אחוזון משקל וסקירה שלישית

chebis

New member
אחוזון משקל וסקירה שלישית

אני אחרי בדיקת אולטרסאונד פשוטה בשבוע 30+5, הכל נראה בסדר לדברי הרופא, שכחתי לשאול אותו באיזה אחוזון העובר ומה זה אומר.
אני יודעת שיש מחשבונים באינטרנט לחישוב אבל התוצאה לא אומרת לי כלום. אשמח אם מישהי תיתן הסבר קל.
המשקל שלו הוא 1760 והשבוע כמו שאמרתי 30+5.

ומסתבר שהדילמות לא נגמרות אף פעם, הרופא דיבר איתי על סקירה שלישית שברור לי שלא כולן עושות וברור לי שהוא מציע כי זה מכניס לו עוד כסף,
אבל אני נורא מתלבטת ואין לי הרבה זמן להחליט, אני דיי חרדתית בנושא ההריון למרות שעד עכשיו הכל נראה תקין לפי הבדיקות.
רציתי לדעת אם עשיתן, מה אתן חושבות על זה, האם העובדה שההריון הוא אחרי טיפולים גורמת לכן לחשוש יותר ממחלות ומומים?
אני אישית חושבת שאם ההריון לא היה ב IVF ואיקסי אולי הייתי יותר רגועה.
אשמח לשמוע דעות.

יש את המחשבון הזה

http://www.babydoc.co.il/article-343.htm
משקל באחוזון 50 מצביע על כך שמשקל התינוק הוא ממוצע, כלומר 50% מהתינוקות הבריאים בגילו שוקלים פחות ממנו ו- 50% שוקלים יותר. משקל באחוזון 10 מצביע על כך ש- 10% מהתינוקות בגילו שוקלים פחות ממנו ו- 90% שוקלים יותר. משקל באחוזון 75 מצביע על כך ש- 75% מהתינוקות הבריאים בגילו שוקלים פחות ממנו ו- 25% שוקלים יותר. וכן הלאה.
אני לא עשיתי את הסקירה השלישית. הילדון כבר כמעט בשל. בידיעה שכל בדיקות ה-US האלה מאוד לא מדויקות זה סתם יכול להיות גורם לחץ מיותר. אם עד עכשיו כל הבדיקות היו בסדר, לא הייתי הולכת.
בהצלחה

giraffelle

New member
סקירה שלישית לא הייתי עושה בלי אינדיקציה

ו-IVF הוא לא אינדיקציה בעיני. אמנם יש עליה בשיעור המומים המולדים אבל בסכ"ה עדיין הסיכוי קטן ושתי סקירות עולות על הרוב המוחלט של הבעיות.
אם זה היה בחינם הייתי אומרת למה לא, אבל זו נראית לי השקעה מוגזמת ביחס לתועלת. צריך לעצור מתישהו...

אם הכל תקין

אני לא חושבת שצריך לעשות סקירה שלישית, אבל זה כמובן החלטה שלך.. בסקירה השניה שאלתי את הרופא (ד"ר' מיקי לוריאן) מה דעתו על השלישית, ולזכותו יאמר שהוא אמר שאם הכל תקין לאורך כל הבדיקות וההריון - אין צורך.

למעלה