אז התרגלנו לפורום הפחות מוצלח הזה, אבל

rothaim

Well-known member
הם עדיין קיימים, רק שבניגוד לפורמט הישן של הפורום, בפורמט החדש רואים את התשובות והתגובות רק אם נכנסים לתוך השאלה

אני נכנס לתוך השאלות ולא רואה אותם, כמו רבים וטובים אחרים שנעלמו. כמו שקרה גם לי, הפורמט החדש לא מכיר הרבה מהאימיילים של המשתתפים הוותיקים והם פשוט לא יכולים להיכנס. אני עמלתי קשות עם תפוז כדי שאוכל להיכנס. אני זוכר פוסט של עמוס אוזר שפורסם עוד בפורמט הישן לאחר שהוא לא הצליח להיכנס לפורמט החדש, הוא כתב שם שהוא לא רוצה להיכנס למקום שמסרב להכניס אותו.
אז זאת לצערי התמונה. אפשר לראות בעליל כיצד הפורום התכווץ מאוד והוא ממש חסר חיים.

עמוס אוזר

Well-known member
איך אומרים פוליטיקאים שמבטיחים הרים וגבעות לפני הבחירות, ומפרים את הבטחותיהם מיד לאחר מכן? "זו הייתה אמת לשעתה"
אכן, בתחילת הדרך, כשניסיתי להרשם לפורום החדש "הודיעו" לי שכבר יש מישהו בשם הזה, ואז כתבתי בפורום הישן מה שכתבתי.
לאחר כשבוע, סתם מתוך סקרנות, ניסיתי שוב, וראה זה פלא: התקבלתי מיד למועדון.... אולי מישהו קרא מה שכתבתי?? לתפוז פתרונים.
ודבר אחרון, אני באמת מחבב הרבה פחות את המסגרת החדשה, ומוצא את עצמי נכנס לפורום הרבה פחות מאשר בפורום הקודם. ליל מנוחה

היי עמוס,
אני שמח שאתה בפורום, נהניתי תמיד לקרוא את תשובותיך והסבריך. אנא תשתדל להיות יותר פעיל.
תודה ושבת שלום

פגעסוס

Well-known member
היי, מאחר שאנשים התבאסו פה על הפורום בניתי פורום על בסיס קוד פתוח (וורדפרס וביביפרס). ניסיתי להתאים אותו כמה שאפשר לצורה שהיתה בתפוז בעבר. נראה לכם רלוונטי?

אני אשמח אם תכנסו ותראו איזה תקלות/בעיות אתם מוצאים. תצטרכו להרשם כדי לכתוב כי כרגע אני מאפשר רק כתיבה עם יוזרים רשומים כדי להמנע מספאם (כל אחד יכול להרשם, אני פשוט מנסה להמנע מבוטים אוטומטיים).

אני יודע שזה לא מושלם, כי:
1. הגירסה המקורית של הפורום הזה לא תמכה בתצוגת עץ בעמוד הפורום הראשי. הייתי צריך לבנות את זה בעצמי כולל את הקטע של הפתיחה והסגירה של ההודעות. בטוח יהיו באגים שפספסתי.
2. שרשור מקסימלי יכול להיות כרגע 10 רמות עומק ולא יותר (אני מניח שאני אפתור את זה בעתיד, אבל כרגע זה המקסימום). אם מנסים להגיב לתגובה ברמת עומק 10, זה בעצם מגיב לתגובה שמעליה.
3. זה יושב כרגע על שרת שלי שהוא די זול ולא חזק במיוחד. אני לא מתכנן לפתוח עשרות פורומים (כרגע רק פורום לניסויים ופורום לתשבצי הגיון) אז אני לא חושב שזה יהיה בעייתי, אבל אף פעם לא ניסיתי להריץ עליו פורום עם הרבה משתמשים, אז אני לא יודע מה עומס של מספר כותבי תוכן יגרום. בדיוק בשביל זה אני צריך עזרה בבדיקות.
4. אני מניח שהאימיילים מהאתר, לפחות בהתחלה, יגיעו לתיבות הספאם (גם אלו של ההרשמה לאתר), כי אני שולח אותם ישירות מהשרת (בהמשך אני אעביר לשליחה דרך smtp).
5. הפורום לא מתרענן אוטומטית. אני יודע שבתפוז הפורום התרענן אוטומטית כל זמן מסויים. אני תמיד מצאתי את זה מעצבן ובעייתי.

