אומנם זה לא המקום אבל....

anonimit23

New member
אומנם זה לא המקום אבל....

בגלל שקיבלתי פה עיצות נחמדות וגם, יש לאנשים פה נסיון, אודה לשמוע מה דעתכם.

העניין הוא כזה.

אני ובן זוגי עוד לא גרים יחד, מתכננים עוד חצי שנה בסוף שנת הלימודים הקרובה.

לי יש ילד ב ן5 וגם לו ילד בן 5.

לאורך הזמן הגרוש שלי עשה לי המון בעיות בעניין המעבר המשותף (שהיה כבר אמור להתרחש אבל בגלל בתי משפט שנגררו לא קרה ולא רציתי באמצע השנה) בעיקר כי רציתי להתרחק רחוק ממקום מגורי הנוכחי,

בסוף בית המשפט הגביל אותי ברדיוס מסויים ואין לי כוונה להאבק בזה ואנחנו נעבר בטווח הרדיוס הזה.

לפני כחודשיים קרה מקרה שבו בן זוגי העניש את הילד שלי והכניס אותו לחדר.... אני היתי שם כמובן וראיתי הכל ובאופן כללי הגבולות הם מאוד ברורים לבן זוגי, בטח בתקופה שבה אנו לא גרים ביחד אבל כיוון שהוא בקשר נפלא עם הילד שלי והילד שלי אוהב אותו והם מבלים גם זמן איכות יחד, אז גם גבולות מסויים הילד חייב לשמור על בן זוגי.

כדי לקצר, הילד סיפר לי שהוא סיפר לאשתו של הגרוש שלי שבן זוגי תפס אותו ביד (ותיאר לי את המקרה שהיה) והסברתי לו כמובן והזכרתי את ההתנהגות שלו וכו'...

בשישי בערב, הגרוש שלי התייצב מתחת לבית של בן זוגי ואיים עליו שאם יגע בילד אז....

בן הזוג שלי הבן אדם הכי עדין בעולם ובחיים אבל בחיים לא הרים יד על מישהו (בעוד שלגרוש שלי יש היסטוריה יפה של אלימות, אחת הסיבות לגירושין היתה אלימות). מה גם שהסיטואציה שהבן שלי סיפר, היתי נוכחת בה ואין דופי כייצד בן זוגי פעל.

השאלה כזאת,

כייצד ממשיכים מפה?

הרי לא יכול להיות שכל החיים אני אהיה תחת הצל של הגרוש שלי ואפחד ממנו.

מצד שני, לערב משטרה? ולעשות סיפור ממשהו שלא קרה?

והרי הילד יכול לגדול ולהמציא סיפורים על אמת.... ומה אז, אני אצטרך לבלות את החיים ברווחה?

זה נראה לי מצב בלתי אפשרי שבו הוא מרשה לעצמו לאיים, שהוא מרשה לעצמו לעשות מה שבא לו.

מה אתם הייתם עושים?

(אגב שלחתי לו הודעה אחרי שיצא משם ורשמתי שהוא לא שפוי ושיהיה אבא ולא גבר אלים וכו'... והוא לא הגיב כדי לא להודות שאכן הגיע לאיים).

yf50

New member
לצערך, גרושך צודק...

