אז מי כבר במפלגה?

אז מי כבר במפלגה?

אני עוקבת אחר העדכונים של יאיר לפיד בפייסבוק ומדי פעם רואה עוד שם ועוד שם... מישהו מוכן בבקשה לעשות לי סדר ולומר לי מי כבר נמצא ב"יש עתיד"? אני לא חייבת ביוגרפיות מלאות על כל אחד, רק איזה משפטון קטן כדי להכיר קצת את הנפשות הפועלות.

יוליקה

Member
מנהל
תוך שבוע הרשימה תתפרסם

יאיר לפיד הסביר מדוע הוא מפרסם את השמות טיפין טיפין

המועמדים שלו לא באים ממקום ריק כל אחד מהם מועסק במקום זה או אחר...
זה פייר שהמעסיקים שלהם ישמעו על כך שהם עוזבים לטובת הפוליטיקה - מהתקשורת.

רק אחרי שהם ידווחו למעסיקים ולמשפחה על מהלכם ויתנו ליאיר לפיד אור ירוק
לפרסם - רק אז יפורסם שמם.

אם הם עוזבים מקום עבודה

אז למה הם מחכים לרגע האחרון כדי להודיע?
לא יודעת מה איתך, אבל ממני בד"כ נדרש לפחות חודש של הודעה מוקדמת. עם הותק והמעמד של הכוכבים שהוא אוסף, זמן ההודעה המוקדמת הוא בד"כ למעלה מחצי שנה. כך שאין סיכוי שהם טרם הודיעו, או שהם מתכוונים להפר הסכמים.

אם הם לא הודיעו למשפחותיהם, אז משהו כאן כבר ממש רקוב. בן אדם הולך להיות מספר 3 או 4 או 10 ברשימה לכנסת, ובני משפחתו עוד לא שמעו על כך? מה?! הוא בכלל מדבר איתם?!

אנחנו לא צריכים להאמין לכל שקר יחצ"ני.
לא שאני מבינה למה לפיד משקר (גם) בנושא הזה. היה אומר בגלוי שהוא רוצה ליצור קצת מתח, קצת "באז". זה הגיוני וצפוי. בשביל מה למרוח את הציבור בשקרים כל כך בוטים?
.

יוליקה

Member
מנהל
תתפלאי...לא כולם שקרנים כמו שאת חושבת

אינני מכירה אף יחצ"ן של יאיר לפיד - אבל את יאיר אני מכירה
ומאמינה לו בכל ליבי...

אני אמרתי אי פעם שכולם שקרנים?

נהפוך הוא. מרבית האנשים אינם שקרנים.
מרבית האנשים דוברי אמת רוב הזמן.
אבל להגיד שאתה לא מפרסם את השמות כי הם עוד לא הודיעו למשפחתם או למקום עבודתם? זה שקר גס.
.

nirdinur

New member
וואו, מבקרת, תעבדי במשטרה בתור פוליגרף

איך את קובעת בכזאת ודאות על סמך עדות שמיעה שמישהו משקר. פשוט מדהים!
ועכשיו הסבר למי שלא עוסק בקפיצה למסקנות:
לא כולם כמוך עובדים במקום עבודה שבו יכפו עליהם את החוזה עד לדקה האחרונה. במקומות העבודה שאני עבדתי בהם הפגינו תמיד רצון טוב והלכו לקראת העובדים במצבים כאלו. נתקלתי בלא מעט מנהלים שאני בטוח שאם עובד היה מודיע להם שהוא מעוניין לעבור לתפקיד ציבורי שבו הוא יכול לתרום ולהשפיע המנהל היה מאחל לו בהצלחה ושואל איך אפשר לעזור בלי להתייחס לחוזה. אני בטוח שבתמורה עובד כזה גם יעשה כל שביכולתו לעזור למקום העבודה להתארגן כולל שמירה על דיסקרטיות במשך כמה ימים עד שימצא מחליף או סידור אחר. אנשים גם יכולים לשתף את בני משפחתם באפשרות שיצטרפו למפלגה אבל לעשות את ההחלטה הסופית לבד או בשיתוף בן/בת הזוג ואז הם רוצים מספר ימים להודיע לשאר המשפחה בעצמם (את אולי היית מסתפקת בSMS לאקוני אבל הרוב היו מעדיפים שיחת פנים אל פנים)

אתם כל כך שטופי מוח שזה פשוט מבהיל

יאללה, בסדר. תאמינו לכל שקר שלפיד מוציא מהפה שלו. תגמרו כמו תומכי הליכוד שחשבו שהליכוד הוא הבית, עד שגילו שהוא ביתם של אנשים אחרים...

אני הצבעתי על הבור הבלתי ניתן לגישור בין ההצהרה כפי שנכתבה מפי פעילה בקמפיין ש"מכירה אישית את יאיר" לבין המציאות.
בשום אופן אין סיכוי שהסיבה בגללה הרשימה לא נחשפת היא בגלל שאנשים טרם הודיעו למשפחתם או למקום עבודתם.
אבל זו יופי של סיבה לתת לאנשים שיודעים שלהיות ישראלי זה לדבר עם המשפחה....

גם כאשר אני תומכת במישהו זה לא אומר שאני מאמינה אוטומטית לכל שטות שהוא מוציא מהפה. תמיכה באדם או ברעיון או במפלגה אין פירושה אמונה עיוורת במנהיג. הגישה שלכם מתאימה בדיוק למפלגה האנטי-דמוקרטית שלפיד מקים.
.

nirdinur

New member
את כל כך שטופת מוח שאת מאמינה לעצמך

יש הבדל עצום בין לא להאמין לבין להחליט בודאות על שקר. אני לא מאמין באופן עיוור לאף אחד אבל נותן למי שהאמינות שלו עד עכשיו הייתה ללא רבב להנות מהספק. מדובר גם במשהו כל כך סתמי וחסר חשיבות שבאמת אין סיבה להסתבך בשקרים עבורו. את כל כך אטומה שהחלטת על דעת עצמך שמשהו הוא שקר ושום דבר לא יזיז אותך מדעתך וכל מי שלא מקבל את החלטתך שזה שקר את מקללת אותו. תני לי לנחש, מראש היית נגד לפיד ואת מחפשת בכוח תירוצים להצדיק את הגישה השלילית שלך.
אין טעם להמשיך איזשהו דיון איתך אם את ממציאה עובדות ומסרבת בכלל לראות שקיים סיכוי כלשהו שהן לא נכונות.

יש ב"כלים ומיד" כאן בפורום קישורים למרבית

לדפי מידע על מרבית המועמדים שדנו בהם עד כה.
כולם מוזמנים להכנס ולקרוא.
לכל אחד שנבחר למפלגה - יש "סיבה" משמעותית ומשהו להציע לכנסת רעננה במחשבתה וכוחותיה

למעלה