-----

הייתרון של מה שבניתי הוא שזה מבוסס מערכות קוד פתוח ידועות ומוכרות, כך שגם אם מתישהו בעתיד יקרה משהו ויהיה צורך לעבור, לסגור וכו', אפשר יהיה לייצא את בסיס הנתונים ולבנות את האתר די בקלות על שרת אחר.

פגעסוס

Well-known member
היי, מאחר שאנשים התבאסו פה על הפורום בניתי פורום על בסיס קוד פתוח (וורדפרס וביביפרס). ניסיתי להתאים אותו כמה שאפשר לצורה שהיתה בתפוז בעבר. נראה לכם רלוונטי?

אני אשמח אם תכנסו ותראו איזה תקלות/בעיות אתם מוצאים. תצטרכו להרשם כדי לכתוב כי כרגע אני מאפשר רק כתיבה עם יוזרים רשומים כדי להמנע מספאם (כל אחד יכול להרשם, אני פשוט מנסה להמנע מבוטים אוטומטיים).

אני יודע שזה לא מושלם, כי:
1. הגירסה המקורית של הפורום הזה לא תמכה בתצוגת עץ בעמוד הפורום הראשי. הייתי צריך לבנות את זה בעצמי כולל את הקטע של הפתיחה והסגירה של ההודעות. בטוח יהיו באגים שפספסתי.
2. שרשור מקסימלי יכול להיות כרגע 10 רמות עומק ולא יותר (אני מניח שאני אפתור את זה בעתיד, אבל כרגע זה המקסימום). אם מנסים להגיב לתגובה ברמת עומק 10, זה בעצם מגיב לתגובה שמעליה.
3. זה יושב כרגע על שרת שלי שהוא די זול ולא חזק במיוחד. אני לא מתכנן לפתוח עשרות פורומים (כרגע רק פורום לניסויים ופורום לתשבצי הגיון) אז אני לא חושב שזה יהיה בעייתי, אבל אף פעם לא ניסיתי להריץ עליו פורום עם הרבה משתמשים, אז אני לא יודע מה עומס של מספר כותבי תוכן יגרום. בדיוק בשביל זה אני צריך עזרה בבדיקות.
4. אני מניח שהאימיילים מהאתר, לפחות בהתחלה, יגיעו לתיבות הספאם (גם אלו של ההרשמה לאתר), כי אני שולח אותם ישירות מהשרת (בהמשך אני אעביר לשליחה דרך smtp).
5. הפורום לא מתרענן אוטומטית. אני יודע שבתפוז הפורום התרענן אוטומטית כל זמן מסויים. אני תמיד מצאתי את זה מעצבן ובעייתי.

-----

הייתרון של מה שבניתי הוא שזה מבוסס מערכות קוד פתוח ידועות ומוכרות, כך שגם אם מתישהו בעתיד יקרה משהו ויהיה צורך לעבור, לסגור וכו', אפשר יהיה לייצא את בסיס הנתונים ולבנות את האתר די בקלות על שרת אחר.

אה, שכחתי לכתוב לגבי הדומיין והשם. זה מעין פרוייקט שתכננתי לעשות ולא יצא לפועל (אולי מתישהו אני כן אעשה אותו), אבל כבר רכשתי את הדומיין אז אמרתי לעצמי למה לא לנצל אותו.

למעלה