איזה בית מיוחד זה...

מצב
הנושא נעול.
איזה בית מיוחד זה...

איזה בית מיוחד זה...
מצאתי אותו בכפר ורדים. הוא הרבה יותר יפה במציאות. האם מישהו מכיר את הסגנון? שרון דרורי

גולי מ

New member
פוסט מודרניזם

איזה בית מיוחד זה...
מצאתי אותו בכפר ורדים. הוא הרבה יותר יפה במציאות. האם מישהו מכיר את הסגנון? שרון דרורי
פוסט מודרניזם
היום, בניה מהסוג הזה, נחשבת, כאמור, כפוסט מודרניזם. סתם שאלה: מה כל-כך אהבת?

ShiLee

New member
../images/Emo5.gifנראה ממש חריג יחסית לבנייה בארץ

פוסט מודרניזם
היום, בניה מהסוג הזה, נחשבת, כאמור, כפוסט מודרניזם. סתם שאלה: מה כל-כך אהבת?
נראה ממש חריג יחסית לבנייה בארץ
מוזר בעיניי שמישהו ירצה לבנות לעצמו מין "טירה" חשוכה ו"ימי-ביניימית" שכזו בארץ שלנו. אולי אם זה היה באמצע יער, אבל באמצע שכונה תמימה למראה בכפר ורדים? אישית, זה ממש לא מתחבר לי.

mol3

New member
מה נסיונכם מבחינת אגירת חום ?

מזכיר לי את הבית של המומינים
נראה לי שהבזלת השחורה הזו אוגרת טוב טוב את החום במהלך יום קייצי. האם יש השפעה על הטמפרטורה בתוך הבית ? כהדיוט באדריכולות, נראה לי שכן, מה אומרים המומחים ? לי זה נראה סיוט לחיות בתוך "תנור" כזה...

אגירת חום

נראה לי שהבזלת השחורה הזו אוגרת טוב טוב את החום במהלך יום קייצי. האם יש השפעה על הטמפרטורה בתוך הבית ? כהדיוט באדריכולות, נראה לי שכן, מה אומרים המומחים ? לי זה נראה סיוט לחיות בתוך "תנור" כזה...
אגירת חום
לבזלת יש מסה גבוהה, כלומר הרכב החומר דחוס וכבד. בהנחה שזה החומר שממנו נבנו הקירות [ולא ציפוי] אז זה כשלעצמו בצב טוב מבחינה אקלימית. ההשפעה האקלימית מבחוץ משתהה עד שחודרת פנימה. ההשהייה הזו היא יתרון אם יש הבדל בין חום ללילה וגם כשממזגים את פנים הבית. [המיזוג נשמר טוב יותר.] צבע האבן משפיע עקרונית כמו שצבע של מכונית משפיע. יש הבדל של מעלות בודדות.

געגועים לדיסנילנד

איזה בית מיוחד זה...
געגועים לדיסנילנד
מה שחסר זו מרפסת. ואז... הנסיכה הייתה יוצאת וזורקת את צמתה עד למטה שהאהוב יוכל לטפס.

אה, אתה גם פה? מגניב.

חוץ מהצבע של הרעפים, לא אהבתי
כלום
אה, אתה גם פה? מגניב.
האמת, הבית נראה אפל וחשוך, משהו מימי הביניים. אבל בפנים הוא שונה ומרענן מאד. לא כולם אוהבים אותו בלשון המעטה. אך חייבים להודות, הוא מיוחד לנוף הישראלי. אגב, שאלו לגבי טמפרטורות וכו', אז הבית מבודד טוב יותר דווקה בגלל האבן. הבית הזה מיוחד, הוא יפה לדעתי, אך איננו מתאים לנוף הישראלי. היה צריך לבנות אותו על פיסת אדמה גדולה יותר עם הרבה צמחיה מסביב. את הבית הזה תקעו בין בתים שהאופי שלהם כל כך שונה שהוא ממש התכער לידם. אני אהבתי את הסגנון. שרון דרורי

gerson1

New member
מספר הנחות

אה, אתה גם פה? מגניב.
האמת, הבית נראה אפל וחשוך, משהו מימי הביניים. אבל בפנים הוא שונה ומרענן מאד. לא כולם אוהבים אותו בלשון המעטה. אך חייבים להודות, הוא מיוחד לנוף הישראלי. אגב, שאלו לגבי טמפרטורות וכו', אז הבית מבודד טוב יותר דווקה בגלל האבן. הבית הזה מיוחד, הוא יפה לדעתי, אך איננו מתאים לנוף הישראלי. היה צריך לבנות אותו על פיסת אדמה גדולה יותר עם הרבה צמחיה מסביב. את הבית הזה תקעו בין בתים שהאופי שלהם כל כך שונה שהוא ממש התכער לידם. אני אהבתי את הסגנון. שרון דרורי
מספר הנחות
בניה באבן-תהליך תנועת החום איטית אך החומר אינו שטוח, בעל שטח פנים גדול כלומר קולט הרבה קרינה ומתחמם. החום נע ומגיע לחלל הפנימי כ-8 9 שעות לאחר ההקרנה-כלומר יהיה חם בלילה(לא מבין את המושג מבודד טוב-סגור כולו, ללא פתחים, החלפות אויר מעטות, אוגר חום? בזמנו פנה אלי זוג שרצה את שאטו לאפיט בירקונה-הצעתי להם לקנות את המקורי בבורדו ולא לנסות לבנות ב1/2 דונם חלום ילדות-כנ"ל

אתה יודע מי האדריכל ,במקרה?

אה, אתה גם פה? מגניב.
אתה יודע מי האדריכל ,במקרה?

מצב
הנושא נעול.
למעלה