אחכ יגידו שאני לא מבין כלום - כמה חדשות רעות

מצב
הנושא נעול.

קרלטון

New member
לא משנה, מי שמשקיע היום

פיק אויל לא אומר שנגמר הנפט
אלא שיש פחות מעתה והלאה. אבל אם היה לנו שכל לא היינו משתמשים בו כל כך בפזיזות. זה היה פוגע מאוד בחברות הנפט.
לא משנה, מי שמשקיע היום
בציוד קידוח יקר, צריך לראות כיצד הוא מחזיר את עלות ההשקעה וגם מקבל עליה תשואה סבירה. השקעות כאלה מחזירים לאורך שנים. לא משתלם לקנות / לבנות אסדת קידוח או מיכלית ולזרוק אותה אחרי כמה שנים, במיוחד אם ערך הגרט יהיה אפס כי לא יהיה למי למכור אותה. אם חברות הנפט מאמינות ב-Peak Oil שכבר קרה, או קורה ברגע זה, הן צריכות כבר עכשיו לצמצם השקעות לטווח ארוך.

הם מרויחים אל תדאג

לא משנה, מי שמשקיע היום
בציוד קידוח יקר, צריך לראות כיצד הוא מחזיר את עלות ההשקעה וגם מקבל עליה תשואה סבירה. השקעות כאלה מחזירים לאורך שנים. לא משתלם לקנות / לבנות אסדת קידוח או מיכלית ולזרוק אותה אחרי כמה שנים, במיוחד אם ערך הגרט יהיה אפס כי לא יהיה למי למכור אותה. אם חברות הנפט מאמינות ב-Peak Oil שכבר קרה, או קורה ברגע זה, הן צריכות כבר עכשיו לצמצם השקעות לטווח ארוך.
הם מרויחים אל תדאג
פיק אויל לא יפגע במי שמחזיק בנפט. הנפט יהפוך למשאב שנלחמים עליו. הביקוש גדל וההצע קטן. הם מנסים לא להעלות את המחיר מעבר לרמה שבה החברה תקרוס. ספק אם הם יצליחו. ספק אם זה מענין אותם. יש להם רוחים עכשיו - זה יאפשר להם להתגונן מפני המחר. שתהיה מלחמה הנפט יכול להיות מולאם. כנראה שזה מה שיהיה. תבין שמדברים על הסכנה בתלות בנפט זה דוחף אנשים לאנרגיה אלטרנטיבית. אם היינו חכמים זה מה שהיינו עושים כיום ומשתמשים בנפט בצורה מושכלת למטרות גלובליות. אבל לא עושים זאת. מהר מהר המנועים רועמים.

קרלטון

New member
זה לא משנה

הם מרויחים אל תדאג
פיק אויל לא יפגע במי שמחזיק בנפט. הנפט יהפוך למשאב שנלחמים עליו. הביקוש גדל וההצע קטן. הם מנסים לא להעלות את המחיר מעבר לרמה שבה החברה תקרוס. ספק אם הם יצליחו. ספק אם זה מענין אותם. יש להם רוחים עכשיו - זה יאפשר להם להתגונן מפני המחר. שתהיה מלחמה הנפט יכול להיות מולאם. כנראה שזה מה שיהיה. תבין שמדברים על הסכנה בתלות בנפט זה דוחף אנשים לאנרגיה אלטרנטיבית. אם היינו חכמים זה מה שהיינו עושים כיום ומשתמשים בנפט בצורה מושכלת למטרות גלובליות. אבל לא עושים זאת. מהר מהר המנועים רועמים.
זה לא משנה
אם הנפט יהפוך למשאב שנלחמים עליו, אם ההיצע יקטן בשנים הקרובות, בהכרח יהיה די והותר ציוד קידוח. החברות הקטנות יותר יזרקו מהמשחק ותשמחנה למכור את הציוד שלהן (במקום לזרוק אותו לזבל) אם חברות גדולות יגדילו לא רק את הנתח היחסי אלא גם האבסולוטי שלהן. חברת נפט שמאמינה בפיק אויל עכשיו, חייבת לפחות לצמצם השקעות בציוד לטווח ארוך.

