אורחת מהפורום השכן - שאלה לגבי מסגרות

Lulchik

New member
אורחת מהפורום השכן - שאלה לגבי מסגרות

שלום לחברי וחברות הפורום,
קופצת לבקר מפורום הורים לתינוקות, מתנצלת מראש אם לא שורשר למקום הנכון...
יש כאן הורים שגרים באזור הרצליה ב' או שולחים את ילדיהם למסגרות באזור? אני מחפשת בנרות המלצה על גן/פעוטון לבכורתי המתוקה בת השנה
ועד כה לא נעניתי בפורום הורים לתינוקות. אשמח לכל המלצה או אפילו דיס המלצה (גם זו התחלה).
ואם אני כבר פה, אנצל לשאלה - היום ביקרתי בגן מסויים באזור המדובר, שמיועד לגילאי חצי שנה עד 3 כאשר קבוצת ה"גדולים" ישנה רק שינה אחת (שנת צהריים, ב-12:00). הבת שלי ישנה כרגע גם שנת בוקר וגם שנת צהריים. האם הגיוני שבגיל שנה פלוס הילדה תישן רק בצהריים? אני יודעת שבהמשך הם מוותרים על שנת הבוקר אבל האם לא קצת מוקדם לזה בגילה? ושאלה אחרונה - הבנתי מהגננת שהילדים הגדולים ישנים כולם על מזרונים. כרגע הבת שלי ישנה במשפחתון במיטת תינוק ולכן הסידור הזה נשמע לי קצת מוזר... מה אומרות, זה בסדר?
תודה מראש לכל מי שהחזיקה מעמד

לא מהאזור, אבל כן, זה בסדר

בגיל שנה סביר לחלוטין לישון פעם אחת ביום (זה גם שווה לך, שנ"ץ של שעתיים וחצי בימי שישי/שבת זה תענוג).
כנ"ל בגיל שנה+ סביר לישון על מזרונים. אני לא אומרת שלא עדיף שכל ילד ישן במיטה משלו עם מצעים משלו וכו', אבל בישראל זה מקובל שילדים בקבוצת הגיל של שנה+ ישנים על מזרונים. לרובנו ילדים שגדלו כך (ואפילו אנחנו גדלנו כך - אני זוכרת את הזעזוע של סבתי מהעניין הזה) והכול בסדר. צריך רק לשים לב שהרצפה נקיה, שלכל ילד יש מזרון משלו עם סדין משלו (הם כותבים שמות, צריך לבדוק איך מאכסנים ככה שזה נשאר נקי ולא מתערבב) וזהו.

kramerkaren

New member
ככה זה הכל הגנים (או ברוב הגדול)

וסביב גיל שנה שנת הבוקר מפסיקה ושנת הצהריים נהיית מוקדמת יותר.

רבקה122

New member
מנצלשת, שאלת ימים חופשיים לצוות

האם זה חוקי / הגיוני שבגן ערייה הגננת והסייעת יצאו ליום חופשי מקביל?
זה אומר שביום מסויים בשבוע אין אף דמות מהדמויות הקבועות בגן
ואם זה אכן חוקי אבל לא מוצא חן בעיניי מה לומר להנהלת הגן אחרי שהבנתי שלא ממש מתכוונים לעשות עם זה משהו.
במקרה שלנו שניהן לומדות בדיוק ביום הזה. הראשונה לתואר שני והסייעת לימודי גננות.
&nbsp

kramerkaren

New member
זה קורה לא מעט

גם אצלנו זה ככה. ואין לך מה לומר להנהלת הגן. לחלוטין ולגמרי אין לך מה להגיד. הן לא ישנו ימי לימודים, את סתם תעוררי אנטגוניזם.

רבקה122

New member
אוף

התשובה שלך ממש העציבה אותי.ביקשתי היום כבר שלפחות הסייעת ביום הזה תהיה משהיא קבועה ולא כל שבוע מחליפה למחליפה. אמרו שישתדלו ולא הבטיחו...

kramerkaren

New member
זה נראה לי בסיסי

אצלנו לגננת יש גננת משלימה ולסייעת סייעת משלימה. שתיהן קבועות ומבחינת הילדים חלק מצוות הגן, למרות שהן יום בשבוע. אם זה אל המצב אצלכם אז בהחלט אפשר לדבר עם העירייה ולהתלונן.

calabaza3

New member
לא נתקלתי בזה

אני מכירה הרבה גנים ובאף אחד מהם לא נתקלתי בכזה דבר. נראה לי שפשוט בגנים שאני מכירה המפקחות לא מאשרות את זה (ימי החופש של הגננת תלויי אישור של המפקחת. של הסייעת- לא יודעת מי מאשר). מניחה שזה יצא כך בגלל שזה לימודים, ובטח אין הרבה מה לעשות בעניין. כן חשוב שהמחליפות יהיו קבועות ולא כל פעם מישהי אחרת.

begonia

New member
בהחלט יכול לקרות

בטח אם שתיהן לומדות באוותו היום. את הגננת הראשית אמורה להחליף גננת משלימה קבועה ואת הסייעת הראשית, סייעת משלימה קבועה. במהלך השנה הילדים מתרגלים לשתי הדמויות הקבועות וזה מסתדר מבחינתם.

