אחרי קבלת ויזת תייר,

tal1122331

New member
אחרי קבלת ויזת תייר,

היי,
נראה לי חלקכם כבר מכירים אותי ותסיפור שסירבו לי שלושה פעמים ולא ידעתי אם ללכת או לא וחלקכם התייעצתי אם כדי לי או לא. בסוף הייתי ביום רביעי האחרון וקיבלתי ויזה.

בגדול המטרה היא להגיע לחברה שלי שגרה באטלנטה והבנתי מחלקכם שאם אני מתכנן להתחתן אז לחכות ורק אחרי שלושה חודשים ככה שזה לא יראה להם שתכננתי את זה מהתחלה.

כמה שאלות ברשותכם,
1.
האם במצב כזה(אחרי שאני מתחתן), אני אוכל להשאר ולא לחזור לארץ או שאחרי שאני עושה את החתונה אני חייב לחזור לפני שהויזת תייר פגה?
איך באופן חוקי כמובן ניתן להשאר ולא לחזור לארץ?

2. ציינתי שאני טס עם חבר ולשלושה שבועות
האם זה יראה מוזר או לא טוב לשוטר ההגירה שאני מגיע בסוף לבד?

3. אם עצם זה שאני יצא אחרי תקופה יותר ארוכה ולא אחרי שלושה שבועות כמו שציינתי (בלי חריגה מהתנאי ויזת תייר) יכול להיות לי בעיה ביציאה?
4.אני נלחץ קצת מהמחשבה על התיחקור כשמגיעים לשם, אני מבין שיש שני מצבים לא טובים שיכולים לקרות, או שישר בלי שאלות שולחים אותך הביתה על הטיסה הבאה או שחוקרים אותך קצת ואז משחררים.
באילו מצבים שולחים אנשים הביתה ? האם זה משו שאני צריך לחשוש ממנו אולי אפילו טיפים איך להמנע.?

תודה וסליחה על החפירה,
טל.

doronf65

New member
קודם טוב מזל טוב על הויזה

ואם קיבלת אחרי 3 סירובים בלי שינוי משמעותי בחיים שלך - אז זה ממש הישג. אלוהים אהב אותך באותו יום.
ולשאלות שלך:

בגדול המטרה היא להגיע לחברה שלי שגרה באטלנטה והבנתי מחלקכם שאם אני מתכנן להתחתן אז לחכות ורק אחרי שלושה חודשים ככה שזה לא יראה להם שתכננתי את זה מהתחלה.
- כן, ותקרא במאמרי הפורום את כל מה שכתוב.

1.האם במצב כזה(אחרי שאני מתחתן), אני אוכל להשאר ולא לחזור לארץ או שאחרי שאני עושה את החתונה אני חייב לחזור לפני שהויזת תייר פגה?
איך באופן חוקי כמובן ניתן להשאר ולא לחזור לארץ?
- כן, תוכל להישאר. ואתה בעצם חייב בחודשים הראשונים, כי אם אתה מגיש מתוך ארה"ב ויוצא - יופסק התהליך ואתה תישאר מחוץ לארה"ב מעל שנה בלי אפשרות לחזור.

2. ציינתי שאני טס עם חבר ולשלושה שבועות
האם זה יראה מוזר או לא טוב לשוטר ההגירה שאני מגיע בסוף לבד?
- אם אין לך שום הערה על הדרכון / הויזה שצריך שיהיה איתך מישהו, אז אתה בסדר.

3. אם עצם זה שאני יצא אחרי תקופה יותר ארוכה ולא אחרי שלושה שבועות כמו שציינתי (בלי חריגה מהתנאי ויזת תייר) יכול להיות לי בעיה ביציאה?
- לא. הזמן המותר לך כתייר נקבע בזמן הכניסה, שם יכתבו לך מתי היום האחרון ליציאה. כמובן שאם תעשה תהליך GC זה לא יהיה רלוונטי.

4.אני נלחץ קצת מהמחשבה על התיחקור כשמגיעים לשם, אני מבין שיש שני מצבים לא טובים שיכולים לקרות, או שישר בלי שאלות שולחים אותך הביתה על הטיסה הבאה או שחוקרים אותך קצת ואז משחררים.
באילו מצבים שולחים אנשים הביתה ? האם זה משו שאני צריך לחשוש ממנו אולי אפילו טיפים איך להמנע.?
- תוחזר אם הם יחשדו שאתה הולך לעבור על תנאי הויזה (ואני מזהיר אותך שמה שאתה הולך לעשות זה עבירה על תנאי הויזה, כאשר אתה מתכנן את זה. זה חוקי רק אם לא תכננת את זה... )

tal1122331

New member
..

