איאן באנקס -

strahd

New member
איאן באנקס -

הוא היה דמות שנויה במחלוקת. סופר מבריק, אבל גם אדם שלא בדיוק אהב את המדינה בה אנו חיים.

אך מעבר לכל זה, הוא היה סופר טוב. הספרים שלו, באופן מוזר, לא הצליחו כל-כך בארץ, על אף היותו אחד מסופרי המד"ב הטובים שהיו בשנים האחרונות. הוא כתב על התרבות, על ציוויליזציה שלא מפחדת משינויים, אלא אפילו מאמצת אותם, על עתיד ללא פחד, ועל הציוויליזציות אחרות שמנסות לגורם לפחד. הוא גם כתב על מבוך הצרעות (שגרם לי להרבה סיוטים), ואהב לכבד את השונה, את הלא רגיל, ואולי בגלל זה הוא גם האמין במה שהאמין.

עכשיו המחלוקות הגיעו לידי סיום. איאן באנקס החזיר היום את נשמתו לבורא (או ליקום או לכל מקום אחר), ואפילו אם לא תתאבלו על האדם עצמו, בוודאי על היצירה המבריקה הזאת, שנחתמה לעד.

avivs

New member

היה סופר מאוד מוכשר. קראתי כמה ספרים ממש טובים שלו. ידע לשלב הומור עם מד״ב טוב ומסובך.

nick at noon

New member
עצוב מאוד

קראתי כמה מהספרי מד"ב שלו ומאוד נהניתי. הבנתי שגם הסרים האחרים שלו טובים.
בכלל עצוב לשמוע על מישהו שמת בגיל 59.

מיכאל ג

New member
עצוב.

קניתי היום את שני הספרים האחרונים שלו. חבל שלא יהיו יותר. מקווה שהוא נהנה שם בעל חלל.

מיכאל ג

New member
ראיתי עכשיו הספד עליו שפורסם ב"ישראל היום"

נכתב ע"י אורי אביב, מלא כבוד לסופר, די מפתיע בהתייחס לעיתון המדובר למען האמת, שלא הוזכרה עמדתו לגבי ישראל.
בכל מקרה, מה שיותר חשוב, היה כתוב שם ש"האלגבראי" תורגם לעברית. זה נכון או נכתב בטעות?

strahd

New member
לא פעם ראשונה שאני קורא שהוא תורגם

אבל אני אישית מעולם לא ראיתי אותו בחנויות.

בסימניה אין גם אזכור על הספר. אולי הוצאה כלשהי עומדת להוציא אותו.

avivs

New member
לא תורגם.

קראתי באנגלית ואין מצב שפספסתי את התרגום.

למעלה