אז מה זה אבא טוב

דש1דש

New member
אז מה זה אבא טוב../images/Emo35.gif../images/Emo70.gif

תוך כדי התלבשות ראינו הבוקר, בפעם המיליון ואחת, את גוזל שלי ופתאום התחילה להתגלגל השיחה הזו ביני לבין הגדולה - "הוא אבא טוב" (שרון צור). היא הכריזה. אני מסכימה. אז שאלתי אותה אם היא מכירה עוד אבות טובים - והיא פרטה כמה. תוך כדי שיחה היא גם מצאה בכל אחד תכונות שלא היתה רוצה באבא (אחד כועס יותר מידי על ילדיו, שני עובד יותר מידי.... אם כי היא לא היתה סגורה עם עצמה אם זו תכונה טובה או לא לאבא
) היה מאוד מענין לשמוע קצת על מה היא היתה מצפה מאבא טוב.... לא היו שם דיבורים על חיבוקים
על תשומת לב וכאלו - מקווה שבגלל שלא חסר לה.... אם כי ברור שהאבא בגוזל שלי בהחלט אבא משקיע, מחבק שר.... אבל להביע את זה במילים היא לא הגיעה.... אני צריכה עוד לסכם לעצמי מה אני חושבץ תכונטות של אבא טוב. לא בן זוג - אבא.... בכל אופן - היתה שיחה מאוד מענינת.

Tin Tinn

New member
וואו, איזו סוגיה מעניינת העלית

אני חושבת שתכונות של אבא טוב הן בסופו של דבר אותן תכונות כמו של אמא טובה... אני גדלתי רק עם אבא. אבא שלי לא מהחבקנים ולא מהנשקנים. אבל גם בלי זה, אף פעם בחיי לא היה לי ולו שמץ של ספק שהוא אוהב אותי ואת אחיותי ושברשימת סדרי העדיפויות שלו אנחנו תופסות את המקום הראשון עד העשרים בערך. מהיותו אב יחיד, הוא עבר המון שעות ואנחנו היינו הרבה עם המטפלת. באמת שלא ראינו את אבא שלי המון ובטח לא היה לנו המון "זמן איכות", כמו שלי יש עם הגוזלית כל יום.... יחד עם זאת, אם רצינו לשתף (ואני רציתי וגם שיתפתי) תמיד מצאנו זמן לדבר איתו. בסופו של דבר, אבא שלי עשה המון למעננו. אבל את זה אני יכולה להגיד היום, בתור אדם בוגר. כילדה מה שידעתי זה שאבא שלי תמיד יעזור לי, לא משנה מה, אם אני צריכה אותו הוא יבוא. זה היה יותר ממה שחברות שלי יכלו לומר על מי מהוריהן. אני חושבת שהבטחון הזה, שיש מי שאוהב אותי, ואני כל כך חשובה לו, והוא בצד שלי ויילחם בכל העולם עבורי, אלה התכונות שהופכות מישהו (או מישהי) לאבא טוב או אמא טובה בעיני ילדיהם.

דש1דש

New member
וואו - יפה אמרת!

לא ידעתי את זה עליך.... האם גדלת עם חסר בגלל שלא היתה לך אמא? יש משהו בחייך שאת רואה שעוצב בגלל החוסר הזה?

Tin Tinn

New member
תראי...

אני מניחה שכן. אבא שלי גם מעצם אופיו וגם מעצם העובדה שהוא לא בדיוק תכנן להישאר עם ילדות קטנות ובלי מישהי שתגדל אותן, היה די נוקשה בחינוך שלו, כי זו הדרך היחידה שהוא ידע איך לשמור על הדברים בשליטה. אז אני מניחה שאמא בתמונה היתה מאזנת את זה קצת. מענין שכשאני כותבת, אני נזכרת בכל מיני דברים שהוא עשה איתנו, כמו להושיב אותנו לשמוע מוזיקה קלאסית ולבשל איתנו...
הוא בהחלט השקיע. לדעתי הכי הרגשתי את החסר באמא מיד לאחר הלידה של הגוזלית. אבל אבא שלי עשה עבודה טובה איתנו (טובה מדי אפילו) כי אף פעם לא חשבתי שזה כזה עוול גדול ונורא לילד לגדול רק עם הורה אחד (עובדה שאני גדלתי ככה והיה ממש בסדר, וגם יצאתי לא לגמרי שרוטה) מצד שני, אולי אם כן הייתי חושבת שזה כזה עוול נורא לילד, הייתי מתפשרת יותר ומוצאת לי זוגיות בה יכולתי לחיות בשלום וגם לגדל ילדה.... אין לדעת.

מסכימה.

לא מצליחה למצוא, לצורך העניין, הבדל בין אבא לבין אמא כשמדובר בצרכים שההורה צריך למלא (אם נדלג על הנקה
).

דש1דש

New member
הרחבה מענינת - המשך השיחה

היה בדרך לחנות. פתאום היא המשיכה - "סבא XXX הוא ממש סבא טוב" "למה הוא סבא טוב?" שאלתי "כי הוא מחבק ומנשק" (מאמר מוסגר - ממש לא נכון
) "וזו גם תכונה של אבא טוב" הקשתי (לא יודעת למה....) "אני לא יודעת" היא ענתה והחליפה נושא שוב. כלומר - גם אצלה השיחה הזו לא נגמרה בהחלפת הנושא בבוקר - היא המשיכה לחשוב עליה. ושתבינו - לא אמרתי כלום בבוקר על חיבוקים ונישוקים - רק לכן כתבתי על זה - אבל כנראה היא בתוך עצמה ניסתה לחשוב אם זה ככה או לא.... מדהימה!

למעלה