אז מה אפשר לאכול ?

ממה מיה

New member
אז מה אפשר לאכול ?

נתחיל עם שוויץ. אתמול היינו בטיפת חלב, דורון עלה 190 גרם (עבר את ה 2.5 ק"ג) בשבוע, ונטע כבר 3.2 ק"ג כלוממר עלתה 440 גרם תוך שבוע !!! היינו בשוק ! דורון פולט המון, זה יוצא לו מהאף, מהפה והוא חייב גרעפסים בזמן האכילה לעיתים קרובות. ייתכן ומדובר בתפיסה, ייתכן בריפלוקס אבל לפי העלייה במשקל אני כבר לא יודעת. בכל אופן קראתי שהימנעות ממוצרי חלב עשוייה לעזור לבעייה. ועכשיו לשאלה בכותרת - אז מה נשאר לאכול ? כצפוי, לאחר הירידה במשקל בזמן ההריון (אני שוקלת 9 ק"ג פחות מהמשקל שלי לפני ההריון), נפתח לי חור עצום בקיבה ואני כל הזמן רעבה. אני משתדלת לאכול בריא (אם כי חוטאת לפעמים בפיצה/גלידה). בעיקר הבעייה היא בין הארוחות ואז אני ניגשת למקרר ומחפשת משהו מהיר לחטוף. עד היום המענה המיידי היה - אקטימל, מעדן חלב, קורנפלקס, פרוסת לחם מחטה מלאה עם גבינה. אבל לאור מה שקראתי אני צריכה לנסות להפחית מוצרים אלו. אשמח לרעיונות לנישנושים (ואל תשלחו אותי לחתוך ירקות או להכין סלט), הכוונה לדברים שפותחים מקרר ושולפים. מה אתן מנשנשות בהתקפות רעב ?

לא יודעת.

גם אני נמנעת ממוצרי חלב על כל סוגיו בגלל הגזים של הילדים. הגזים מעט נרגעו אבל זה יכול להיות בגלל שהם גדלו. לא בא לי לנסות ולבדוק את זה (כלומר לחזור למוצרי חלב) כי הם כל כך סבלו אז. אז אני תקועה. כל כך הסתמכתי על מוצרי חלב שזה לא יאומן. אני מתאבלת על הברנפלקס של הבוקר שאינו, מתגעגעת לחלה של שבת עם גבינה וריבה, מתגעגעת לנס קפה פעם ב-. אשמח לקבל הצעות גם כן...

העליות במשקל שלהם ממש מרשימות

ולכן לא הייתי דואגת מעניין הפליטות אצלי אנחנו דואגים שיהיה אוכל מבושל בבית ושרק נצטרך לחמם. למזלי עד היום מגיעים לכאן משלוחים לגבי הרעב- זה אופייני להנקה. אני בשלושת החודשים הראשונים לאחר הלידה הייתי כל הזמן רעבה. מה אכלתי בין לבין ? עוגיות גרנולה תמרים עם אגוזים פירות סנדוויצ'ים קטנים (כאלו שאפשר להכין עם תינוק ביד) ואשמח אם ננצל את השרשור הזה להמלצות לתזונה בהנקת תאומים. יכולה לספר שאני בשבועיים האחרונים אוכלת כל בוקר דייסת קווקר שאני מבשלת מקווקר, חלב, קנמון וקצת סוכר. יוצא טעים ומזין

ממה מיה

New member
מתכון ?

הפעם הראשונה שאכלתי דייסה (מאז ינקותי) היתה כשאושפזתי לשמירת הריון בהדסה וגעתי באחור לארוחת ערב, כל מה שנשאר היה הדייסה... ולמען האמת היה ממש טעים. איך את מכינה בדיוק (כמה קווקר, חלב וכו' ..) ?

דייסת קוואקר במיקרוגל

חצי כוס קוואקר מהיר על שני שליש כוס מים. שתי דקות במיקרוגל על העצמה המירבית. להמתיק בדבש או סוכר חום. אפשר להוסיף חלב/חמאה/חלב סויה.

