אולי מישהו מכיר ?

antidot

New member
אולי מישהו מכיר ?

ניסיתי לגשת לבעית DUAL BOOT בדרך קצת לא מוכרת... קודם: יש לי W2K SERVER על דיסק SCSI ולינוקס על IDE SCSI עולה ראשון ומציג לי תפריט של מייקרוסופט. ניסיתי בעזרת dd להעתיק את הBOOT SECTOR של דיסק IDE שיושב עליו לינוקס. העתקתי את הסקטור הראשון לקובץ והכנסתי אותו לBOOT LOADER של WINDOWS לרוב הפתעתי LILO שמותקןעל IDE עולה חלקית (הייתי בטוח שלא יעבוד כלל) אך נתקע אחרי LIL הדיסק של לינוקס הוא hdc וניסיתי להעתיק גם hdc וגם hdc1 השאלה היא האם מישהו ניסה את השיטה ? ברכות ANTIDOT

תמר,

New member
זאת לא הדרך הנכונה

למה עשית dd? אתה יכול להתקין במקום זה lilo על ה-ide. בכל מקרה, אמרו לי לא מזמן, ואני לא בטוחה במאה אחוז שזה נכון אבל זה נשמע מאוד מאוד הגיוני, שכאשר ה-bootloader נכתב לדיסק, נכתבת גם הקונפיגורציה שלו, והכתובת המוחלטת של הקרנל על הדיסק, זה אומר שה-lilo לא משתמש בקבצי ההגדרה ב-etc בזמן העליה, אלא הכל כתוב ב"שפת מכונה" ב-boot sector. לכן אין סיכוי שזה יעבוד, אלא אם כן עשית image של שני דיסקים זהים לחלוטין (והכוונה - אותו גודל, אותו יצרן, אותה חלוקה לפרטיציות וכו´), וגם על זה לא הייתי סומכת. לכן, הדרך הנכונה להתקין lilo זה ע"י הרצת הפקודה lilo עם הפרמטרים הנכונים. אם אתה רוצה להשיג תוצאה כל שהיא מהתקנת lilo בתצורה הנוכחית של המחשב שלך - נסה לתאר לנו מה אתה רוצה לעשות, ולהראות לנו גם את ה-lilo.conf

antidot

New member
הבהרה

אסביר: W2K היה ראשון. עכשיו, כיוון שהגדרתי את הדיסק כDYNAMIC ולא BASIC אני לא יכול להתקין LILO עליו כי אז W2K SERVER לא יעלה. (דיסק דינמי בW2K SERVER מאפשר הגדלה דינמית וFAULT TOLERANCE ) בBIOS הגדרתי את סדר הBOOT ככה: SCSI ראשון IDE שני ועכשיו הבלגאן: sda : W2K system sdb : another NTFS disk IDE: hda:windows 98 hdb: cdrom hdc:LINUX LILO מותקן על MBR של hda אם אני משנה בBIOS את סדר העליה לIDE ראשון, אני מקבל את הפרומפט של LILO והכל עובד יופי. מה שכן, כל פעם לשנות את סדר הBOOT בBIOS די מעצבן. עכשיו לגבי DD : אם אכן נכתבת הכתובת המוחלטת של קרנל אזי LILO מחפש את הקרנל לפי הכתובת של הדיסק, משהו כמו 0X80 ואז לא צריכה להיות שום בעיה. מה שכן, עדיין לא ניסיתי להעביר את LILO לסקטור הראשון של הדיסק שעליו יושב הלינוקס ולעשות את התרגיל. מקווה שהפעם הייתי יותר ברור. הצעות ? ברכות ANTIDOT

mavor

New member
LILO

תנסה לעלות מהדיסק IDE ולהגדיר ידנית כניסה ל W2K זה קצת מורכב אבל אפשרי אם לא תצליך תצתרח להחליף BOOT LODER למשהו יותר מקצועי (אולי PQ BOOT) נדב

antidot

New member
ניסיתי ולא פעם אחת

ניסיתי ולא פעם אחת. הבעיה היא שLILO לא יכול לזהות את הדיסק של W2K כיוון שהוא מפורמט כדיסק דינמי(שטויות של מייקרו$ופט) השאלה היא האם מישהו מכיר את השיטה של העתקה של SUPERSECTOR לקובץ והפניה אליו דרך הLOADER של מייקרוסופט.

