אופציות בחוזה

שלומיקק

New member
אופציות בחוזה

שלום רב. אני בעל דירה חדשה בבניין ומעוניין להשכיר את הדירה. פנו אלי זוג צעיר שמעוניין לשכור את הדירה. הם מעוניינים בהשכרה לטווח ארוך ולכן בחוזה השכירות הם רוצים להכניס סעיף שבו להם, כלומר לשוכר, תינתן אופציה ל4 שנים וכו וכו. מצד אחד אני מבין את דרישתם. הם משפחה צעירה שמעוניינת במקום קבוע לטווח ארוך. ולא רוצה את הסיכון שבעוד שנה או שנתיים וכו, הם יאלצו שוב לצאת, לחפש דירה, בתי ספר לילדים, דבר שכרוך בהוצאות וכו. מאידך, מצידי בעל הדירה, אני אינני מכיר אותם. וחושש בשלב כזה לתת אופציה ל4 שנים. המשמעות של זה היא שאין לי רשות להוציא אותם אחרי שנה בהנחה ולא הסתדרנו או שאני לא מעוניין בהם מסיבות כאל ה ואחרות. פחות מ4 שנים הם לא מעוניינים. שאלתי היא. מה עלי לעשות? מצד אחד אני מעוניין להשכיר את הנכס לטווח ארוך. ומאידך חושש להתחייב לתקופת זמן על ידי מתן אופציות לשוכר שחוקית לא יאפשרו לי לפנות אותם במידה ולא ארצה להמשיך איתם. תודה רבה. אשמח לתשובה

אתה לא צריך להתחייב ל 4 שנים

תיתן להם אופציה לשנה נוספת, תגיד להם שאתה מעוניין, עקרונית, להשכיר את הדירה לטווח ארוך, ואחרי השנתיים (שנה + אופציה) תחדש כל שנה את החוזה, אם ימצאו חן בעיניך כמובן. אין שום חוק שמחייב אותך לתת אופציה לא לשנה ובטח שלא ל 4 שנים והשוכרים הם אנשים חופשיים, הם לא חייבים לשכור ממך את הדירה אם התנאים לא נראים להם. בקיצור זה מה שזה וזהו.

למעלה