גם אם הילד קשור לבנזוגך, לא מתפקידו לחנך את הילד שלך. אם יש לו מה להגיד שיגיד לך, ואת תטפלי כאימו של הילד.
לילד יש אבא (אפילו אם הוא חרה בנאדם בשבילך) ואבא אמור להתערב אם הילד מספר לו שחווה אלימות כלשהי מצד בנזוגך.
אביו של הילד לא אמור להיות נוכח ולמדוד את עוצמת המכה שהילד קיבל, גם אם לך זה נראה כלום וממש חינוכי....
שבנזוגך יטפל בילד שלו, ואת בשלך.
תחשבי רגע, שאם זה היה הפוך והילד היה חוזר אחרי שהיה אצל אביו ומספר לך שאשתו של האבא נתנה לו "סטירה חינוכית" או נעלה אותו בחדר.
והאבא יגיד לך שהוא היה שם וזה היה כלום ואשתו נפש עדינה ולא יכולה לפגוע בזבוב...
לא היית משתוללת? היית מגיבה בחיוך ואומרת לה "סחתין, תמשיכי"?
תדאגי לשמור על הפרדה, ותשמחי שיש לבנזוגך תקשורת חיובית עם בנך, את העונשים תתני את, ולא אף אחד אחר...
גם אלימות נפשית היא אלימות ועובדה שבנך פנה לאביו וסיפר לו.... הוא חווה אלימות....

anonimit23

New member
אולי לא הסברתי

נכון, אף אחד לא הרים יד על הילד.
בן זוגי לקח את הילד לחדר (ביד) והילד אמר שהוא תפס אותו חזק ביד,
מה שיכול להיות.... בטח לא היתה שם אלימות.
אני היתי שם!!!

אבל אני בימים אלו חושבת בידיוק איזה דרך עליי לבחור בהקשר של מקומו של בן זוגי בחייו של בני.

פשוט לא רוצה שבן זוגי יהיה אורח בבית שלו (כשנגור יחד) .

בדד1

New member
עצה לשניכם

אל תחנכו את הילדים של בני זוגכם
היו חברים שלהם
בלי ברירות זה משהו שתצטרכו לחיות איתו
(הוא לא מחליט עליו)

anonimit23

New member
זאת עצה

שקיבלתי מהרבה אנשים עם ניסיון,
ואומנם אני קצת בגישה שונה אבל אני שוקלת האם לאמץ אותה.

אף אחד לא היה אלים כלפיי הילד, זה היה נטו חינוך וגם אחרי שקיבל אישור ממני.

לדעתי האישית

בן זוג לא נמצא שם רק על תקן קישוט וכו' וגו'.
כחלק מעסקת החבילה, ומעצם העובדה שכולם גרים בבית יחד, בני זוג יכולים להוות גם מחנכים לילדים שהם לא הילדים הביולוגיים שלהם,
גם אם יש להם אמא ואבא בבית אחר.
ככלל כשגרים בבית אחד, כולם צריכים להגיע להסכמה ולאורח חיים אשר מתאים לכולם וכן גם חוקים מסויימים שהמבוגרים קובעים לילדים.
לא רואה כל פסול בכך שבן זוגך מחנך את הילד שלך במידת הצורך (שוב כמובן לא ממקום של אלימות וכו' וגו').
לגבי הגרוש שלך, אל תשתפי פעולה עם מניפולוציות כאלו או אחרות, אל תשלחי הודעות "מחנכות", מיותר וממילא לא יגיע לאוזניים המתאימות,
במידה וסיטואציה כזו תחזור על עצמה, את יכולה להגיד/לכתוב בצורה הכי ברורה ופשוטה: בבית שלי הילד מקבל את החינוך שאני רואה שהוא הנכון ביותר לו וזהו.

anonimit23

New member
וזה מוביל אותי

לדילמה, איך מתמודדים עם גרוש אלים?

הרי לא היתה פה טיפת אלימות, בן זוגי הכי עדין בעולם, באמת.

האם עכשיו אני צריכה לבטל את מקומו בבית בעיני הילד רק בגלל הפחד מהגרוש ומכל תנועה שלנו?

