אז סיימתי את העונה השלישית

Arana

Active member
מנהל
אז סיימתי את העונה השלישית

כולל "מסע הארורים". היה אחלה. במקביל סיימתי את עונה 1 של טורצ'ווד, בהתאם להמלצה של השד מתחת למיטה - זו ההזדמנות להגיד תודה גדולה
הפרק האחרון בעונה הראשונה של טורצ'ווד מתחבר ישירות לפרק 11 בעונה 3 של דוקטור הו, ויצא לי רצף כרונולוגי מושלם

משהו לגבי "מסע הארורים" שהוביל למחשבה על בחירת המלווים של הדוקטור:

קודם כל, היה מענג לראות את קיילי מינו, אני עוד זוכרת אותה משנות ה-80, ומדהים לראות אותה בספיישל כשהיא בת 40 ונראית בת 20 פלוס (וגם עכשיו, כמעט בת 50, עדיין נראית מדהים. יש מצב שקפטן ג'ק הארקנס וקיאנו ריבס לא לבד
).

לגבי המלווים: נכון שהדוקטור אומר מדי פעם I travel alone ואז "משתכנע" לקחת איתו מישהו, אבל מה שראיתי עד עכשיו עם רוז, מרתה, דונה (בספיישל הקודם, ועוד מעט בעונה הרביעית) ואסטריד בספיישל הזה, הוא שהדוקטור דווקא מציע מאוד בחום לאותם מלווים להתלוות אליו. אבל זה קורה רק כשהמלווים האלה הן בחורות צעירות ויפות; את מיקי הדוקטור לא היה נורא להוט לקחת איתו, וגם לא את אותו בחור צעיר שרוז קצת נדלקה עליו בעונה הראשונה (שכחתי את שמו, נראה לי שהוא היה בפרק שהדאלק הופיע לראשונה). גם ב"מסע הארורים", הדוקטור ממש מתחנן לאסטריד שתבוא איתו, אבל כשמר קופר מבקש לבוא, הדוקטור אומר לו בנחרצות "אני נוסע לבד" - כנראה כי מר קופר הוא גבר זקן ולא מאוד מושך

אז אוקיי, הדוקטור הוא גבר טיפוסי למרות שהוא חייזר, אבל נשאלת השאלה: הרי ממילא הדוקטור לא עושה דבר עם המלוות שלו, ולהיפך - כשהן מתאהבות בו הוא כאילו לא רואה את זה בכלל (אבל כן מתעצבן קצת כשהוא מריח "תחרות"
). ברור שהוא אוהב אותן, באופן לא רומנטי/מיני, אז במקרה זה מה ההבדל בין לאסוף מלווה אישה או גבר? (לקפטן ג'ק זה לא היה משנה
)
עכשיו, ברור לי שאילו שיקולי כתיבת התסריט עבור הצופים, כדי שיהיה להם "ממתק לעיניים"
(ואני חייבת לציין שפרימה אגימן היא יפהפיה לדעתי, כבר כשהיא הופיעה בתפקיד אורח בעונה השנייה לא יכולתי להוריד ממנה את המבט), אבל מה ההיגיון של זה בעולם של הדוקטור?

BloodyRose

New member
ספציפית לגבי הפרק הזה

אאל"ט, טננט אומר לקופר שהוא לא רוצה לקחת אותו כמלווה, כי המוות של אסטריד (שמת לב שזה אנגרמה לטארדיס?) הזכיר לו למה עדיף בשבילו לנסוע לבד, במיוחד כשהסיום של מרתה היה כ"כ טרי אצלו (מילא רוז שנשארה חיה בעולם מקביל, אבל למרתה ולמשפחה שלה הוא באמת דפק את החיים). ואז הגיעה אסטריד, חמודה ונחמדה וזורמת עם השטויות שלו, והוא רצה שהיא תצטרף אליו, והנה, היא מתה כשהיא מצילה אותו. סיפור חייו).

