"אומן - ראש השנה" - האומנם?

"אומן - ראש השנה" - האומנם?

אני בטוח שהנושא (הטעון) עלה פה בפורום וכבר רבות נאמר בו. בשבת האחרונה התעורר וויכוח בנושא. בת דודתי סוברת כי הנסיעה לאומן מהווה פאקטור רוחני עליאי מאין כמוהו. ובהקשר של נסיעת הבעל (או האישה) היא גורסת שאין שום בעיה - אדרבא - היא אומרת, ראש השנה הוא כלל אינו חג. הוא חג של תפילות ודבקות בבורא, ואם עושה לו (או לה) טוב באומן אז מצויין, כלשונה. ואני כשלעצמי, לא ברור לי מה העניין "העילאי" הרי מדובר בקבר (מת) אי שם בחוץ לארץ. הגם שזה "משפיע" על אנשים מסויימים, דומה עלי כי ההשפעה הזו אינה אלא 'אילוזיה'. חוויה רוחנית אפשר לקבל בכותל. ובכלל מי שמרוויח מכל הסיפור הזה הם סוכני הנסיעות וממשלת אוקראינה.

golan heights

New member
אתה לא מבין בכלל מה זה רבי נחמן אם ככה..

בס"ד להגיד שמדובר ב"קבר (מת)" זה מראה שאתה לא יודע מי זה רבנו. ולא שאני באה בטענות, חס ושלום. ברוך השם, אתה מתעניין ורוצה לחקור. אז קודם אני אתן לך כמה פנינים של רבנו על ראש השנה, אבל כדי להבין מה הוא באמת ולמה ראש השנה שלו עולה על הכל תצטרך לקרוא בספר שבחי הר"ן להבין קצת מה זה הגודל שלו. מה זה צדיק אמת. מה זה ילד בן 6 שנלחם בתאוות האכילה ולא אוכל משבת לשבת, מה זה צדיק שהתאווה הידועה בכלל לא הייתה תאווה בשבילו! הוא אומר שזה אפילו גרם לו לייסורים בזמן המעשה, מה זה צדיק כזה שהביאו אותו במיוחד בשביל הדור שלנו - כי יש כל כך הרבה רעות חולות שרק הוא, המרפא הגדול, יכול לתקן. כי השם נתן לו את כל התרופות בשביל המחלות שלנו. ובעניין ראש השנה, הנה טעימה קטנה(אבל אני שוב חוזרת ואומרת! תקרא את שבחי הר"ן ודברים דומים על מעלת רבי נחמן מברסלב... הנה קישור אם אתה לא יכול לקנות את הספר - גירסה מקוונת - http://breslev.eip.co.il/books/haran-value.asp): "על ידי שנוסעין על ראש השנה לצדיקים אמיתיים, על ידי זה נמתקין כל הדינים שבעולם, ואיך שיש איזה דין, הכל נמתקין על ידי זה, וזה צריכין בראש השנה, על כן נוסעים על ראש השנה דיקא. גם על ידי שבאין כמה נפשות ישראל להצדיק האמת על ראש השנה ונכללין יחד באהבה רבה, על ידי זה בא שמחה גדולה וחדוה רבה." "ראש השנה הוא בחינת תיקון האמונה. כי על ידי גודל הקיבוצים, שכל הקהלות הקדושות מתקבצין יחד בראש השנה, בפרט שמתקבצין אל צדיקי אמת, על ידי זה נתלקטין ונתקבצין כל לקוטי האמונה הקדושה ונתתקנת האמונה בשלמות......" ולהיות אצל רבי נחמן מברסלב, דווקא בראש השנה, דווקא בקיבוץ הקדוש - זו לא 'חוויה רוחנית'. זו חובה של חסיד ברסלב. כי כך רבי נחמן ציווה... "איש בל יעדר" מכל המקורבים אליו. רבי נחמן הבטיח שאדם שיבוא אליו ויתן פרוטה לצדקה לעילוי נשמתו ויאמר תיקון הכללי - הוא יניח את עצמו לאורך ולרוחב להושיע את זה האדם! בפאות ימשוך אותו מהגיהנם. עם כזו הבטחה נוראה.... מי ישאר ביום הדין בבית עם אשתו והילדים? אם אישתו מסוגלת להוציא אותו מהגיהנם בפאות והיא מבטיחה את זה, שתגלה לנו מי היא, אני אבוא לעשות אצלה ראש השנה. תנו חיוך השם איתכם

למעלה