אח, הלילות...

לילך 56

New member
אח, הלילות...

לא מצאתי שרשור מתאים, אז פותחת הודעה חדשה

חייבת עזרה/עצה מבעלות נסיון.

הינוקא בן 9 חודשים, במשך היום משלב יפה הנקה ומוצקים, בלילה מתעורר לינוק כל שעתיים!!!

לילה לדוגמא: 20:30 יונק ונרדם לשנת לילה

23:00 בוכה, יונק מתוך שינה, ממשיך לישון
01:00 בוכה, יונק במרץ מתוך שינה, ממשיך לישון
03:00 כנ"ל
05:00 כנ"ל
06:30 בוכה, יונק טיפונת, ממשיך לישון

זה לא נשמע לי סביר.
הצילו!!!! אני ע-י-פ-ה

עוד קצת רקע - הוא ישן בחדר ילדים, בכל התעוררות כזאת אני ניגשת אליו לחדר ילדים, מניקה אותו שם בשכיבה על מיטה (אני דואגת מראש למיטה פתוחה לצורך הענין) מחזירה אותו למיטה שלו וחוזרת לחדר שלי.

שללנו הצטננות או כאבי אוזניים. לא נראה שהוא מתעורר מכאב כי הוא יונק במרץ כשמתעורר. כשהיה עם כאבי אוזניים, היה יונק טיפונת ונרדם שוב לגג שעה של שינה טרופה. זה לא המצב עכשיו.

תחושה שלי שהוא מתעורר מרעב (אבל אני נותנת לו ארוחת ערב משביעה חוץ מהנקה לפני השינה) או שהוא "שכח" איך ישנים יותר שעות ברצף.

מה אפשר לעשות???

לילך 56

New member
אף אחת לא יכולה לעזור לי?

אני כבר מיואשת
חסרת אונים מרוב עיפות

טליטלטל

New member
וואי...כמה לא פשוט

אני אמא טריה טריה.
אין לי שום עצה.
בימים אלו אני קוראת את הספר של הלוחשת לתינוקות ומתחילה להבין דבר או שניים על העולם המורכב הזה.
אחד הדברים החשובים הם סדר יום עקבי. האם עושים טקס לילה של כיבוי אורות, מקלחת, רוגע, אוכל?
האם יש משהו שהשתנה לאחרונה בלו"ז שלפני השינה?
היית שוקלת להביא הביתה יועצת שינה? זה נשמע כמו ביג דיל אבל טלפון קטן והיא אצלך בבית מעריכה את המצב.

הקטנה שלי רק בת שבוע, עדיין רדומה יחסית ואני מחכה לאופי האמיתי שלה שיצוץ בעוד שבועות קצרים.
אז מבחינתי את אמא עם פז"מ מטורף :) ואני בטוחה שכל כמה חודשים יש אתגר חדש

תעדכני אם יש שינויים

סדר יום זה מעולה

אבל לא תמיד הילדים מתעוררים הרבה בלילה בגלל שאין להם סדר יום או סיבה "הגיונית" אחרת.
יש תינוקות שפשוט מתעוררים הרבה ורק עם הזמן הם יתחילו לישון יותר טוב.
אבל שימי לב, שלילדים של חברים ושכנים יש נטייה לישון לילה שלם מגיל חודשיים ולאכול במרווחים מדודים של 3-4 שעות

רק דבר אחד לגבי הלוחשת

לא לא לא להקשיב לעצות שלה בענייני הנקה!!! זה עלול לחרב הנקות.
(וגם לדעת שהיא לא כתבה את התנ"ך ויש תינוקות שכל הדברים האלה פשוט לא מתאימים להם, אבל זה כבר שניים
)

טליטלטל

New member
כן...אני קוראת ושוקלת

אם הגישה שלה נוקשה מדי.
הרי הקטנה שלי מתעוררת כל שעה וחצי לפעמים בלילה ואז פתאום ישנה 3 וחצי שעות...
איך אפשר להכניס את זה לרובריקות של לו"ז???
בעייתי. מסכימה.

