אז מה המיצ"ב?

אז מה המיצ"ב?

גם אתם מרגישים את זה במסגרת "הלימודים" של הילדים?
בשבוע-שבועיים האחרונים אני שואלת את הנסיך הפרטי איך היה בבית ספר ואם היו שיעורים
והתשובה כל הזמן אותה תשובה:
כל היום למדנו מתמטיקה ו/או ספרות ו/או לא זוכרת . . . לבחינת המיצ"ב הקרובה . . .
ביטלנו לנו את כל שאר השיעורים ואפילו ביטלנו לנו כמה שיעורי ספורט

זה נחמד שמשרד החינוך מסתייג מההתנהלות של בתי הספר
אבל בפועל רוב הילדים מסיימים את שנת הלימודים עם חורים מאוד גדולים "בהשכלה"
וההורים ממשיכים לממן שיעורים פרטיים בשביל להשלים פערים לשנים הבאות

אני מבקשת

אצלנו המנהלת של היסודי מסרבת להכין את הילדים למיצ"ב (ואני דר"א לגמרי בעד הדרך שלה), אבל כתוצאה מכך היא קיבלה על הראש מלא מעט הורים כולל נסיון הדחה שלה.

לעומת זאת - המיצ"ב של כיתות ח' זה כבר סיפור שונה. אמנם גם שם לא מלמדים אותם למיצ"ב אבל רוב הילדים חורשים בבית לבד או עם מורים פרטיים.

אתמול אחה"צ כשנכנסתי לחדרה של המתבגרת, חשבתי שאני הוזה. היא ועוד 3 חברות, בחופשת שבועות יושבות ולומדות למיצ"ב במקום לנסוע לים,

זה מה שקורה כשהאיום של מבחני קיץ עומד מעל לראשם
.

אני שמחה לשמוע

שיש עוד מנהלים שעדיין זוכרים מה החשיבות של בית הספר ומה הילדים באמת אמורים ללמוד בו

שרשירית

New member
אם לא יהיו מבחני מיצ"ב אז יהיו מבחנים אחרים

מה זה משנה איך קוראים להם. וההורים יוציאו על שיעורים פרטיים גם כשאין מבחנים. אני מתפרנסת לא רע ממתן שיעורים לילדי הגן בואך כיתה א'. גם אני נתתי לבני, לפני שעלה לכיתה א', שיעורי חיזוק כדי שיגיע חצי מוכן, אם זה לא יועיל אז בטח שזה לא יזיק, ולמי שיכול להרשות לעצמו אז בטח שכדאי, טוב יותר מלשבת מול המחשב-טלוויזיה כל היום.

כל עוד דרישות הקבלה לאוניברסיטה הן ציונים גבוהים מאוד מאוד, שאף אחד לא יתפלא שכבר בבית הספר היסודי דוגלים באותה השיטה. הרי אם לא כך, ההורים יגידו שלא מכינים אותם כראוי להמשך הדרך.

משרד החינוך זה שק חבטות של כל דכפין, מה שלא יעשו שם תמיד יהיו כאלה שלא מרוצים. עכשיו נזכרו במבחני המיצ"ב ועוד רגע ידברו על שנת הלימודים החדשה שמתחילה באוגוסט (נשמע הזוי!!!)

כמי שנמצאת בתוך המערכת, אין לתחום החינוך בארץ אפשרות להצליח, אלא אם אנחנו כחברה ישראלית מבוגרת נשתנה, וזה הרי סיכוי קלוש מאוד. החינוך בבית הספר הוא ראי לחברה הישראלית אז הכי קל לחבוט באחרים ולהגיד זה הם החרא, לא אני.

וזה מאוד עצוב

שכבר לילדי הגן וכיתות א' אנחנו צריכים לשלם על מורים פרטיים במדינה שלנו.

תסכימי איתי שהשיטה הזו של מבחני מיצ"ב היא מוטעית מהיסוד ולו רק בגלל הסיבה שישנם מנהלים ובתי ספר שבמקום ללמד כמו שצריך במהלך כל השנה, לקראת מועד המבחנים זורקים הצידה את כל שאר המקצועות ומקיימים מרתונים לילדים בכיתה ה',
אין צורך כבר בשיעורי ספורט/שעת חברה/שעת מחנך/מוסיקה ועוד כמה דברים לא פחות חשובים ממתמטיקה ושפה,
הרי הציונים במבחנים האלו לא באמת משקפים את המציאות כפי שהיא אלא משקפים את המציאות כפי שמנהל בית הספר רוצה שיראו אותה.

