אופן הלימודים

אופן הלימודים

שלום, רציתי לשאול איך בדיוק לומדים משפטים (בעברית, אם זה משנה). מתוך ספרים שקונים? משאילים? יש מספיק לכולם? וכשצריך להגיש עבודה - חובה ללכת לספריה? ואיך בכלל מתמצאים בין כל הספרים ויודעים מה ללמוד?!

יכול להיות שזה שאלות שלא אמורים לשאול מראש אבל אני מניח שהרבה סטודנטים נעזרים באנשים שהם מכירים שלמדו כבר או שלומדים כרגע אבל אני מגיע בלי שיש מישהו שאני מכיר מראש שאוכל להתייעץ איתו לכן אני קצת לחוץ.

עוד שאלה, נהוג לסכם כל הרצאה? ואת כולה?

תודה על העזרה..

lol65

New member
עניין הסיכומים זה עניין אישי

אין נהוג. מי שאוהב לסכם ומקליד מהר, אז הוא מסכם. מי שלא- מסכם חלקית או נתון לחסדיי חבריו שישלחו לו מחברת מעודכנת של השנה, או מוצא מחברות משנים קודמות ברשת (פייסבוק, אתר של הסטודנטים בפקולטה וכו'...).
&nbsp
לגבי ספרים, אין שום חובה (ולדעתי, גם צורך) לקנות ספרים, אבל יש חברות שמתמחות בספרי לימוד, חקיקה ופסיקה ללימודי משפטים, והם כבר ידאגו להגיע לפקולטה ולהציע לך את מרכולתם.
&nbsp
למיטב ידיעתי, גם אגודת הסטודנטים לרוב מציעה כל מיני מקראות, סיכומים וכו' במחירים נמוכים.
&nbsp
לגבי ההתמצאות בספרייה, אמורה להיות לכם הדרכה על זה, ותמיד יש את הספרנית שכנראה כבר יודעת הרבה יותר מהסטודנטים :)
&nbsp
מה זה חובה ללכת לספרייה? אין חובה לשום דבר. יש לך להגיש עבודה ואתה צריך חומרים. פסיקה אתה תמצא במאגרים המשפטיים באינטרנט. את רוב הספרים והמאמרים אתה גם כן תמצא שם. אם ממש חשוב לך להשתמש במקור מסוים שאינו זמין ברשת, אז אין ברירה, והולכים לספרייה.
&nbsp
אני חושבת שהייתי בספרייה אולי פעמיים במהלך התואר שלי, ובאחת הפעמים הלכתי לשם כדי לחטוף שנ"צ.
&nbsp
אני ממליצה לך מכול הלב להוריד את מפלס הלחץ. השד ממש לא כזה נורא, ומאות סטודנטים עושים זאת כל שנה. נשאר לך חודש אחרון לחופש. תעשה לעצמך טובה, ונצל אותו לכל דבר אחר שיועיל לך הרבה יותר מלחשוב כל הזמן על הלימודים הצפויים. אין סיבה ללחץ הזה, באמת. הוא רק יגרום לך להגיע יותר שחוק לנקודת הזינוק.

חחח אהבתי את מה שכתבת על השנצ..

באמת חשבתי שאני אמור לבלות בספריה המון. שמח שהפתעת אותי.
&nbsp
טוב, תודה על התשובה המפורטת..

בלוג מומלץ

מקצוע המשפטים הנו אחד המקצועות המבוקשים כיום במוסדות האקדמאים. למידת מקצוע עריכת הדין הפכה להיות לשם דבר, ויותר סטודנטים מבקשים להתקבל למוסדות המלמדים את מקצוע זה. מי שכבר החל את לימודיו ואף עבר בהצלחה את התואר הראשון הלימודי משפט, ממשיך ברוב המקרים בהתמחות ובלמידת תואר שני במשפטים

Student2015

New member
ספרים וכו'

קודם כל ממש אין צורך לקנות ספרים. יש ספרי לימוד של חברת מחשבות שנמכרים אבל אני אישית לא קניתי, מה שדורשים ממך מבחינת קורסים לקריאה אלה פס"דים וחומרים אחרים שאפשר להגיע אליהם דרך המחשב. יש קורסים שבהם נכנסים למבחן עם חקיקה ואז יש אופציה לקנות ספר (יש גם הרבה סטודנטים שמוכרים או מוסרים את שלהם) או להדפיס.
יש אנשים שיותר נוח להם ללמוד בספריה - יש חדרים עם שקט וחדרים רועשים שבהם נוח יותר ללמוד בקבוצות. אם אתה הולך לספריית משפטים לפני הגשת עבודה אתה גם תמצא הרבה חברה מהשנתון שלך שמתייעצים מה לכתוב כך שזה עלול להועיל... מבחינת ממש להעזר בספר מהספריה עצמה יצא לי רק בעבודה השנתית וגם ממש מעט. אבל הספריה אצלנו ממש נחמדה.
לגבי סיכומים אני אישית נוהגת לסכם כי נוח לי לעבוד עם חומרים שלי. יש כאלו שנעזרים בסיכומים של אחרים. לאט לאט תבין מה נוח לך, מה רלוונטי ומה פחות. בכל מקרה ממליצה להתחיל להגיע עם לפטופ בכוונה לסכם ואז תראה..
ואין סיבה להיות לחוצים, יסבירו לכם הכל אבל הכל באוריינטציה :) בהצלחה!

למעלה