אחוזון משקל וסקירה שלישית

chebis

New member
אחוזון משקל וסקירה שלישית

אני אחרי בדיקת אולטרסאונד פשוטה בשבוע 30+5, הכל נראה בסדר לדברי הרופא, שכחתי לשאול אותו באיזה אחוזון העובר ומה זה אומר.
אני יודעת שיש מחשבונים באינטרנט לחישוב אבל התוצאה לא אומרת לי כלום. אשמח אם מישהי תיתן הסבר קל.
המשקל שלו הוא 1760 והשבוע כמו שאמרתי 30+5.

ומסתבר שהדילמות לא נגמרות אף פעם, הרופא דיבר איתי על סקירה שלישית שברור לי שלא כולן עושות וברור לי שהוא מציע כי זה מכניס לו עוד כסף,
אבל אני נורא מתלבטת ואין לי הרבה זמן להחליט, אני דיי חרדתית בנושא ההריון למרות שעד עכשיו הכל נראה תקין לפי הבדיקות.
רציתי לדעת אם עשיתן, מה אתן חושבות על זה?
ההריון שלי הוא אחרי טיפול IVF ולדעתי זה מה שהופך אותי לקצת יותר חרדתית ולכן ההחלטה עוד יותר קשה לי.
אשמח לשמוע דעות.

pukka

New member
מחשבון

http://www.babydoc.co.il/article-365.htm

את יכולה לבדוק כאן. מה שחשוב זה לא רק האחזון, אלא גם שקצב הגדילה נשאר קבוע פחות או יותר. למשל, אם עכשיו הוא אחוזון 50 ובועד חודש אחוזון 30, אז שווה לברר למה.
בכל מקרה לגבי סקירה שלישית, לדעתי אין צורך..
אומרת את זה כחרדתית, שעשתה את 2 הסקירות פרטי, ואת בדיקת הדם לגילוי מומים מרות שלא הייתה אינדיקציה.
תמיד אפשר להזין את החרדות, אבל אם אין הצדקה רפואית או חשש מבוסס, חבל על הסטרס וחבל על הכסף.

Talmorit

New member
אני עשיתי כי לא הייתה לי ברירה - הייתה לנו שקיפות מוגברת

בתחילת ההריון אז הייתי צריכה לעשות את כל הבדיקות שבספר - מי שפיר, צ'יפ גנטי, סקירות מורחבות, אקו לב וגם סקירה שלישית שהיא למעשה סקירת מוח בעיקרון. כל הבדיקות שלי, למעט זו הסטטיסטית הראשונה (השקיפות), היו תקינות לחלוטין ואכן נולד לי ילד בונבון לפני שבוע.

אם לא הייתה אינדיקציה לביצוע הבדיקה אז לא הייתי עושה אותה.

למעלה