איזה דין חל כאן?

איזה דין חל כאן?

מזל טוב לפורום החדש ובהצלחה לו ולמנהליו שלום רב, קיבלתי דירה ואת תכולתה במתנה. מסתבר לי שהמתחייבים לתת מתנה לקחו בעבר הלוואה ומישכנו את הדירה ותכולתה אבל המשכנתא בדירה מעולם לא נרשמה בטאבו וגם המשכון על תכולת הדירה מעולם לא נרשם ברשם המשכונות. המשכנתא והמשכון אומנם קודמים לי בזמן, אבל נשארו לא רשומים. לעומתם לי יש התחייבות מאוחרת למתנה בדירה ובתכולתה. אם אגמור את המתנה ברישום הבעלות על שמי אז לכאורה ניצחתי את המשכון והמשכנתא כי ס' 9 לחוק המקר' יחול וס' 12 לחוק המטלטלין יחול. אבל סעיפים אלה דורשים 3 יסודות: תום לב, תמורה ורישום(9)/חזקה(12), ומכיוון שקיבלתי במתנה אז הסעיפים האלה בכלל לא חלים כאן (כי במתנה אין תמורה) ולכן בעימות בין משכון/משכנתא לבין התחייבות מאוחרת למתנה לא יכולים לחול ס' 9 לחוק המקר' וס' 12 למטלטלין. אז איזה דין יחול כאן בעצם ? איזה פסקי דין מתאימים לסיטואציה זו

stkachov

New member
לא ברור

לי אם את שואלת על מקרה אמיתי שקרה לך או שזו מטלת בית ואת מתייעצת עם חברים שלומדים משפטים. אם האופציה בראשונה היא הנכונה, אני ממליץ לך לפנות לפורום חוק ומשפט, אך אני בטוח שגם שם יפנו אותך להמשך טיפול אצל עורך דין מוסמך. בהצלחה.

למעלה