אני לא ממש מבין את ההגיון שלך

זה לא משנה
אם הנפט יהפוך למשאב שנלחמים עליו, אם ההיצע יקטן בשנים הקרובות, בהכרח יהיה די והותר ציוד קידוח. החברות הקטנות יותר יזרקו מהמשחק ותשמחנה למכור את הציוד שלהן (במקום לזרוק אותו לזבל) אם חברות גדולות יגדילו לא רק את הנתח היחסי אלא גם האבסולוטי שלהן. חברת נפט שמאמינה בפיק אויל עכשיו, חייבת לפחות לצמצם השקעות בציוד לטווח ארוך.
יש עדין נפט. הולך ונעשה יותר ויותר קשה להשיג אותו. חופרים יותר עמוק מחפשים במקומות יותר נרחבים. נכנסים למקומות כמו סודן
(אבל זה רק הסינים כי האמריקאים פוחדים). צריך עוד ציוד והכל. אני לא חושב שממילא מנכל של חברה כזו לא חושב יותר מדי קדימה על החברה שלו. הוא חושב על התחת שלו בעיקר, מן הסתם. אכפת לו מה יהיה עם החברה עוד 70 שנה ? ובעלי המניות חושבים שהוא יודע מה הוא עושה כל עוד נכנס להם דולרים לכיס.

קרלטון

New member
70 שנים???

יש עדין נפט. הולך ונעשה יותר ויותר קשה להשיג אותו. חופרים יותר עמוק מחפשים במקומות יותר נרחבים. נכנסים למקומות כמו סודן
(אבל זה רק הסינים כי האמריקאים פוחדים). צריך עוד ציוד והכל. אני לא חושב שממילא מנכל של חברה כזו לא חושב יותר מדי קדימה על החברה שלו. הוא חושב על התחת שלו בעיקר, מן הסתם. אכפת לו מה יהיה עם החברה עוד 70 שנה ? ובעלי המניות חושבים שהוא יודע מה הוא עושה כל עוד נכנס להם דולרים לכיס.
70 שנים???
אה, זה טווח הזמן עליו אתה מדבר? יודע מה, אני מוכן לכתוב לך כמה פוטים שאתה רוצה, עם פקיעה לעוד 70 שנה. לחשב את הפרמיה ולשלוח פרטי חשבון בנק במסר?

