איבחונים..

איליין

New member
איבחונים..

היי יש לי בעיה קטנה... הילדה שלי בכיתה ב´ בחטיבה צעירה, וגליתי שהיא מאוד מתקשה בחשבון ובקריאה עם ניקוד מכיוןן שהיא למדה לקרוא בלי ניקוד..בנוסף היא מואד חסרת מנוחה ופרק זמן הריכוז שלה מאוד נמוך. לקחתי אותה לאיבחון ע"י הפסכולוגית של ביה"ס ועדיין לא קיבלתי תשובה עברו שלושה שבועות מאז. בינתיים אני הבאתי לה מורה הביתה לעזור לה כל יום עם השיעורים אבל זה ממש קשה לה במיוחד בחשבון היא פשוט לא מסוגלת לזכור תבניות של תרגילים הכי פשוטים כמי 6+4 ו4+6 . הכי מפליא אותי שהמחנכת לא שמה לב לזה שיש לה בעיה קשה בחשבון? ובקריאה? חוץ מזה שהיא כל הזמן שוכחת ספרים וחוברות עבודה שלה בכיתה.

anat30g

New member
איבחון פרטי

הייתי מציעה לך לקחת אותה לאיבחון פרטי - אפשר גם דרך קופ"ח - ככה - תקבלי תשובה מהר וגם הצעות אופרטיביות לטיפול. איבחון יכול להעשות על ידי פסיכולוגית או נירולוג ילדים.

איליין

New member
איבחון

תודה רבה נראה לי שזה מה שאני יעשה פשוט היה לעדי קשה לעשות את האיבחון האחרון והינו צריכים לחלק את זה לשני חלקים. אם אין ברירה נעשה את זה שוב.

no-a-m

New member
בהצלחה

שלום רב לך אני מברכת אותך על שאת מעורבת במצב הלימודים של בתך, את מתארת את הקשיים שיש לילדתך בקריאה עם ניקוד, בחשבון ולעיתים בשמירה על ריכוז, יופי ששמת לב וכבר נקטת פעולה בענין, פנית לאבחון. ואכן זה זמן מאוד מתאים כל זמן שילדתך צעירה. בנסיוני בעבודה עם ילדים צעירים הסובלים מקשיים דומים, העבודה היא יחסית קלה ומהירה , יש הרבה מאוד דרכים לעזור לבתך ובמיוחד כשיש לה תמיכה כזו ממך. את גם מציינת שהמורה לא ממש שמה לב, מה שמראה שבתך ילדה נבונה וחכמה ולעיתים דווקא ילדים אלה לא מאובחנים בגיל צעיר שכן הם מוצאים לעצמם דרכים ו"פטנטים" לעבור אל המערכת מבלי שהמורים יבחינו בהם. אני רוצה להפנות אותך ולקרוא מה שכתבתי בפורום לפני ימים ספורים וכן לפורום תמיכה בלקויי למידה והפרעות קשב בנושא המבוגר המתוסכל הוא הילד הסובל אשמח לעמוד לרשותך באבחון,יעוץ ועזרה בהצלחה ו

droli

New member
הי איילין

בהחלט זה שאת שמה לב לכך שהיתה מתקשה היא נקודה לזכותך! מה שמאד מוזר הוא שהמורה לא לא שמה לב לכך. ניסית לשוחח עם המורה? לברר מה קורה? ניסית לדבר עם המורה להוראה מתקנת בבית ספר? הרי לשם כך היא נמצאת שם לא? זה מדהים אותי בכל פעם מחדש, היוזמות האלו שאנחנו ההורים עושים, (כולל אותי) ולא תמיד מערכת החינוך שמה לב לכך. גם אני הבחנתי שמשהו לא תקין עם הלימודים של בתי,(היא הופכת מספרים) ועד שלא הרמתי טלפון למורה, היא לא שוחחה איתי על כך. אצלי זה הסתכם בכך, שהתברר שהילדה עדיין צעירה מדי, ואם משהו לא תקין איתה, יטפלו בזה כשהיא תהייה בת שמונה וחצי. לא קודם. מקווה שזה לא יהיה מאוחר מדי. אני מציעה שתבדקי את זה בבית ספר דבר ראשון. ואם את עדיין חוששת לכי לאבחון פרטי. עד כמה שאני יודעת קופת חולים משתתפת במימון עד גיל צעיר מאד. והאפשרות לאבחן באופן פרטי עולה אלפי שקלים. דבר נוסף שאת יכולה לעשות, זה להכנס לפורום הפרעות קשב וליקוי למידה ולהתייעץ. מקווה שתסתדרו, ואולי תיווכחי שהילדה עדיין צעירה מדי?! מחזיקה לכם אצבעות, מיכל

איליין

New member
תודות

תודה רבה לכולם עבור היעוץ והתמיכה אני יעדכן אותכם בהמשך לגבי ההתפתחויות .... ביי שבת שלום

תתקשרי ותבררי

הפסיכולוגית כבר מזמן היתה צריכה להוציא דו"ח אבחון (הם עושים את זה תוך כמה ימים. ובכל מקרה תבררי בקופ"ח. בהצלחה

למעלה