אולי עוד מישהו מהסטודנטים נתקל בסיטואציה כזו?

magicpie

New member
אולי עוד מישהו מהסטודנטים נתקל בסיטואציה כזו?

היי
אנחנו 3 בנות בדירת שותפות, יש משהו שמטריד אותי ואני לא יודעת איך להתמודד עם זה.
אנחנו כולנו בחודש של תקופת מבחנים.
שתי השותפות האחרות-כל היום יושבות עם אור בחדר, אני מדליקה אור רק בערב כשהשמש שוקעת כי מספיק לי אור שמש מהחלון.
שתיהן מדליקות כל אחת דוד למשך שעה ביום מינימום, יש לנו דוד"ש אבל הן מסרבות להשתמש בו כי הן "פוחדות שיגמרו המים באמצע המקלחת"- אני לא מדליקה דוד, כי יש שמש, ומתקלחת (בלי שייגמרו לי המים החמים),אבל הן מסרבות אפילו לבדוק אם יש מים חמים לפני שהן מדליקות.
שתיהן עדיין מדליקות תנורי חימום בחדרים כל היום-אני לא,כי לא קר לי.

זה יוצר מצב שאנחנו נקבל חשבון חשמל מטורף,ונחלק אותו ל3 כרגיל..אבל אני לא מגיעה לשליש,אני אפילו לא מגיעה ל20%...זה ממש לא צודק שאני אשלם את זה. זה לא אשמתי שהן מפונקות או שאבא שלהן רוטשילד...לא מדובר בהבדלים קטנים בינינו,אלא בהבדלים ענקיים בצריכה.
מצד שני,אני פוחדת לעורר סכסוך על זה כי סהכ יש אוירה טובה בבית ואנחנו חברות טובות עוד לפני שעברנו לגור ביחד.

מישהו נתקל פעם במשהו דומה? עצה? מילות נחמה? אפילו טיעונים שאני לא צודקת יתקבלו בברכה.

אין מנוס מלדבר איתן על זה.

לא על רגל אחת. אפילו לארגן ארוחת ערב משותפת ולדבר על זה.
אם לא היית מציינת שהן חברות שלך אז אולי לא היה מקום חזה, אבל דווקא בגלל שהן חברות שלך את צריכה לפתוח את זה בכנות מולן.

זה לא נראה לי כמו מצב הגיוני.
בהצלחה.

קורה...

אצלנו זה יותר לגבי השימוש במזגן- שהוא משותף. חשבון החשמל מתחלק אוטומטית שווה בשווה לפי מספר הבנות בדירה (מעונות), אז גם לי זה הציק. הייתי חוזרת לדירה מאוחר בערב (נניח, קרוב לחצות) ורואה שהמזגן פועל (ואם אני לא הייתי מכבה אותו, הוא היה יכול להמשיף לפעול בכיף כל הלילה, כאשר באמת אין צורך בכך).
אין לי כוח לריב עם אף אחת, אבל כאשר עשינו פגישת שותפות, העלתי את הנושא ומאז חל שיפור מסויים.

בקיצור, צרה מוכרת. כדאי לדבר עם השותפות שלך, בצורה נעימה ועניינית. לא יודעת כמה זה יעזור, זה כבר תלוי באנשים. מקווה בשבילך שזה כן יעזור.

לפעמים אנשים לא ממש חושבים על הדברים האלה, אולי כי הם רגילים לזה מהבית, או שמישהו אחר משלם את החשבון שלהם ואז פחות אכפת להם מהעלות הכספית.

stringadelic

New member
בקשר לאור אני מצדיק אותן

גם אני תמיד עם אור דלוק + מנורת שולחן
זה יותר נוח, אין כאן עניין של פינוק
וזה גם לא יקר, ביחס לשעה של דוד\תנור זה ממש זניח
כך שאם את מתכוונת להעלות את הנושא ולדבר איתן תדברי בעיקר על הדוד חשמל

oromer

New member
מנהל
תגובה

יש לי ניסיון מהצד השני. אני השתמשתי יותר. תראי אני אדם שסובל מקור. זה לא נובע מזלזול בכסף, פינוק או אבא עשיר. בקשר לדוד את צודקת. אם היה שמש, אין צורך להדליק שעה. אם הן פוחדות שיגמר שידליקו 10 דקות .חשוב לדבר כדי לא ליצור משקעים בעתיד. בשיחה תגידי שאת מבינה אותן, ואת הצורך במים חמים, אבל לך קצת כבד הסכום, ותנסו למצוא פתרון לייעל ולחסוך בעלויות.

magicpie

New member
תודה לכולם,עזרתם מאוד

החלטתי לחכות לחשבון חשמל ולראות מה ייצא הסכום, אם באמת יצא סכום גבוה אני אדבר איתן.
אולי באמת לא הכל פינוקי וזלזול בכסף, הן באמת סובלות מקור יותר ממני, מבחינתי עכשיו כבר התחיל הקיץ והן עוד עם תנורים.

התחיל הקיץ? הלוואי.

אני ישנה עדיין עם פוך וקר-קר-קר.

בכל אופן, במקרים כאלה צריך פשוט לדבר (ולהכין את עצמך שלא יסתדר ואולי יהיה צריך להתפשר/לחשוב על מעבר דירה).

בקשר לחימום

אני גרתי בדירה עם מזגן מרכזי.
בחורף הדלקתי את החימום האישי שלי, אלא אם כן השותפות רצו להדליק מזגן, ואז אני יכולה לכבות את המפזר חום.
בקיץ הדליקו מזגן מרכזי שמאוד סבלתי ממנו (הייתי מסתובבת בבגדים ארוכים ועם צעיף כי היה נתפס לי הצוואר).
בסופו של דבר- החשבונות בקיץ ובחורף היו די דומים, כי כל אחת מאיתנו סבלה ממזג אויר שונה.
בסופו של דבר- אני אומרת להחליק את עניין המזגן, אבל לגבי הדוד- באמת שאין צורך אם באותו יום הייתה שמש, אולי לרבע שעה (השמש עושה עבודה יותר טובה מכל דוד חשמלי כשהיא זורחת).
אז כשאת מדברת איתן שימי דגש על הדברים שהם באמת לא הכרחיים, כמו הדוד.
אם תוסיפי על זה גם מזגן וגם חימום, זה כבר ייצור אנטגוניזם ותחושה של קטנוניות, ואז גם נושא הדוד לא ימצא חן בעיניהן בכלל.

ובסוף- הכי חשוב לשמור על יחסים טובים.
אני חוויתי שותפים שהסתדרתי איתם גם אם לא תמיד דברים היו לטובתי, אבל הרגשתי שיש להם רצון להתחשב איפה שהם יכולים.
וגם היו לי שותפים אחרים לחלוטין- שמתחשבנים איתי על כל שטות שאני עושה, אבל לא שמים לעצמם ראי.

למעלה