גם את מרתה הדוקטור לא באמת רצה לקחת כמלווה - זה התחיל כ"פרס" (?), ואז "נו טוב, עוד טיול אחד", ואמנם היא נשארה יותר זמן, אבל רואים בבירור שלקח לו המון זמן לקבל את זה שיש מישהי בטארדיס שהיא לא רוז.

בנוגע לרוז - אנחנו לא באמת יודעים כמה זמן הדוקטור היה לבד לפני שהוא פגש אותה, ככה שיכול להיות שבאמת הייתה חסרה לו חברה ולכן הוא מיהר להציע לה להצטרף. (גם בין מרתה לדונה אנחנו לא באמת יודעים אם הוא טייל לבד לפני שהוא פוגש שוב את דונה)

אגב, יש איזה פוסט נחמד שמתסובב ברשת על הסצינה שהתשיעי הציע לרוז להצטרף אליו. הוא מציע לה, היא אומרת לא, הוא נוסע וחוזר שנייה אחרי. התיאוריה היא שאמנם מבחינתה של רוז הוא חזר שנייה אחרי, אבל מבחינתו, עבר הרבה זמן בין לבין - הוא טייל, ראה קצת, אבל כל הזמן חשב על הבחורה שאמרה לו לא, והחליט לחזור לשאול אותה שוב. רעיון נחמד

Arana

Active member
מנהל
אני לא זוכרת שהדוקטור ממש נימק לקופר

למה הוא לא לוקח אותו; אני זוכרת שממש בסוף, אחרי שהדוקטור מוריד את מר קופר על כדור הארץ, מר קופר מבקש ממנו לבוא איתו, והדוקטור אומר לו בנחרצות "I travel alone". ואז מתברר שיש לקופר הון תועפות בכסף של הארץ, אז לא אכפת לו

נכון שאי אפשר לדעת כמה זמן הדוקטור היה לבד בין המלווים ועד כמה הוא באמת בודד (למרות שהוא תמיד מעמיד פנים שלא
), אבל חשבתי על כך שאצל המלוות שראיתי עד עכשיו, כולל דונה בסוף הספיישל, ההצעה של הדוקטור להתלוות אליו היא אחרי שהן עזרו לו להציל את המצב והוא התרשם מזה, אפילו אם בהתחלה הוא לא ממש "תפס מהן" (נדמה לי שלרוז הוא אפילו קרא hairless ape או משהו מעליב דומה). זה אולי ההבדל בינן לבין הבחורים שהדוקטור לא לקח, למרות שברור שהתסריט נותן להן תפקיד משמעותי יותר בסיוע לדוקטור כי הן דמויות ראשיות. ואם אני מסתכלת על זה כך, אני יכולה לקשר את זה לתיאוריה שכתבת, שהדוקטור עוד הסתובב לו בזמן ובחלל לפני שחזר לאסוף את רוז - למה במהלך כל הזמן הזה הוא חשב עליה בכלל? אם הוא טייל לו בכל מיני מקומות הוא בטח פגש עוד אנשים/חייזרים, למה הוא לא אסף אחד מהם? אם מה שגורם לו לבחור מלווה זה התושיה/העזרה בהצלת העולם, אז אולי אכן רוז היתה שונה ולכן הוא חשב עליה.

לא שמתי לב ש"אסטריד" = "טארדיס", איזה יופי

אני קוראת מדי פעם את אזור הטריוויה ב-IMDB ומגלה שם כל מיני דברים מעניינים, מעניין אם זה מוזכר שם.

ועדיין עם "מסע הארורים" - בשרשור קודם כתבתי שאני אוהבת בדמות של הדוקטור את זה שהוא גם מוטרף וילדותי אבל גם סמכותי ותופס פיקוד כשצריך; אלה קטעים שלו שאני מאוד אוהבת, וזה הקטע שהיה שם:

למעלה