איבחון דידקטי? או מה?

tunalover

New member
איבחון דידקטי? או מה?

אני מדברת עם הילד שלי אנגלית (על אף ששפת האם שלי היא עברית) והוא כיום בן שנתיים וחצי. אנחנו טסים לארה"ב בסוף החודש ואני מעוניינת להיפגש עם מאבחנת דידקטית שתעמוד את רמת השפה שלו ותכוון אותי הלאה. האם כל זאת יכולה מאבחנת דידקטית לעשות? מה המינוח הלועזי לאחת שכזו? תודה מראש לכל מי שיש לו מידע בנושא

אבחון דידקטי/ אבחון שפתי

נראה לי שהמונחים שהשתמשת בהם אינם נכונים. אבחון דידקטי נעשה לילדים בגיל בית הספר והוא בודק יכולות למידה וכיו"ב. על מנת לאמוד רמה שפתית של ילד בגיל בנך, או בכל גיל, יש צורך לפנות לקלינאית תקשורת. הפנייה לקלינאית תקשורת נעשית בדרך כלל כשיש תחושה שקיימת איזושהיא בעייה, איחור או פער מבני גילו. אני מבינה שאת מעוניינת לבחון את רמתו השפתית באנגלית, אך אם בעברית אין לו שום בעייה, לא צריכה להיות לו בעייה לרכוש שפה נוספת, וההדרכה היחידה שתקבלי מן הסתם, תהיה חשיפה לשפה (מה שאת כבר עושה, ומה שלבטח יקרה כשתעברו לגור בארה"ב). אם את בכל זאת תירצי לברר את מצבו השפתי אז תירגום קלינאית תקשורת לאנגלית הוא: SPEECH THERAPIST. בהצלחה

tunalover

New member
תודה, תודה. את צודקת

קלינאית תקשורת זה מה שאני מחפשת. איננו עוברים לארה"ב, רק נוסעים לבקר משפחה (אשר בשבילה אני טורחת להטמיע בו את האנגלית). אני אכן אחפש קלינאית תקשורת בכדי לקבל קצת טיפים, אולי המלצה על ספרים שיעזרו לי לשפר ולהשתפר. אמנם רמת האנגלית שלי היא גבוהה אבל יש לי הרבה חוסר במילים ומושגים. המון תודה

למעלה