היי דורון תודה על התגובה,
1. אוכל להשאר אבל מה אני חייב לעשות בחודשיים הקרובים?
2. כשמגיעים לביקורת גבולות אני מבין ששואלים אותי בדיוק מה ששאלו בשגרירות והם רואים מה התשובות שלי, אז הם בודקים לפי הערות על דרכון או לפי המחשב?

3.כלומר במקרה שלך אני צריך לקוות שבביקורת גבולות יתנו לי לפחות לחמישה חודשים אם ארצה להצליח לעשות את התהליך לGC?

תודה שוב,

טל.

doronf65

New member
אני מציע שתקרא במאמרים

בשביל זה הם קיימים - כדי שלא אצטרך לכתוב לכל משתמש בנפרד...

Boston Guy

New member
הכל תלוי במה שהמראיין שלך כתב בהערות לויזה במחשב

ובכמה מפקח ההגירה שעליו תיפול בארה"ב יהיה עירני כשתעמוד מולו.
אם כתוב באיזשהוא מקום "אמר שהוא מגיע עם חבר שלו" ואתה תעמוד שם נטול חבר - מפקח הגירה עירני בהחלט יכול להחליט לחפור בעניין.

אם כתוב באיזשהוא מקום במחשב שלהם "אמר שהוא מגיע לשלושה שבועות" ואתה צעמוד מול מפקח ההגירה בשדה התעופה בלי שיהיה לך כרטיס חזור לעוד 3 שבועות להראות - מפקח הגירה עירני בהחלט יכול להחליט לחפור בעניין. או לתת לך אישור שהייה רק ל 3 שבועות.

אני בטוח שאתה מודע לעובדה שמה שאתה מתכנן לעשות הופך את מה שאמרת בראיון לויזה ל"תצהיר שקר בשבועה". כל מה שאתה אומר בראיון לויזה נחשב לתצהיר משפטי בשבועה. אם תסתבך בלשונך אצל מפקח ההגירה בשדה התעופה והוא יחליט שכדי לקבל את הויזה עשית "תצהיר שקר" למראיין בארץ - תמצא את עצמך על המטוס הראשון חזרה לישראל.

John the Savage

New member
מזל טוב על הויזה

אני שמח שאכן הצלחת לקבל את הויזה. אני בדרך כלל נוטה להיות אופטימי יותר מאחרים כאן לגבי הערכת סיכויים לקבלת ויזה. לא זוכר אם הגבתי בעבר על שרשור שלך, אבל במקרים דומים לשלך ההערכה שלי היא שהסיכוי הוא 50-50, כי זה מאד תלוי ברושם אישי.

1. במידה ואתה עושה תהליך שינוי סטטוס בארה"ב, אתה למעשה לא רק יכול אלא חייב להשאר בארה"ב עד שתקבל אישור נסיעות. לוקח כ-3 חודשים לקבל אישור כזה (ולאחרונה שמעתי דיווחים גם על אנשים שחיכו 4 או אף 5 חודשים לאישור).

ברגע שהגשת את הטפסים לאחר החתונה, אתה נחשב לחוקי בארה"ב בזמן שאתה ממתין לשינוי סטטוס לגרין קארד, גם לאחר שאשרת השהיה שלך תפוג.

2. בדרך כלל לא מתייחסים לתוכניות הנסיעה בזמן בקשת הויזה כאל משהו מחייב. מקובל שאנשים ישנו את דעתם ואת התוכניות שלהם, ובהחלט לגיטימי מצב בו תכננת טיול עם חבר והתוכניות השתנו. החריג היחיד למקרה הזה הוא במידה ויש הערה על הויזה (לא במחשב, אלא הערה מודפסת על גבי הויזה עצמה) שמגבילה את התנאים לביקור הראשון. יש מצבים בהם אנשים מקבלים הערה כגון "ביקור ראשון עם ההורים" וכו'. אם אין הערה כזו, שום דבר לא מחייב.

3. כעקרון לא. כשאתה נכנס לארה"ב, אתה מקבל אישור כניסה. ברוב המקרים, נהוג שאישור הכניסה הוא ל-6 חודשים, אפילו אם הצהרת בכניסה שהטיול הוא ל-3 שבועות בלבד. יש לכך חריגים, במקרה והפקיד בכניסה חושד לגבי התוכניות שלך ויש לך היסטוריה בעייתית של ביקורים בארה"ב בעבר, לפעמים מגבילים את הכניסה לפחות מזה. מה שכן, קח בחשבון שיתכן מצב בו בשלב מאוחר יותר בתהליך תעלה השאלה איך קרה שתכננת במקור נסיעה ל-3 שבועות ושינית את התוכניות שלך (שזה לגיטימי אבל במקרים מסויימים דורש הסבר).

