לא מתפללת מספר ואני לא דתייה...אבל כאשר כן ה מתפללת זה עוזר

hagakora

New member
הפורום המתאים

אבל לפני זה, כדאי לשקול את השאלה האתית: האם אתה רוצה שאנשים יאמינו בזה? שכל האנשים יאמינו בזה? שאנשים יעסקו בזה? שכל האנשים יעסקו בזה? כמה אפוקליפטיות יהיו ההשלכות אם כולם יעסקו בזה?

למעלה