אז ככה

3/4 כוס חלב ו- 1/4 כוס מים 3-4 כפות קווקר כפית שטוחה של קנמון כפית שטוחה של סוכר מבשלים כמה דקות ובתיאבון

../images/Emo106.gifחלבאם שלך../images/Emo70.gif../images/Emo47.gif

על העליה המשקל. תעקבי אחרי הפליטות למרות שכרגע זה לא נראה בעייתי. יכול להיות שאחותו גורמת ליצור גדול של חלב שכרגע הוא עוד מתקשה להסתדר איתו. הקפידי איתו מאד על תפיסה נכונה. מקווה שלא נשאר לך אף פירור אבק על הכתף מרוב שטפחת לעצמך על השכם. מגיע לך כלכבוד בריבוע
לגבי מה אפשר לאכול: ממרחים ללחם: שקדיה, אבוקדו, טחינה, חומוס, סלט טונה. דייסת קוואקר היא רעיון נפלא. אפשר להכין על בסיס מים ללא חלב ולהוסיף בסוף קצת חלב סויה. מאז שלמדתי להכין אותה במיקרו, לא צריך לשפשף יותר את הסיר. רבועי קוואקר של קוויקראווטס - אצלנו בבית אוכלים אותם תמיד ללא חלב. גרנולה בר. להכין כמות גדולה של מרק בטטה על בסיס חלב קוקוס במקום שמנת. סלט על בסיס עלי ביבי חתוכים. פירות יבשים. מאמצת את המוח, בטוחה שיהיו לי עוד...

frige

New member
נהייתי רעבה, אני באה במיוחד

למרק בטטה (אני מזמינה אבל עם שמנת) ולסלט בייבי.

frige

New member
בכיף, בישול זו האהבה ה-3 שלי

אחרי המשפחה ולשיר, למרות שהיום אני יותר מבשלת משרה. בואי, בכיף.

frige

New member
בהריון

הייתי מכינה לעצמי המון מרק בטטה עם גזר, דלעת וג'ינגר שאומרים שזה מחמם מאוד את הרחם, שמנת ואח, איזה טעים. יאמי, יאמי

כל הכבוד על המשקלים ../images/Emo70.gif

פשוט עושה טוב על הלב לשמוע
. יש לי כמה תוספות למה שכבר נאמר . אני מאוד אוהבת דייסת קוואקר ()נועה תודה על השיפצור עם המיקרו לא חשבתי על זה). אני מוסיפה לדייסה כל מיני תוספות לדוגמא: כף של קוקוס טחון או חמוציות (הפרי הטבעי נטול הסוכר) אפשר להוסיף סומסום, או אפילו כפית של ממרח חרובים--> התוספות האלה גם מעלות את כמות הקלוריות אבל לך אין בעיה עם זה. לגבי ממרחים על לחם --> חמאת בוטנים וריבה , ממרח חרובים,גבינות סויה , טחינה ודבש או מולסה (שבכמות שווה מעורבבים יוצרים חלווה בייתית שנוחה מאוד למריחה) . אולי אפילו פעם בכמה ימים לעשות מרק ירקות עשיר שיהיה זמין ? (כן יודעת נשמע הרבה עבודה). אני מצרפת כאן מתכון דיי פשוט לפשטידה שעשיתי לי כל פעם עם ירק אחר , מאוד קלה - כמעט כמו עוגה בחושה :
פשטידת ירקות
ירק (2 קופסאות שימורי תירס / 10 קישואים קטנים חתוכים לקוביות /חבילת עלי תרד קפוא או טרי).
2-3 ביצים.
3-4 כפות קמח או נבט חיטה.
חבילה קוטג %5 או גבינת סויה .
מלח פלפל (ותבלינים שאוהבים אני מוסיפה כמון מעט)
בצל מטוגן (מצריך קצת מאמץ אבל מקפיץ את כל העניין). מערבבים את כל החומרים בקערה , שופכים לתבנית(הכמיות מתאימות לתבנית של אובן טוסטר), מכניסים לתנור ל45 דקות או עד הזהבה . אפשר להקפיא ולחמם כשרעבים ואפשר להסתער שקצת מצטנן. בד"כ עדיף לעשות כמות גדולה ולחלק למנות כי הטיגון של הבצל מעיק כשרוצים משהו מהיר ועדיף להכין כמות גדולה יותר ולדעת שיש אוכל מוכן. עד כאן פינת המתכון השבועית. עכשיו להכנס למטבח ולהתחיל לזלול

rsharon

New member
כל הכבוד על המשקלים!!!

האמת שגם רועי וגיא עלו מאוד יפה, אבל מכיוון שאני לא יכולה לשייך את כל העלייה להנקה לא הזדרזתי לפרסם. אבל קשה לי להתאפק. המשקלים הם בדיוק מלפני שבוע כך שכנראה הם עלו עוד בינתיים. רועי עלה 500 גר' מ-2.5 ק"ג ל-3 ק"ג. גיא עלה קצת פחות, "רק" 350 גר' מ-2.850 ק"ג ל-3.200 ק"ג. אבל אולי בגלל שרועי ("המתנחל על הציצי", זוכרות?) יונק יותר, אז יכול להיות שגם זה תרם... אני מאוד מזדהה איתך לגבי "CONTROL" על המשקל שלנו. קודם כל סחתיין על הירידה במשקל במהלך ההריון! אני התחלתי את ההריון עם עודף משקל של איזה 10 ק"ג לפחות (מאז הלידה של ענבר...) אז די שמחתי שעליתי "רק" כ-10 ק"ג במהלך ההריון של רועי וגיא. אני שמחה לדווח שכבר אחרי 10 ימים ירדתי אותם ואני נכנסת לג'ינס של לפני ההריון. אבל עכשיו אני רוצה להמשיך בתנופת הירידה ולנצל את ההזדמנות לרדת עוד כמה ק"ג... נחיה ונראה... המטפלת שלנו היא מדריכת כושר במקצועה אז אני מתכננת עליה כשאוכל לחזור לפעילות ספורטיבית מלאה...:) לגבי מה אפשר לאכול. שמתי לב שלפעמים אפילו זמן לחמם אוכל מוכן אין כ"כ ובאמת צריך לאכול בחטף. נשנושים שאני אוהבת: פירות יבשים (בגלל החלבון וברזל), חטיפי אנרגיה, חלבה!!! אומנם מלא בקלוריות אבל גם מאוד מזין. בכלל חשבתי שכדאי להכין כמה סדנוויצ'ים של בריאות, שיהיו מוכנים למקרה הצורך ולשמור במקרר. רצ"ב תפריט לאם המניקה מתוך מאמר שפורסם בזמנו במגזין להיות משפחה

אצלי ליאור חותך את הסלט

וכך אני אוכלת סלט בכל יום בלי לחתוך בעצמי. אני מודה שאני מנשנשת כל היום ואצלי זה בד"כ פרוסת עוגה. יש לי תאווה בלתי נשלטת למתוק. אני מקווה שזה יעבור בהקדם כי בסופו של דבר אני ארגיש את זה במשקל (שבינתיים יורד) אגב מוצרי חלב, בזמן ההריון של שיר ובזמן ההנקה נמנעתי לחלוטין ממוצרי חלב. לשיר לא היו גזים בכלל. אני לא יודעת אם יש לזה קשר למוצרי החלב או לא, אבל אחרי ערב עצבני שהיה לנו אתמול החלטתי לחזור לזה ומעתה לא נכנס לפי שום דבר שהוא חלב או חלבי (וכמה נח שבארץ אפשר לדעת על מוצר שהוא חלבי)

צימעס

New member
אוכל

בהנקה של הקטנה, אסור היה לי קטניות, חלב, קפה, שוקולד, סויה, תירס, בצל/שום חיים, כרוב (ועוד אי אילו ירקות ופירות). (וגם: יש מלא דברים בעולם שאני לא אוהבת...) מה אכלתי? ירקות חיים: גזר חסה ומלפפונים. על לחם: גבינה מחלב עיזים, ביצים, פסטרמה. עוף (פעמיים-שלוש ביום ארוחה חמה. הייתי מוטרפת מרעב) מתוק/עם תה: חלבה. גרנולה ביתית (באדיבות שירי ל בפורום להיות הורים) - היתה לי תמיד בתיק קופסת גרנולה, ככה שאם הייתי רעבה בבית בו אין אוכל מבושל "כשר" הייתי עושה לי עם כוס תה. שתיה חמה: תה - צמחים מהגינה או ירוק. מוצרי חלב: יוגורט, פשטידות, לביבות - הכל מחלב עיזים (יקר פחד) התיעצתי עם תזונאית, ועשיתי בדיקות דם, שאישרו שהתזונה שלי בהחלט סבירה. אם את מוסיפה סויה, כלומר גם "שמנים מוקשים מהצומח" הוספת לך מוצרי מזון תעשיתיים (עוגות, ביגלה, בורקסים, וגם שניצלונים וכיו"ב תועבות פרקטיות)

למעלה