הרי אין ספק שאילו היתה פה אלימות ולו הקטנה ביותר, הבן זוג כבר לא היה כזה....

yf50

New member
מה לא הבנת? הילד שלך חווה

סוג של אלימות, בעיניו, ועובדה ששיתף את אבא שלו בכך....
גם אם לך זה נראה כלום, מבחינתו הוא זקוק להגנה מאבא שלו.
ובן זוגך אם כל הכבוד הוא לא האבא.
ושוב, תנסי לשים עצמך בנעלי הגרוש שלך ולשמוע מבנך שאשתו של אבא עשתה לו כך וכך....
אחרי שתתני לעצמך את התשובה, תביני על מה אני מדבר...

anonimit23

New member
הבנתי. צודק

ונכון, כנראה שהילד לקח את זה כאלימות.... למרות ששוחחתי איתו אתמול על העניין ... והדברים שנשמעים בפי הם אחרים.
והילד באופן כללי הוא מאוד מאוד משתף (את שני הצדדים) ולא פעם שמעתי על דברים שמתרחשים שם בבית של האבא שלו .
אוקי, אני מבינה מה אתה אומר.

בסדר גמור, תודה! בכל אופן.
אני עדיין חושבת שלא פותרים דברים באלימות ואילו הוא היה גבר ולא פחדן היה לוקח אותי או את בן זוגי או את שנינו לשיחה והינו פותחים את העניין ומגיעים לעמק השווה.
ככה מנהלים יחסים... לדעתי.

אם חלילה היו מקרי חירום, גם אותם לא היתי פותרת באיומים ואלימות אלא פשוט פונה למשטרה.

אבל אני שונה.

yf50

New member
מציע לך לקבל עזרה מקצועית איך לתמרן

בין בן זוגך, בנך והגרוש שלך.
הכל בהתאם לגילו ולמצב בו אתם נמצאים.
יתכן ובעתיד לאחר שתחיו יחד והילד יחווה בית יציב עם זוגיות יציבה, וכן, גם הוא יתבגר קצת, הדברים יהיו שונים.
כרגע, תשמרי לעצמך את ענין חינוכו ואל תערבי את בן זוגך.
ראית כמה נושא זניח בעינייך הופך לנפיץ כשגרושך שומע על זה.
צמצמי נזקים אפשריים ותמדרי את בן זוגך לחלוטין מחינוך הילד.
עם קצת עזרה מקצועית והזמן שיחלוף הדברים יראו קצת אחרת.
תתקדמי צעד צעד...

anonimit23

New member
מקבלת לחלוטין את עצתך.

תודה רבה!

אי אפשר שבן זוגי יחנך את הילד או יהיה אפילו השותף הקטן ביותר כשהוא לא רואה אותו כל יום.
אולי אחרי שהבן שלי באמת יראה זוגיות יציבה ובית יציב, זה יבוא בטבעיות יותר.

ממש תודה!

שלומלום

ראיתי שהדברים בגדול כבר נענו, אבל בכל זאת אתרום במילים שלי את ה- 15 אגורות שלי.

בכמה רבדים.
מול בעלך לשעבר - מה שלא מקובל עליך אל תקבלי. אלימות/איומים וכדו' - שימי קו אדום, תבהירי שלא מקובל ותתקדמי.
מול בן זוגך הנוכחי - ראוי ורצוי שתקבעי/ו את הדרך שבה אתם בוחרים ללכת עם המגורים המשותפים ועם הממשקים מול הילדים. דעתי האישית היא שזה לא בריא באופן כללי לקשר שלכם וקל וחומר לילדים העניין הזה, אבל גם אם הולכים אליו, צריך לבחור במודע את הדרך ומידת ההתערבות/מעורבות בחינוך הילדים. עולם ומלואו של קשיים ומורכבויות שכאמור לעיל - בעיני - "פיקח מצליח לצאת ממצבים שחכם יודע שלא להכנס אליהם"
מול עצמך - ראוי בעיני שתעשי חשיבה על איך מסתדר מה שעושה לך טוב, ומה שעושה טוב/לא טוב לבן שלך. כי סביר מאד שתהיה (וכנראה כבר יש) סתירה מובנית בין השניים.
ועוד אמירה כללית אחת שקרוב לוודאי לא מעניינת אותך אבל בכל זאת אציף אותה - יש משמעויות נגזרות מההחלטות שלך. מגורים משותפים עם בן זוג, וכתוצאה מכך ערבובו עם הילד שלך, קל וחומר ערבובו בחינוך - יש להם השפעות מהותיות על הילד עצמו, ועל אביו הביולוגי, על מקומו בחיי הילד ועל הקשר ביניהם.
מבין ומקבל את זה שלרוב זה לא מזיז כקליפת השום - אבל זה לא מעלים את הבעיות ... :)