אבל יש שם כמה דברים נחמדים שאני איישם.

תראי, בגיל שבוע זה בטוח נוקשה מדי

אבל אני באופן כללי לא מתחברת לגישה שלה. להשקפתי כשהילדים מוכנים ללו"ז, הלו"ז מסתדר מעצמו. עד אז, חשוב לזרום איתם.

לי הלו"ז עזר מאד

בעיקר בילד הראשון.

אני יודעת שהרבה לא אוהבות אותה.

אני שילבתי בין הילד לבינה. כן הקפדתי על סדר קבוע וזה בהחלט עזר לי לזהות את סיבת הבכי, אבל השעות לא היו כפי שהיא מגדירה, והוא בד"כ לא ישן לפי הזמנים שלה, אבל זה בהחלט עזר לי.

כמו כל ספר, צריך לקרוא ולהפעיל שיקול דעת, לשמוע עצות ולראות מה מתאים לנו ומה לא סביר בעינינו.

אני חושבת שאם קוראים אותה נכון, היא לא כזו נוקשה, למרות שזו הדעה הרווחת

menumeshet

New member
אוי
מזדהה

הקטנה שלי בת שישה וחצי חודשים, בלילות הטובים קמה כל שעתיים ואני כל לילה מנסה לשכנע את עצמי שזה ישתפר בקרוב... אוף.

אני מציעה שנפתח קבוצת תמיכה

אולי זה יעזור יותר מכל שיטות ההרדמה למיניהן...

אני בפנים

אתמול השיא היה להתעורר כל שעה וחצי בערך, סופית ב- 5:30 וחזרה לישון ב- 8:30.
ואני ערה!!!

אני רואה מטושטש מרוב עייפות. הגיוני?

pixie lul

New member
תשאירו גם לי מקום

וגם אני רואה מטושטש מרוב עייפות. וגם חושבת מטושטש...

טליטלטל

New member
בעד קבוצת תמיכה...ועברתי ספר

נטשתי את "הלוחשת לתינוקות" והתחלתי ספר ממש חמוד שנקרא
Bringing up Bebe : One American mother discovers the wisdom of french parenting
מישהי מכירה?
זה ספר ממש קליל וחמוד לזמן הנקה. מספר על אמריקאית שחיה בצרפת מופתעת מאיך שתינוקות צרפתים מצליחים לישון שעות ברציפות...ובכללי נזדקקים לפחות תשומת לב מהוריהם....יודעים להעסיק את עצמם וכו.

תגידו ממתי אני יכולה להניח לקטנה לישון כל הלילה? האחיות בטיפת חלב אמרו לי להעיר אותה כל 3 שעות בלילה כי היא במשקל נמוך? היא דווקא ישנה סבבה...ההתעוררויות גורמות לה לעירנות וחוסר מנוחה וקשה לה לחזור לישון ב3 לפנות בוקר ואז אני נכנעת לסימילאק :(
האם יש תקווה לשינה רצופה של 4 שעות? (בשבילי :)

טליטלטל

New member
תאורייה לשינת תינוקות מהספר שהזכרתי

קראתי שם שלתינוקות יש מחזור שינה של שעתיים.
שתינוקות בני שבועות בודדים בוכים בין מחזורי שינה ולא יודעים איך "לחבר" אותם.
ואנחנו כהורים נרגשים...שומעים בכי וישר ניגשים להרגיע מה שאומר שאנחנו למעשה מפריעים לעולל ללמוד כיצד לחבר מחזורי שינה.
מה שאנחנו אמורים כביכול לעשות זה להמתין טיפה...לא הרבה זמן ולבדוק אם זאת הזעקת שווא או באמת קריאה לאוכל\ החלפה\ תשומי\ חלום רע על ציצי ריק...
ככל שהתינוק מתבגר והוא מתרגל ל"הפרעות" של ההורים ולא לומד לחבר מחזורי שינה אז הבכי בלילות מתמשך לפרק זמן ארוך יותר.