קרלטון

New member
מה שאתה עושה זה מאוד שאפתני לטעמי

זה דיבור לענין
השאלה שלי היא - הנתונים שזמינים לי - האם זה לא אותם נתונים שזמינים גם לשחקני השוק ? הרי הם אנשים כמוני. מה יש איזה חדשות שזמינות רק להם. על סמך מה *הם* עושים את ההחלטה ? מהנסיון שלי לפעמים יושבים שם אנשים שלא יודעים דברים בסיסיים. בקשר לכריית הנתונים - אני מתיחס בספקנות לכל דבר ומשדתל לאסוף דברים ממקורות כמה שיותר רבים (עשרות מקורות ביום). הסיבה שאני כל כך בטוח בתחזית שלי היא שהיא מתבססת על נתונים גאוגרפים (שאני מניח שאין סיבה לאיש לעוות). ואני בספק אם רבים ממנהלי ההשקעות יודעים להגיד דברים בסיסיים כמו כמה שטח עוד נשאר לעיבוד. כמה עוד מזון זמין לנו וכו'. זה העובדות הכי בסיסיות שיש וצריך להכיר. אולי הבעיה היא שאני מכיר יותר מדי והעולם עוד לא מודע לזה. החולשה הגדולה בשיטה שלי היא שאם תהיה מפולת גדולה מדי - ממילא לא אזכה להנות מהכסף. עשר שנים לפחות אני מהלך בין צללי הבורסה. תמיד הייתי ברוח. דווקא השנה שאני זקוק לכסף יותר מכל, והשנה שהשקעתי מזמני ומרצי ונפשי לבורסה יותר מכל שנה אחרת - דווקא עכשיו אני בהפסדים. טוב התבכיינתי לכם יותר מדי נראה לי. עמכם הסליחה.
אתה מנסה לקחת פקטורים גלובליים שפועלים לטווח ארוך (שנים, עשרות שנים, או אפילו יותר) ולהסיק מהם על ההשפעה שתהיה להם בטווח הקצר - מיידי על השוק. אני לא מנסה לעשות תחזיות כאלה, ראשית כי ברור לי שישנם גורמים שקיימים כיום ואינם ידועים לי, שנית כי ברור לי שיכולים לצוץ בעתיד הקרוב או הרחוק גורמים חדשים שאי אפשר לחזות אותם היום (לדוגמא, טכנולוגיה זולה להפקת נפט ממרבצים מהם יקר להפיק אותו כיום), ושלישית, כי גם אם תיאורטית ידועים כל הגורמים וגם אם תיאורטית אפשר לשלול הווצרותם של תנאים חדשים סותרים, גם במקרה זה השוק יכול להיות לא-רציונלי וללכת לכיוון ההפוך למשך טווח ארוך מאוד, ואם אתה מחליט שהשוק צריך להתיישר מחר בבוקר אתה עלול לא להיות מסוגל לספוג את ההפסדים שבדרך. אתה צופה ירידות משמעותיות? מפולת עולמית? סבבה, למה לא לחכות שה-VIX יטוס והמדדים הגדולים יפלו 5-10 אחוז יום אחרי יום? למה לא לחכות שהשוק יאשר את מה שאתה צופה? אם אתה צודק בתחזיות שלך, הירידות לא יסתיימו בכמה ימים, ישאר לך הרבה הרבה בשר גם אם לא תתפוס את השיא.

השאלה האחרונה שלך היא טובה מאוד

אתה מנסה לקחת פקטורים גלובליים שפועלים לטווח ארוך (שנים, עשרות שנים, או אפילו יותר) ולהסיק מהם על ההשפעה שתהיה להם בטווח הקצר - מיידי על השוק. אני לא מנסה לעשות תחזיות כאלה, ראשית כי ברור לי שישנם גורמים שקיימים כיום ואינם ידועים לי, שנית כי ברור לי שיכולים לצוץ בעתיד הקרוב או הרחוק גורמים חדשים שאי אפשר לחזות אותם היום (לדוגמא, טכנולוגיה זולה להפקת נפט ממרבצים מהם יקר להפיק אותו כיום), ושלישית, כי גם אם תיאורטית ידועים כל הגורמים וגם אם תיאורטית אפשר לשלול הווצרותם של תנאים חדשים סותרים, גם במקרה זה השוק יכול להיות לא-רציונלי וללכת לכיוון ההפוך למשך טווח ארוך מאוד, ואם אתה מחליט שהשוק צריך להתיישר מחר בבוקר אתה עלול לא להיות מסוגל לספוג את ההפסדים שבדרך. אתה צופה ירידות משמעותיות? מפולת עולמית? סבבה, למה לא לחכות שה-VIX יטוס והמדדים הגדולים יפלו 5-10 אחוז יום אחרי יום? למה לא לחכות שהשוק יאשר את מה שאתה צופה? אם אתה צודק בתחזיות שלך, הירידות לא יסתיימו בכמה ימים, ישאר לך הרבה הרבה בשר גם אם לא תתפוס את השיא.
השאלה האחרונה שלך היא טובה מאוד
לצערי אין לי תשובה טובה עבורה. אולי אני חושש שלא אזהה את הירידות בזמן. אולי זיהיתי בטעות התחלה של ירידות (בהתחלה שנכנסתי עם כסף קטן, הייתי ברוח שלושים אחוז וממשתי חלק). אולי פשוט הייתי זקוק לכסף מידית ועשיתי מעשה נואש. אני מקוה שהשוק לא יפול עד כדי כך, כי זה ממש יהיה סוף העולם. בכל מקרה אני כבר בפנים ואין לי משהו אחר לעשות עם הכסף.