בהצלחה

דף חדש4

New member
5 הסנט שלי

גם לי בן זוג שעבר לגור אצלי איתי ועם הילדים שלי אלא שילדיי גדולים מילדך. ובכל זאת. בן הזוג שלי (שבנתיים הפך לבעלי השני)
מאד חכם בכך שמיוזמתו- הוא לא, דגש על - לא, מתערב מקטן ועד גדול בחינוך הילדות שלי. הוא משאיר לי לעשות את העבודה.
עם ילד קטן- זה יכול להיות קשה יותר ליישם כי כמו שאמרה מתולתלת- אתם חיים ביחד ומן הסתם בן הזוג מעורב במה שקורה בבית.
יחד עם זה- יתכן שהדרך הטובה ביותר היא- להמנע עד כמה שיותר לחנך ילד שהוא לא הילד הביולוגי שלך, כשההורה הביולוגי שלו בחיים ומעורב בחייו.
זה מונע צרות ובעיות.
לגבי בן הזוג- יש לו בעיה לדעת מה הגבולות שלו עם הילד שלך.
לגבי הגרוש שלך- יש לו בעיה לדעת מה הגבולות שלו בחיים שלך. הוא התגרש ממך. הילד שלכם נשאר אצלך- אין לו ברירה אלא לקבל את זה
שהיכולת שלו להתערב- מוגבלת. הוא יצטרך לחיות עם ההבנה ועם הכאב הזה ולא יעזור לו כלום.
מול הגרוש הייתי שמה גבול ברור- לא עניינך מה שקורה בבית שלי. זה בא עם הטריטוריה של הגרושין. כל עוד לא מדובר באלימות או משהו שעובר את החוק=
הגרוש יצטרך לבלוע את הצפרדע הזו שאין לו שליטה על מה בן זוגך עושה עם הילד שלך. וגם לא מה את עושה עם הילד.
לגרוש יש שליטה רק על ההתנהגות שלו עצמו עם הילד שלו. קשה? זה מה שיש. מאיים עליך? תתעלמי. תמשיכי בדרכך. לא תהיה לו ברירה אלא לקבל את המצב.

לגבי הילד- אסור לך בתכלית האסור להטיל עליו איזושהיא אשמה או אחריות ולהגיד לו- שלא יתלונן לאבא.
הוא ילד קטן והוא בודק את גבולות הכח שלו להשפיע עליך ועל בן הזוג.

אז סכום- עדיף שבן זוגך לא יחנך את הילד בכלל.
לילד- מותר לעשות הכל. לספר הכל- הוא ילד.
את- תחנכי את הילד כשהוא אצלך והגרוש יחנך את הילד כראות עיניו כשהוא אצלו.
לגרוש אסור בתכלית האיסור להתערב במה שקורה בבית שלכם, כל עוד לא קורה משהו פלילי.
זו אחריותך לדאוג לזה שלא קורה שום דבר פלילי בין בן הזוג לילד (אלימות, גלוי עריות) ואני מקווה שאת לא סוג אשה כזו שתעדיף
לא להעליב את בן הזוג ותתני לו לנהוג באופן שלא מתאים לך עם הילד שלך. הילד צריך להיות בראש סדר העדיפות שלך
גם אם זה אומר- למצוא בן זוג חדש.