HOFITS2

New member
לא מהאזור אבל..

הבת שלי בת שנתיים ו9 חודשים ובמעון כבר מגיל חצי שנה,
הם תמיד ישנים על מזרונים כדי שלא יצא מצב שמישהו יטפס או יפול ... ככה שזה בסדר גמור

Lulchik

New member
תודה לכל העונות

הרגעתן אותי מאוד בסוגיית המזרונים ושנת הבוקר. אגב חייבת להתוודות ולעדכן שבעקבות התגובות שלכן דיברתי עם הגננת במשפחתון של הקטנה ומסתבר שהבת שלי ישנה על מזרון כבר מספטמבר בערך (היא עברה לקבוצת הגדולים, מה שאומר שיחד עם הטייטל החדש הם גם עוברים לישון בחדר אחר. כנראה שמדובר במהלך מובן מאליו כי הגננת לא ממש עדכנה אותי בנושא). אז.. קצת יצאתי אימא צעירה אבל לפחות עכשיו אני יודעת שהילדה כבר רגילה לעניין ואין ממש לחשוש.

גן פרטי תשלום על אוגוסט

טוב אז עשיתי טעות איומה וילדתי תינוק שלא מתאים לשנתונים של מעון נעמ"ת
. אז למרבה הזוועה אני צריכה למצוא לו מסגרת פרטית לחצי שנה הקרובה... יש לי זיכרון מעורפל {משנת 2009 שאז היינו לאחרונה במסגרת פרטית...} שעבור אוגוסט לוקחים מחיר מלא א-ב-ל בפרופורציה לזמן בשנה בו הצטרפנו לגן, כלומר, ילד שנכנס לגן בינואר משלם פחות על אוגוסט בהשוואה לילד שנכנס בתחילת השנה. נכון? יש דבר כזה? הגננת אמרה שהיא לא שמעה על זה אבל היא תשמח לבדוק (ברור, היא תשמח
)
&nbsp
תודה לעונות
פעם הבאה אני מתזמנת את הלידה לפי לוח ההרשמה של התמ"ת

&nbsp
&nbsp

הגיוני מאוד!

ואת גם יכולה להסביר לה...
באוגוסט הגן לא פעיל.
תיאורטית - את יכולה להסתכל על זה כאילו את משלמת על 11 חודשי פעילות, ב-12 תשלומים.
אם את תהיי רק 5 חודשים - אין שום סיבה בעולם שהתשלום ה-6 יהיה זהה לחמישה הנותרים.
מניסיוני, כשהקטן נכנס לגן - הייתי אסרטיבית, ועמדתי על כך. ובסופו של דבר בעל המקום התרצה.
בהצלחה

iameden

New member
לנו לא עשו כזה דבר למרות שזה נשמע מאוד הגיוני בדיעבד ...

נכנסה בנובמבר ובמרץ ולא לקחו מאיתנו חלקי באף אחת מהפעמים

kramerkaren

New member
כן,

אבל לפעמים זה רק מחודש מסוים. נניח אחרי ינואר. (אם אני זוכר נכון), אבל בהחלט - חלק יחסי.

בּלו

New member
אכן כן - תשלום חלקי או בכלל לא, תלוי מתי נכנסים

אני הכנסתי פעמיים ילדים באפריל-מאי ולא שילמתי על אוגוסט.
אני זוכרת שאצלנו בחוזה היה כתוב שהתשלום הוא יחסי למי שנכנס מפברואר ואילך.

אני שילמתי את החלק היחסי.

הבן שלי נכנס בתחילת מרץ לגן וסיכמתי עם בעלת הגן שעל החלק של החופשה באוגוסט אני אשלם את החלק היחסי.
הגן הסתיים ב-8 באוגוסט, אזי על 3 השבועות הנותרים שילמתי את החלק היחסי.

ronnie 123

New member
אצלנו שילנו יחסי

הגדול שלי נכנס לגן בינואר ושילמנו על אוגוסט יחסי לשנה שלמה.

למעלה