טשאפק

New member
אני לא רואה מה ייתן לו לחכות

לתחילת הירידות. נניח שעברו יומיים או עשרה של ירידות. איך אפשר לדעת שהשוק אכן החכים והפנים את בעיית המשאבים, וימשיך לרדת בהתאם, או שיתחיל לתקן? אפשר אולי לחכות לאיזו הכרזה דרמטית (נניח הלאמה של בארות הנפט באיזו מדינה חשובה, מטעמי ביטחון לאומי, או הכרזה של מדינה כמו סעודיה שעתודות הנפט שלה נמוכות משמעותית מהנתונים הרשמיים הקיימים) אבל מי אמר שתגיע כזו.

קרלטון

New member
מה שזה נותן

לתחילת הירידות. נניח שעברו יומיים או עשרה של ירידות. איך אפשר לדעת שהשוק אכן החכים והפנים את בעיית המשאבים, וימשיך לרדת בהתאם, או שיתחיל לתקן? אפשר אולי לחכות לאיזו הכרזה דרמטית (נניח הלאמה של בארות הנפט באיזו מדינה חשובה, מטעמי ביטחון לאומי, או הכרזה של מדינה כמו סעודיה שעתודות הנפט שלה נמוכות משמעותית מהנתונים הרשמיים הקיימים) אבל מי אמר שתגיע כזו.
מה שזה נותן
זה לא ראייה חודרת כליות ולב אל תוך המנטליות של השוק, אלא יחס סיכוי / סיכון טוב יותר, שכן מעשי יותר לקבוע תנאים בהם אתה מסיק אם אתה טועה או צודק, ויש אפשרות להגביל את הסיכון שלך בהתאם.

אז הנה על חם - עכשיו אנו בעליה או בירידה ?

מה שזה נותן
זה לא ראייה חודרת כליות ולב אל תוך המנטליות של השוק, אלא יחס סיכוי / סיכון טוב יותר, שכן מעשי יותר לקבוע תנאים בהם אתה מסיק אם אתה טועה או צודק, ויש אפשרות להגביל את הסיכון שלך בהתאם.
אז הנה על חם - עכשיו אנו בעליה או בירידה ?

KobeRider

New member
זה רק עיניין של זמן עד שהבורסה תיפול

זה רק עיניין של זמן עד שהבורסה תיפול
ועוד טאוטולוגיות נפוצות: לכל שבת יש מוצאי שבת. במלים אחרות, הבורסה תיפול, ואז תעלה, ואז שוב תיפול. אני לא מבין למה צריך לנסות לתזמן את זה על השנייה, לפני שזה קורה. ועוד דבר שלמדתי בכל השנים שאני משקיע בבורסה: הרבה יותר קל לזהות את התחתית של השוק מאשר את הפסגה שלו. אבל שניהם קשים ולא רווחיים, ושווים מאמץ רק במקרים קיצוניים במיוחד, כאלו שמגיעים אחת לכמה שנים.

הנה עכשיו גם גולדמן sucks

לשוק. אין פה ענין לניתוח פשוט חדשות רעות. אפל וסיטי השחקניות המשמעותיות צונחות. אינפלציה באנגליה. ועוד כמה דברים שאני לא זוכר. אבל השוק בשלו. כל כך מעצבן ביחוד לאור העובדה שהיום בפעם הראשונה אני נכנסתי על אשראי מוגבל ליום. אולי אני באמת לא מבין כלום <על סף שגעון מתסכול>

ידיעות והסברות קבל מן העתון

אלתרמן
יש אדם רואה הכל באור ורוד ורוד זה לא טוב אומרים כולם אפילו רע מאוד יש אדם רואה הכל באפלה קודרת זו אותה המחלה רק בצורה אחרת
ידיעות והסברות קבל מן העתון
אך אצלנו בוא קבל זריקה של מבסוטון את הרע צריך לראות כדי להלחם בו על הטוב צריך לשמור בכדי להתנחם בו

התורה

New member
גולדמן הזבל הזה

גולדמן הזבל הזה
קנה מוניטין בשנות השלושים והעשרים, כעת היורשים שלו נוכלים גדולים וגונבים את הכסף, ואם הם הנציגים של ארה"ב אוי ואבוי לתדמיתה של ארה"ב. נראה לי שמישהו שכח את גודלמן.