4. רוצים לראות בכניסה שמטרת הביקור שלך תואמת את הויזה, כלומר ביקור בלבד, ולא עבודה או הגירה. ברוב המקרים, פשוט שואלים אותך כמה שאלות פשוטות (מה מטרת הביקור שלך, ולכמה זמן), ובזה זה מסתיים ואתה נכנס לארה"ב. במידה וחושדים בכוונות שלך, או שמרגישים מהתשובות שלך שאתה מנסה להסתיר משהו, יכולים לקחת אותך ל-secondary inspection, שם יתחקרו אותך בצורה מעמיקה יותר ויכולים לבקש גם לעשות חיפוש בתיק שלך, בסמארטפון וכו'.

ההמלצה היא בדיוק כמו בראיון לויזה: תמיד לומר את האמת, אבל לא לנדב מידע יותר ממה ששואלים אותך. ולא להחזיק עליך מסמכים שמעידים על כך שיש לך תוכניות להגר.

tal1122331

New member
jhon

תודה על התשובות ועל הסבלנות.
1.הגשת טפסים לאחר חתונה? בחתונה אתה מתכוון ללכת לעירייה ולעשות את המסמכים ואז להגיש?(כי את החתונה הרישמית עם ההורים וכו' אנחנו מתכננים לעשות רק עוד שנה +.

2.לגבי הערות על הויזה אני צריך לקבל תדרכון ואז לפי זה אני יעדכן אותם.
כלומר, אם אין הערות על הדרכון עצמו הסיכוי נמוך לכך שיעשו לי בעיות אם לא באתי עם חבר או שזה לא מחייב?

3. לגבי הגבלת הזמן ברגע שאני מגיע זה רק במקרים שחושדים בי?
אני מבין שמן הסתם אם יגבילו אותי לחודש התוכניות לשנות סטטוס די הלכו, לא?

4.באילו מצבים מעלים על מטוס חזרה? צריך לקרות משו מאוד חשוד או מזל פשוט ממש רע כדי שזה יקרה?

דבר אחרון רשמתי שאני טס לניו יורק מיאמי ולאס ואגס, נחיתה ביעד אחר כמו אטלנטה יכול להרים דגל אדום ?

תודה רבה על העזרה.

zach78

New member
יעד טיסה

"דבר אחרון רשמתי שאני טס לניו יורק מיאמי ולאס ואגס, נחיתה ביעד אחר כמו אטלנטה יכול להרים דגל אדום ?".

פשוט תגיע מוכן עם תשובות טובות לכל שאלה שישאלו אותך.
למשל : "לקחתי טיסה לאטלנטה על מנת שאוכל לטייל בחוף המזרחי ולסיים את הטיול בניו-יורק. אני מתכנן לשכור רכב מהרץ. הנה מספר הטלפון שלהם ומספר ההזמנה שלי למקרה שתרצה לאמת את הפרטים."

התשובה הנ"ל תואמת את הוויזה שברשותך, ומעבירה את הכדור חזרה אל הפקיד ונותנת לו את "הזכות" של שיחת טלפון להרץ. ( ותאמין לי שלפקיד יש דברים טובים יותר לעשות מאשר להתקשר להרץ.. )

Boston Guy

New member
אני ממש לא ממליץ להגיד שקר שבשיחת טלפון ניתן לוודא...

כמו שכתבתי קודם - הכי גרוע זה כשההגירה תופסת אותך בשקר.

בתסריט כמו זה שאתה מצייר - אני הייתי ממליץ פשוט לעשות הזמנה בהרץ, להחזיק תדפיס שלה איתך למקרה שירצו הוכחות - ואחרי שעברת בשלום את ההגירה להכנס לבטל את ההזמנה הזו... כך לא יכולים לתפוס אותך בשקר.

zach78

New member
למה לשקר ?

בוסטון, לא כתבתי או המלצתי בשום מקום לשקר.

כל מה שכתבתי היה להיות מוכן עם סיפור משכנע ועדויות תומכות.

באם התייר נ״ל ישנה את דעתו ברגע שיצא מהטרמינל - זה כבר סיפור אחר.

Boston Guy

New member
לא כתבת לו בצורה ברורה "תעשה הזמנה"

זה משתמע ממה שכתבת - אבל זה לא כתוב בצורה ברורה.
הוא עלול היה לחשוב שכל מה שהוא צריך זה להמציא מספר הזמנה פיקטיבי ולברר מה מספר הטלפון של הרץ...

למעלה