יש אימהות שניסו את השיטה הזאת?

ניסיתי, לא בתור "שיטה"

בימים הראשונים שלי כאמא, גיליתי שלא כל "מלמול" זו באמת התעוררות ובכי.
אז השתדלתי לא לרוץ לתינוקת שלי על כל צליל שהיא הקשיבה, כן התקרבתי בנחת והאזנתי אם המרממורים והקיטורים הופכים לבכי קצת יותר חזק, או שהיא מסוגלת לחזור לישון לבד.
מה אני אגיד לך, זה עבד יפה עד גיל ארבעה חודשים בערך עם לילות של 5-6 שעות שינה רצופות, ואז השינה "התקלקלה" לכמה חודשים טובים והשיטה כבר לא עבדה.

בכל מקרה, הייתי נזהרת מאוד מה"שיטות" של ההורות הצרפתית כי היא הורות "מנותקת" ונוקשה יחסית, וגם אחוזי ההנקה המוצלחת לאורך זמן שם נמוכים. אני מעדיפה אם כבר את הספר "The Baby Book" מאת ד"ר סירס שמתאר מה שנקרא "הורות מחוברת" מתוך הקשבה לצרכים של התינוק ולא התעלמות מהם - עם הרבה התייחסות להנקה, עזרה בשינה, רעיונות למשחקים משותפים שמתאימים לשלבי התפתחות שונים וכו.

המרחפת

New member
שינה ומשקל

הצבונת שלי נולדה 2.690. בתינוקיה היא ירדה מתחת ל-2.5 ק"ג, וזה היה היום שאמרו לי להעיר אותה כל 3 שעות להנקה. אמורים להמשיך עם זה עד 3 ק"ג.... אבל אחרי 3 שבועות הפסקתי להעיר אותה בלילות (בימים היא ממילא ביקשה כל שעתיים).
בלילות היא התעוררה כל 3-4 שעות, ואין ספק ש-4 שעות שינה זה הרבה יותר משמעותי לנו.....

איך הוא נרדם בערב?

איך הוא אוכל במהלך היום?
תראי.
מנסיון שלי אני לא אעזור לך יותר מדי. גם שלנו בגיל הזה התעורר ה-מ-ו-ן. בשלב הזה (סביב 9 חודשים אאל"ט), לשמחתי, אני נשברתי להצעות של בעלי ועברנו לישון ביחד איתו. זה הקל עליי פיזית מאוד, אבל עדיין הייתי קמה עייפה ושבורה בבקרים.
מה שמאוד עזר לי זה שבעלי היה לוקח אותו בבוקר והיה נותן לי לישון שעה-שעתיים כדי לצבור קצת כוחות. וכמובן הייתי משלימה בשישבת יותר שעות שינה.
אני יכולה לחזק אותך שזה משתפר עם הזמן. באמת שהם מתחילים לישון יותר טוב ולפרקי זמ ארוכים יור עם הגיל
התחיל לישון לילה שלם בפתאומיות סביב גיל שנתיים. לאחר גמ"ל שעבר בקלות יחסית שעשיתי לו.
אני יודעת שיכול להיות שזה לא יעודד אותך יותר מדי, אבל תכלס מה שעזר לי זה פשוט לקבל את העובדה שבן שלי לא ישן טוב, מתעורר ושמתישהו זה בוודאות ישתפר. ופשוט לחיות כל יום וכל לילה בנפרד. בלי לשמור בבטן את הקושי של הלילה הקודם.
מקווה שהתקופה הקשה תחלוף בקרוב ותזכי לשעות שינה ארוכות

הייתי מייעצת לך אבל אני הייתי באותה סירה

אם לא גרוע יותר בגיל 9 חודשים...
אני הייתי אומרת - תזרקי את השעון, שימי אותו בחדר שלך ותניקי מתוך חצי שינה. אוטוטו זה יעבור...
אבל אפשר גם לנסות גמ"ל לייט. הוא לוקח מוצץ? איך הוא נרדם בערב?

למעלה