אופני כביש, איך מתרגלים?

• פותח הנושא mic26
  • פורסם בתאריך

mic26

New member
אופני כביש, איך מתרגלים?

שלום לכם כבר שנים שאני רוכבת על אופני הרים, עד שהחלטתי לעבור לאופני כביש. לא חשבתי שזה יהיה כל כך קשה, אבל זה ממש אתגר. אני רוכבת על אופני קונה, דגם ליסה RD, ולא מצליחה בשום אופן להתרגל לפוזיצית הרכיבה. הגב העליון כואב, הצוואר והידיים, וזה כבר בתחילת הרכיבה. התנוחה הזאת כמעט בלתי אפשרית! איך אתם עושים את זה? ניסיתי פעמיים לרכב בחוץ, ואתמול כבר עברתי להום-טריינר (תנאי מזג אוויר לא נוחים במיוחד לרכיבה בחוץ). אשמח לעצות, נראה לי שאני מפספסת משהו ובגדול...

ido mazor

New member
מכוונים

היי, ראשית את צודקת, זו תופעה מוכרת. \ התנוחה השונה באופני כביש יכולה להביא לכאבים בחלק הגוף העליון. בנוסף, בזמן רכיבה באופני כביש התנוחה יותר סטטית, יש פחות תנועה של הגוף (פרט לרגליים כמובן) ולכן יש יותר סיכוי לכאבים. חלק מזה עובר עם הזמן (אצלי למשל היו כאבים בצוואר שעברו אחרי כמה רכיבות), אבל יש צורך להתאים ולכוון נכון את תנוחת הרכיבה שלך על האופניים, ואם צריך לעשות התאמות – גובה אוכף, אורך סטם, זווית קליטים וכו' (אני מקווה שמידת השילדה מתאימה). התאמה נכונה של האופניים אלייך היא עניין לאיש מקצוע. בכל מקרה תתחדשי על הליסה היפים ובהצלחה!

mic26

New member
תודה לשניכם

היום אנסה שוב, בחברתו של מומחה בעל ותק לעניין... הליסה באמת מאוד יפים, וכל כך קלים... אני בשוק שאפשר להרים אותם עם יד אחת. מקווה שאלמד להנות מהם יותר. אגב, אשמח להמלצות על רכיבה עם ההום-טריינר.

שי el

New member
לצאת החוצה

בימים האחרונים, לפחות באזור הרי יהודה, הכל ירוק, שזה פשוט תענוג לרכב. כל מה שצריך זה חולצה טרמית ו/או וסט, אני לא מבין למה צריך גם טריינר...

mic26

New member
../images/Emo9.gifהכל נכון

אבל אני לא חיה בישראל... כשרכבתי בישראל לא הפחיד אותי הגשם או הקור, אבל בצרפת קרררר. בימים יפים יותר אני יוצאת החוצה, אבל חייבת לומר שקצת קשה לי לגייס מוטיבציה בחורף. אומרים עליכם, רוכבי הכביש, ששום דבר לא מפחיד אתכם, בטח שלא קצת רוח וקור... אולי יום אחד אגיע לזה. אגב, באזור שלנו יש הרבה מאוד רוכבי אופני כביש, ועושים להם המון כבוד, גם הנהגים...

עכשיו את האמת, נכון שלא כואב לך כלום...

אבל רצית שלנו יכאב שאת בצרפת ואנחנו בביצה המקומית... ר ע ה

mic26

New member
../images/Emo6.gifכואב גם כואב

אם זה מנחם אותך, בביצה הצרפתית, כמו שכתבתי, קר. ואי אפשר לרכב בבוקר כשהכבישים קפואים. לגבי שאר עונות השנה, ובכן, יורד גשם גם בקיץ. אבל אה, רוכבי כביש לא פוחדים מגשם. שכחתי. התייעצתי עם איש המקצוע שלי בעניין, והוא טען שהכל מתאים וצריך פשוט להתרגל. אני אמשיך ואנסה. אני מקווה שלא אצא מכל הקטע פרינססה מפונקת שלא יודעת להתכופף. אחד הדברים שמעלים את המוטיבציה שלי הם זיכרון מעליב: עם אופני ההרים קשה הרבה יותר בעליות, ובגלל שרכבתי הרבה על הכביש, תמיד הושפלתי על ידי קשישים עם אופני מירוץ מבריקים שעקפו אותי בלי להתנשף. עכשיו תורי.

למעלה