אחריי סקירה

אחריי סקירה

מעזה סוף סוף לצאת בגלוי עם ההריון הזה

מחר מתחילה שבוע 17, ברקע שני ילדים בריאים ולאחר מכן שתי הפלות מוקדמות
ברצף. כנראה שהשאירו בי חותם כי היה לי ממש קשה לספר,אפילו למשפחה הקרובה שלא לדבר על לשמוח... עכשיו סוף סוף מרגישה הקלה!
כל הבדיקות סקר (טרימסטר ראשון וחלבון עוברי) יצאו תקינות, על אף הגיל (38), סטטיסטיקות ממש טובות.הסקירה גם כן תקינה.עכשיו אני ממש מתלבטת אם לעשות מיי שפיר..
הרופאים כמובן חלוקים בדעתם, כנראה עניין של השקפה. יש כאלו שתומכים לעשות בכל מקרה רק בגלל הגיל ויש כאלו שלא. אותי מלחיץ לאו דווקא הבדיקה עצמה אלה הצ'יפ הגנטי- שממה שהבנתי לא תמיד נותן תוצאות חד משמעיות, או עם משמעות ברורה ועלול להכניס ללחץ מיותר...
אני יודעת שזה מאוד אישי- אבל למישהי יש תובנות בעניין?
תודה מראש!

שירהד1

Member
מנהל
נפלא! בשורות טובות

לגבי נושא בדיקת בי השפיר- כמו שכתבת- יש דעות לפה ויש דעות לפה.
אני הייתי מטופלת בכל ההריונות אצל רופאה שחשבה שצריך להפעיל שיקול דעת, ולעשות מי שפיר רק לפי צורך- במידה ויש חשד ולו הקטן ביותר.
בשלושת ההריונות לא עשיתי מי שפיר, כי כל הבדיקות היו מאה אחוז. כן עשיתי בהריון עם מעיין בדיקת ניפט (הייתי כמעט בת 41). לולא היא היתה קיימת, סביר להניח שהייתי עושה מי שפיר.

יש כאלו שתעשנה את בדיקת מי השפיר גם בגיל 25, גם אם הכל נראה תקין.
ואני גם מכירה בנות 42 ו-43 שלא עשו מי שפיר, אלא את כל הבדיקות האחרות, כולל ניפט.
אבל אז יבואו כאלו ויגידו, שרק בדיקת מי השפיר היא מדוייקת במאת האחוזים ונותנת את המידע האמין ביותר, ושניפט פחות אמין.
ויהיו מי שיגידו שחבל לסכן ואפילו בטיפ טיפה את ההריון בעצם עשיית בדיקת מי השפיר.

בקיצור- לא תצאי מזה. כל אחת עם הגישה שלה. כל רופא/ה עם הגישה שלו/ה.
בסופו של דבר, מדובר בהחלטה שלך ושל בן זוגך.
אגב, אני מאלה שחושבות שגם כבר עושים את בדיקת מי השפיר, אז לעשות גם את בדיקת הצ'יפ הגנטי, שהיא מקיפה יותר.
לחת יהיה קיים בין כה ובין כה, אז לפחות לקבל את המידע המירבי (זה במידה ומחליטים על בדיקת מי השפיר).

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

אמאלוסי

New member
התלבטות

בשעה טובה !
כמו שכתבת את בעצמך וכמו ששירה כתבה - אין תשובה נכונה לכולן. כל אחת תעשה החלטה שלה "מהבטן" וזה יהיה נכון לה.
אני עשיתי בהריון עם ילד שני מי שפיר ובהריון אחרון ניפט, כי למזלי הוא כבר היה קיים.

תודה לכן

תודה על התשובות המפורטות!
אכן בסופו של דבר אין פה תשובה חד משמעית.
בשני ההריונות הקודמים בכלל לא חשבתי על מיי שפיר. האובדנים שהיו והחשיפה
ליותר מידע בפורומים וחפירה בגוגל באופן כללי חשפה אותי (לטוב ולרע) ליותר מקרים קשים ונראה לי שבסופו של דבר אעשה את הבדיקה.
יש לי עוד כמה ימים להתלבט...

אננס 22

New member
לדעתי כדאי לעשות מי שפיר

בשלושת הילדים לא עשיתי מי שפיר, הייתי צעירה וכולם נורא הלחיצו...
אני אוטוטו בת 37, עשיתי השבוע דיקור. הפעם לא הייתה התלבטות בכלל אחרי הפסקת הריון בגלל מום. מעדיפה לדעת שהכל בסדר....
לפני הדיקור הייתי בלחץ מטורף, הדיקור לא נעים אבל לא נורא. נמשך 10 דקות כולל ההכנה. נחתי שלושה ימים, שכבתי ולא עשיתי כלום! טיפלו לי בילדים והיה לי שקט....
בדיעבד, אני ממליצה לעשות. היום עושים את הצ'יפ הגנטי שזו בדיקה מורחבת ואת יכולה לבחור למה לקבל תוצאות ומה לא יציינו בתוצאות. זו לא בדיקת סקר, אלא בדיקה שבודקת את הDNA של העובר.
עשיתי גם בדיקה מהירה שיצאה תקינה, אני אופטימית... אבל בשביל השקט הנפשי שלי העדפתי לעשות.
בהצלחה!

מעדכנת

אז בסוף עשיתי מי שפיר, הכל עבר בשלום וקיבלתי לפני יומיים תשובה תקינה!!
מאז ממש הקלה והרגשה שעכשיו ההריון בעצם מתחיל...
&nbsp

למעלה