בינתיים תיקנתי קצת את ההפסד מאתמול

לשוק. אין פה ענין לניתוח פשוט חדשות רעות. אפל וסיטי השחקניות המשמעותיות צונחות. אינפלציה באנגליה. ועוד כמה דברים שאני לא זוכר. אבל השוק בשלו. כל כך מעצבן ביחוד לאור העובדה שהיום בפעם הראשונה אני נכנסתי על אשראי מוגבל ליום. אולי אני באמת לא מבין כלום <על סף שגעון מתסכול>
הפעם היו קצת ירידות. נראה מה יהיה מחר. אניד חושש שיש כאן התערבות לא טבעית. אולי הממשל.

mnakash

New member
אם הנבואות שלך באמת מנחות את ההשקעות שלך

הפעם היו קצת ירידות. נראה מה יהיה מחר. אניד חושש שיש כאן התערבות לא טבעית. אולי הממשל.
אם הנבואות שלך באמת מנחות את ההשקעות שלך
אתה לא צריך להיות שורט על מניות אלא לונג על קופסאות שימורים. אתה כותב הרבה ודי מהר ואני מניח שהמון זה מזה הוא רפלקסיבי. בלי לערער על התוכן שלך האם חקרת בצורה לא רפלקסיבית את התגובות שקיבלת (האם הקשבת ולא רק שמעת, האם חשבת לעומק על התשובות)? מהתגובות שאתה כותב כאן לא נראה לי שעשית ניתוח עמוק ושקול להשלכות של הדברים שאתה כותב אלא אתה הסקת מסקנות אינטואיטיביות בנק' זמן מסויימת (לא בטוח שלא נכונות אבל מזוית אישית נשמעות אפוקליפטיות) והתקבעת עליהן. עכשיו אתה מעקם את הכל דרך הפילטר הזה (או אתה שואל שאלות ולא מצפה לתשובות מלבד כאלה שמצדיקות אותך). לא יודע אם אפשר לעשות אנליזה ולהגיע לתוצאות שיהיו קרובות למשהו שאפשר לכמת ולחשב (בכל זאת מאקרו כלכלה ועוד) ויכול להיות שלהפעיל את האינטואיציה הקדמונית שלנו ולפעול בפאניקה \ אינטואיציה (אתה מקדים את העדר כך נראה או מאחר אותו בערך בשנתיים וחצי תלוי בנק' המבט) תהיה פעולה מאד מספקת פיננסית. כרגע נראה שבשנה האחרונה אתה סובל מהבחינה הזו וזה גורם לך לפקפק ב\ לחלוק את מחשבותיך בעניין . טוב מאד, אבל היה רצוי לחשוב על תוכנית פעולה מסודרת מראש בה מוגדר מה עושים אם הבורסה ממשיכה לעלות (או מה קורה אם נראה שאני טועה). עכשיו שאתה (לאו דווקא אתה ספציפית אלא בני אדם בכללי) בהפסדים קצת קשה יותר לעשות ניתוק מנטאלי ולהסיק מסקנות קרות בלי לערב רגשות מבלבלים. מה גם שיכול להיות שלא תכננת לטעות והמשאבים נגמרים. אם התרחישים שאתה מנבא יתקיימו יהיו כ"כ הרבה דברים שיזנקו לשמיים כמו סחורות (ובמיוחד כאלה שקשורות למזון), מניות של מגזרים מסויימים, השקעות צמודות אינפלציה ועוד. למה דווקא התמקדת בשורט על מניות לא ברור לי ולמה דווקא עכשיו ולא ב2007 למשל (אז היית נהנה מכל 2008 עד מרץ 09) או מדוע בכלל אתה חושב שאתה יודע מתי השוק יגיב לזה (הרי זה לא מתפרץ עכשיו). את כל זה לא הבנתי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה