איזה פורום מדליק גיליתי

ערב טוב לאלוף המיתוג יש לי שאלה

קראתי את מה שכתבת על המיתוג לא הבנתי אתה יכול להגיד לי במילה אחת מה זה המיתוג מה הוא עושה אני יגיד לך למה - לאבא שלי יש קפה שאולי אני יצטרך מיתוג אם אני מבין תודה לך מראש אבירם

במילה אחת...

שלום לאבירם אני ממליץ לך לקרוא את ההודעות המופיעות בפורום כדי לקבל מושג יותר מעמיק אודות מיתוג במילה אחת... מההיבט הצרכני של קהל היעד – מיתוג הוא סוג של "חוויה נתפסת" במוח הצרכן מההיבט של היצרן/המשווק וכד' – בעל המותג – מיתוג הוא ניסיון לשדר "חוויה נתפסת" והעברת מסר של "יתרון תחרותי מנצח" וניסיון ליצירת "בידול נתפס" ו"שוני שאין לאחרים/מתחרים" במוח הלקוח מתוך מטרה לתפוס אותך הלקוח כדי שתתנסה במותג ואם הוא ימצא כן בעינך, תמשיך לרכוש אותו ותכניס לקופת בעל המותג כסף

שמע אני יש לי אתגר בשבילך

תגיד מה אפשר לעשות אמרתי לך שלאבא שלי יש קפה אני לא רוצה להגיד איפה אבל זה לא רשת מפורסמת זה בית קפה פרטי אני לומד במכללה תקשורת ואני יעשה לקפה החדש הרבה יחסי צביור אני רוצה שתעזור לי למצוא יתרון כזה כמו שאמרת לקפה משו מיוחד שכולם ידברו עליו יש לך רעיון מה לעשות בוא נגיד שאני יכול לעשות הכל מחדש ואין הגבלה של כסף תן לי רעיון שכולם ידברו על הקפה של אבא שלי אני יודע שזה עולה כסף אבל אמרת שאתה כאן בשביל לעזור לאחרים עם רעיונות אז הנה אני צריך רעיון תודה לך מאד אבירם

Keyoss

New member
מה דעתך ?

מה דעתך שתעלה בעצמך רעיונות ומשתתפי הפורום, כולל המנהל, יתנו דעתם ? אפשר הסבר יותר מפורט להצהרה שלך ש...."אני יעשה לקפה החדש הרבה יחסי ציבור" ?

אני הייתי רוצה לדעת ....

איך אפשר לעשות את זה כמו שאבירם כתב - ללא מגבלה של כסף ומצד שני איך אפשר לעשות את זה עם מגבלה כספית .

LaSaponaria

New member
אם אין לך הגבלה כספית...

תחרות "מכין הקפה הטוב ביותר בארץ" + חבר שופטים ידועים + פרס כספי יפה לזוכה (זה לא בדיוק מיתוג, יותר יחסי ציבור, אבל אולי יאפשר לך למתג את הקפה לך כאיכותי).

רעיון למיתוג בית קפה

שלום אבירם לקח לי קצת זמן להתייחס בגלל אילוצי דחיפות בעבודה אני מתנצל על התגובה המאוחרת אז ככה... ראשית חשוב לי לציין שיש דברים שהם מאד חשובים בכל עסק ללא קשר לפעולת המיתוג אם אתה מבין בזה טוב, אם לא, אני ממליץ לך לקחת מומחה בנושאי בתי קפה והוא יכול לכוון אותך הכוונה היא לנושאים כגון: בחירת המיקום, מציאת שף טוב עם תפריט מנצח בהתאמה להעדפות קהל המטרה, תכנון צורת ישיבה וסוג הכסא (אם אתה רוצה שישבו אצלך בקפה שעה+, אל תרכוש כסאות שאחרי 10 דקות לסועד כבר לא נוח וכד'), תכנון גישה לנכים, מהירות הגשה מהפס/מטבח לשולחנות ועוד נושאים רלוונטיים שלפני שיוצרים אותם אין מה להתקדם. עכשיו לעניין המיתוג אני חושב – וזו דעתי האישית, שאין כיום הרבה הבדלים בין בית קפה אחד לשני ואני מציין זאת לחיוב היום, עסקי הקפה בישראל הם עסקים רציניים מאד, ההתייחסות של בעלי העסקים לבית הקפה שלהם היא התייחסות רצינית, מקצועית, שירותית ובעלת ניהול שאפתני להיות הכי טוב בכול ולאורך זמן מכאן נובע שכולם כל כך טובים עד שכמעט נעלם הבידול של בית קפה אחד מול השני נכון שתמיד תוכל למצור יוצא מהכלל אך אני מתייחס לרשתות הידועות ובאופן כללי לענף מי שלא טוב – לא שורד, נקודה. עכשיו נשאלת השאלה איך אתה יוצר לקפה שלך יתרון תחרותי שלא ימנו את הקפה שלך בנשימה אחת מול כל האחרים איך יוצרים יתרון תחרותי שייצור באזז וכולם ידברו עליך הרעיונות שהעלו כאן החברים, טובים אני רואה את הנושא קצת אחרת אם הייתי הממתג שלך הייתי מציע לך ומושך אותך לכיוון הרעיון הבא: בית קפה הוא מקום להיפגש פגישה עסקית לצאת לבלות עם חברים/חברה/אישה וכד' אני טוען שאתה צריך לתת להם "חוויה" מיוחדת שלא ראו בשום מקום באופן זה, כבר קיים להם הצורך להשיג תועלת ע"י שימוש בבית הקפה אבל מדוע שיחזרו דווקא לבית הקפה שלך? איך יוצרים חוויה כזו – שתגרום לקהל לחזור שוב ושוב? אוכל יצירתי? יש הרבה דוגמאות לשפים מצוינים שהעסק שלהם הצליח בזכות התפריט המיוחד רפאל, מול ים ודומיהם הסבירות שבבית קפה משפחתי קטן תוכל להביא שף מנצח... אם אני לא טועה, הסבירות אכן נראית לי רחוקה גימיקים? תחרות קפה? הרעיון נחמד וגם יעבוד טוב אבל הוא יותר בסגנון של קידום מכירות אני לא מאמין שאפשר לנהל בית קפה הבנוי על עקרונות של תחרויות קפה, כל הזמן לאורך זמן ולכן לדעתי הבחירה הטובה ביותר היא "אימוץ קונספט חוויתי שונה ואחר" קונספט הוא קו אחיד המוביל את כל ה"שפה" הוויזואלית והמילולית בקפה שלך שאל את עצמך מי קהל היעד שיבוא לקפה שלך כל עם ישראל? רק תושבי המקום בו נמצא הקפה? איך ניתן ליצור מכנה משותף שיפגע בכל כך הרבה אנשים? הסבירות למצוא מכנה משותף נמוכה מאד לכן אני ממליץ להתמקד בפלח שוק מאד מוגדר בעל מכנה משותף רחב שיצור את ה-באזז הרצוי וגם ההמונים יצטרפו לחגיגה עכשיו לרעיון "פעם", " 1977" או כל שם אחר שיימצא מתאים לקונספט אני הייתי בוחר את הכיוון של פעם, אני בטוח שנוסטלגיה יכולה לעבוד טוב על קבוצת מוגדרת של אנשים אני לא מתכוון לפעם של מוצרט וקלאסי... את זה יש בשפע במוזיאונים אני מתכוון לרעיון שלא קיים – שאף אחד עוד לא עשה אותו לפניך אנחנו ב- 2007 בוא נתניע את מכונת הזמן ונסע 25-30 שנה אחורה הגענו ל- 1977 עכשיו תעשה מחקר בארכיונים, אצל מכרים וכל מי שיכול לעזור לך להשיג חומר על התקופה, נניח לצורך הדוגמא בין 1977 – 1982 השאלות שלך צריכות לכלול שאלות בסגנון: מה לבשו בשנים האלה אילו תקליטים שמעו באילו מכוניות נסעו אילו תוכניות היו בטלוויזיה (שחור לבן או צבע) איך נראה סגנון החיים בישראל בשנים הללו עכשיו אחרי שמצאת את כל התשובות עצב לך בית קפה ברוח התקופה המתייחס לשנים האלה התפריט עדכני מבחינת הטעמים אבל הסגנון של שנת 77 המאפרה, הצלחת, בגדי המלצרים, עיצוב המקום, המוסיקה שהייתה פופולרית בשנים 77 – 82 אולי אפילו אפשר להביא הופעת אמנים מקוריים מהתקופה הזו... תמונות על הקיר, מכונית בתוך הקפה או בחוץ וכל סממן שיזכיר ויחזיר את האורחים של בית הקפה... 30 שנה אחורה האוכלוסייה שתבקר את הקפה שלך תופתע מהקונספט – בתנאי שתלך עד הסוף בלי קיצורי דרך אנשים מבוגרים שהיום הם בני 60 יזכרו בערגה בשנות השלושים השובבות שלהם הצעירים יתלהבו מהיכולת לקפוץ במכונת זמן לתקופה של ההורים שלהם זה יהיה מקום מפגש יוצא מהכלל לכל האוכלוסייה והקונספט המיוחד הזה ייצור באזז בכל רחבי ישראל אני מאמין שהסטיילינג הרב יכול להימצא זרוק או משומש וכך עם קצת מעוף וקצת כישרון שיפוץ אתה יכול להעמיד לך בית קפה בתקציב קטן יחסית הסטיילינג הזה בשילוב תמונות ופוסטרים המציגים תמונות מהתקופה יעשו היטב את העבודה כל תופרת מוכשרת תוכל לתפור לך בגדי מלצרים אם רק תביא לה תמונות של פרטי לבוש מהתקופה וכד' לסיום אני חוזר ומזכיר אסור לך לפסוח על המיקום, האוכל ברמה, מחירי שוק הוגנים ועוד דברים שנחשבים היום כתכונות בסיסיות של כל בית קפה, אבל לדעתי אימוץ הקונספט הזה יצור חוויה שתגרום לאנשים סיבה לבקר את בית הקפה שלך שוב ושוב והקופה שלכם תתמלא במצלצלים... מקווה שעזרתי לך אם תאמץ את הרעיון אל תשכח להזמין אותי לפתיחה...

LaSaponaria

New member
אם זכור לי נכון, "הרד רוק קפה"....

שזה אותו רעיון רק בתקופה אחרת, נכשל בארץ.

ו ס ר

New member
הארד רוק קפה

הארד רוק קפה היה מותאם לצעירים כל החומרים היו מתוך עולם המוסיקה - הקונספט עדיין מככב במספר מדינות מי שעוד נכשל בארץ היה פלנט הוליווד - שגם הוא היה קפה קונספט אבל יותר של סרטי קולנוע שגם הבעלים סטלון, וויליס ואחרים יזמו אותו מה שיפתח לרון הציע היה משהוא מאד ישראלי מקורי ולא שכפול של רעיון מחו"ל כן יירבו אנשים עם רעיונות יצירתיים מקוריים

מדהימה אותי ההשקעה שלך בתשובה

אני לא מכירה עוד פורום כזה שאפשר לשאול שאלה תמימה ולקבל תשובה כל כך מפורטת אני אספר לכל החברים שלי על הפורום הזה יפתח כל הכבוד! רוני

4XMIA

New member
יופי של הצעה (הצ'קליסט של 747 קצר יותר)

כל הכבוד יפתח, שירות ששווה לא מעט כסף.

סמאילי

New member
פשששש... איזו תשובה...

הקונספט מדהים. אני כבר רואה את זה ויזואלית... בתור מעצבת אהבתי את פירוט התשובה / המחשבה / הרעיון / החזון / הראייה המקורית. אין לי ספק שאם האדם ה"נכון" יתחבר לזה ויבצע במקצועיות - הרעיון יהפוך למותג, כולם ידברו על זה, זה באמת עשוי להצליח... ובגדול! כל הכבוד! אהבתי!

למעלה