antidot

New member
הםםם

ממתי אפשר להגדיר משהו ב CONFIG.SYS של W2K ? כמה שאני יודע הקובץ בכלל לא קיים ולא נבדק בBOOT הלו !!! זה כמו NT ! אין autoexec ואין config !!

mavor

New member
BOOT LOADER

תנסה BOOT LOADER מסחרי כמו PQ BOOT או SYSTEM COMMADER נדב

תמר,

New member
כמה תשובות

א. אמנם 2000 זה כמו nt, אבל למיטב ידיעתי הוא תומך בגירסאות קודמות. אצלי ב-root dir יש קובץ ריק שנקרא config.sys וגם autoexec.bat (תמונה מצורפת) ב. הדרך הנכונה היא להשתמש בקובץ boot.ini. אם תעיף שם מבט, אני מאמינה שתדע איך להסתדר איתו (אני לא הולכת לנסות את זה עכשיו על המחשב שלי, נסה אתה ותגיד לנו איך עושים את זה
) בהצלחה

antidot

New member
כנראה שלא הייתי ברור...

אני מהתחלה מנסה לעלות את לינוקס בעזרת ה BOOT LOADER של W2K הBOOT.INI נראה ככה
[boot loader] timeout=10 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT [operating systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT="Microsoft Windows 2000 Server" /fastdetect /noguiboot multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT="Microsoft Windows 2000 Server" /noguiboot c:\bootsect.lnx = "Linux bootsect.lnx"​
הקובץ bootsect.lnx בעצם מכיל את SUPERSECTOR בו הותקן לינוקס על דיסק פיסי אחר. אגב: אם מריצים את lilo -v 5 אפשר לראות את כל הכתובות של הדיסקים הפיסיים שנרשמים. והכתובות אכן מוחלטות. מה שכן אולי אני צריך לעשות כמה מיפויים של כתובות בשביל שLILO לא יתייחס לSCSI כלל. ולגבי autoexec וconfig : משהו שכתבתי כהנחיות לפתרון תקלות הBOOT של NT בזמנו, תהליך הBOOT של NT :
Boot Step One: NTLDR AND BOOT.INI The first thing tat NT Server loads is the NTLDR file that announces itself by clearing the screen and displaying OS Loader V4.00 If you don’t get that message, it means the boot sector on the boot drive no longer loads NTLDR. If that is the case use the Emergency Repair disk. Run NT Setup from a CD and choose the Repair option. You’ll be asked to provide the Emergency Repair disk. Do it and you’ll get several options one of which is Inspect Boot Sector. If after that you get “Unable to open NTDETECT.COM” message again use the Emergency Repair disk to restore root Structure. Boot Step Two: NTDETECT NTDETECT.COM runs to inspect the hardware present at the machine. It announces itself as NTDETECT V1.0 Checking Hardware... Each dot here represents a hardware driver loaded. If the machine gets stuck after 2-3 dots it’s definitely a hardware problem. Try to disable unnecessary hardware devices. Boot Step Two: Load the Kernel Only thing to say is that at that point there is an option to: Press spacebar NOW to invoke Hardware Profile/Last Known Good menu​
תחשבי על זה. הרי לNT אין DOS MODE אז אין שום סיכוי בעולם שפקודות DOS יוכלו לתפקד בBOOT. הDOS זה סה"כ אמולציה, SHELL שרץ מעל הקרנל של NT. ואגב: אני מצרף את הroot שלי הלא מכיל שום קבצי autoexec/config
--------------------------------------------------------------------------------------- "Veni Vermini Vomui - I came, I got ratted, I threw up" ---------------------------------------------------------------------------------------​
ברכות ANTIDOT

תמר,

New member
תסתכל טוב טוב בתמונה ששלחת

אני מצאתי שם config.sys ו-autoexec.bat. יכול להיות שאין להם שום משמעות מעשית, אולי זה מיועד רק לחלונות dos, אבל הם קיימים בכל מקרה. זה מאוד הגיוני ש-loadlin לא ירוץ ב-win2k, מהסיבה שציינת, שהמערכת הזאת אינה מבוססת dos. בעניין ה-boot, יכול להיות שאתה יכול להפנות ב-boot.ini למחיצה שעליה התקנת את ה-lilo? לפי מה שאני רואה מההגדרות שלך, לא עשית זאת.

למעלה