לשמחתי יש מוסד אצלנו במדינה שנקרא האוניברסיטה הפתוחה,
כל אחד ואחת יכולים ללמוד בו ולהוציא תארים אקדמאים גם ללא בגרות, פסיכומטרי וציונים שבתיכון מאוד קשה לרוב הילדים להשיג.

יערית

New member
עד ליסודי הכרתי את המיצ"ב

היום כשהם בחטיבה ובדרך לתיכון (שאלוהים ישמור אותי איך שהזמן טס)
אני נתקלת במבחני מפמ"ר- עד כה עברו בהצלחה גבוהה ומה שטוב
בהם שהם נכללים בציון בתעודה- המיצ"בים לא נכללים הם רק לבדיקת
ידע ורמת ביה"ס, למיטב הבנתי.

אז מפמ"ר ביולוגיה עבר ב-85 ופיסיקה 77, לא רע בשביל אחד שמשחק כל
היום על המחשב

מחרימים את המיצ"ב

מכיוון שהמיצב נועד בעיקר למפות את רמת ביה"ס
ומכיוון שבפועל במרבית בתי הספר דואגים כ"כ לציונים שלהם שבמקרים רבים מורות מכתיבות תשובות לילדים, ו/או רומזות "בעדינות" לתלמידים המתקשים לא להגיע לביה"ס באותו היום..

אנחנו מחרימים את המיצ"ב באופן שיטתי.

Rtitan

New member
תשפטו בעצמכם מה שווה מערכת החינוק...

12 שנה ״ביליתי״ במערכת המעוותת/ מאובנת/ מושחתת ומושחטת הזו, בקושי סיימתי 12 שנות לימוד מלאות וללא זכאות לתעודת בגרות.
מי שמכיר אותי יודע מה זה אומר
... לגבי מערכת החינוך.

כשכל מה שהמערכת הזו עושה הוא לדרג את עצמה, להכין בני נוער למבחנים ובדרך לאבן את מוחם, לסרס את היצירתיות, הסקרנות והחוזקות של כל מי שלא מתאים לתבנית הארכאית.
אני מלמד קבוצה של ילדים בבית הספר האזורי במקום מגורי, רמת חוסר הבנה כמו שיש בהם היא כה פאטתית, עד שגם מי מהם שיצליח ויוציא 100 עגול ויפה בבגרות 5 יח״ל, פשוט אינו יודע פיסיקה ולו ברמה הכי בסיסית שיש.
ציון הבגרות שלי בפיסיקה היה 28...

שק החבטות אינו מערכת החינוק, שק החבטות הם התלמידים שצריכים לחיות במערכת עצובה, שטחית וחלולה כל כך - ובתמורה להיות עכברי מעבדה של ביורוקטים אפרוריים שמכים בהם ללא רחם במבחנים חסרי כל משמעות שכל מטרתם היא לעוות את הסטטיסטיקה שתשמור להם על מקום העבודה.
ההורים?
ההורים הם פרה חולבת שדולפת כספים למערכת חינוק חינם מחד, ושפוטי אופנות עמי ארצות מאידך.

בוז מוחלט למערכת הזו וראשיה!

אני בהחלט חושבת

שבמערכת הזאת יש גם דברים טובים עם המון פוטנציאל ומורים מדהימים,
השיטה כנראה חייבת להשתנות,
צריך לשים דגש יותר על שיטות ולימוד הדרך איך לומדים מהבסיס ולא רק על הספק של חומרי לימודים,
אלו דברים שחייבים להעשות בשנים הראשונות בבית הספר היסודי ולא מרתונים של לימודים ומבחנים רק בשביל שבית הספר יטפוח לעצמו על השכם.

בתוכנית המקור

בערוץ 10 בדיוק הייתה כתבה על זה השבוע,

עד כמה מערכת החינוך שלנו מיושנת ולמרות שכולם יודעים את זה אף אחד לא מנסה לשנות...

זה מה שקורה כשב 20 השנים האחרונות היו לנו 11 שרי חינוך

למעלה