anonimit23

New member
טוב את זה כבר

הבנתי מכל הסיפור ולקח לי קצת זמן לחשוב על זה אבל אני שלמה עם העיצות שקיבלתי כאן.
הבן זוג שלי לא אמור לחנך ולא מעט את הבן שלי.
הוא יכול להעיר לו במילים אם משהו לא מוצא חן בעיניו אבל לא לקחת אותו לחדר לעונש גם אם זה נעשה בצורה מאוד עדינה.
וכמובן שהבהרתי חד משמעית לילד שאם משהו לא מוצא חן בעיניו הוא יכול לספר לכולם! לי, לאבא שלו, לאשתו של האבא.... לכולם!
בוודאי שהוא הראשון שמעניין אותי וכמו שרשמת, אם בסוף זה יאלץ אותי להיפרד מבן זוגי, זה יקרה!

את הגבולות עם הבן זוג אני מאמינה שאצליח להסדיר אבל את הגבול מול הגרוש לא.... הוא מאוד שתלטן והשיטה של להתעלם מהאיומים שלו וההתערבויות שלו נכונה, אבל מה אם הוא יחליט שהוא פונה למשטרה סתם ככה?
כל החיים אני אצטרך להיות תחת צילו?

איך שמים לזה סוף?
(כמובן שיוצאים מנקודת הנחה שבחיים לא אאפשר למשהו לקראת לילד שלי ).

דף חדש4

New member
אסור לתת לפחד לנהל

אל תתנהלי מתוך פחד, אנונימית. יד חזקה על הגה הספינה. את בסדר= זה מה שמעניין אותך.
כל היתר- יסתדר מעצמו.
הגרוש- הקנאי, השתלטן, הנקמן- פונה למשטרה?
שיפנה.
לך אין מה להסתיר? אז הכל בסדר.
בסופו של דבר יימאס לו לפנות למשטרה, הוא יתרגל לעובדה שיש גבר אחר שנמצא עם הילד שלו יותר ממנו.
זה חלק ממחיר הגרושין.
הוא כואב את זה- אבל הוא יצטרך ללמוד לחיות עם זה.
אל תגיבי בפחד.

anonimit23

New member
היי פמניסטי

קיבלתי את עצתך כפי שאחרים וטובים ייעצו פה.
לא כל כך הבנתי את האמירה הכללית,
האם התכוונת לזה שהכי טוב לילדי שאני לא אבנה את חיי עם בן זוג ביחד? במגורים משותפים?

כי אני דווקא לא בטוחה שזה הכי טוב לילד....הוא עוד קטן, חולם על אחים.... ואוהב את בן זוגי, על זה אין ויכוח.

כמו שניתן היה להבין

אני לא מחסידי המגורים המשותפים.
בטח לזוגות שאין להם כוונות להביא ילדים יחד.

כשיש רצון להביא ילדים יחד, זה כנראה שונה ....

באופן כללי רק אגיד, שמעבר למורכבות הבסיסית של הכנסת גבר לחיי הילד/ים (לשיגרת היומיום שלהם !), לא נהוג לחשוב על זה, אבל המציאות מוכיחה שבמרבית המקרים זה כן שם .. בהמשך הדרך ... שוב פרידה .. שוב אובדן ... שוב טראומה ... ובשביל מה ?

דף חדש4

New member
מותר לך לרצות לבנות את חייך מחדש

זה טבעי לרצות להשתקם אחרי גרושין ולרצות לחיות עם בן זוג חדש ולהקים משפחה חדשה.
את לא צריכה להמנע מזה רק בגלל שזה קשה לאקס או בגלל שהצעד הזה מערב קשיים.
את תתגברי על הקשיים.
אני חושבת שכל הכבוד לכל אדם גרוש (בעיקר נשים, כי להן קשה יותר כי ילדיהן לרוב גרים איתן)
שמצליח אחרי השבר הגדול של הגרושין- לשוב ולתת אמון ולבנות מחדש קשר זוגי ואת חייו מחדש
למרות הקשיים הכרוכים בזה.

למעלה