איחור התפתחותי

tal1tul

New member
איחור התפתחותי

האם כאשר יש עיכוב במוטוריקה גסה אצל ילד בן 4.5 בהכרח גם קיים איחור/ליקוי/עיכוב במוטוריקה עדינה? תודה מראש סטודנטית

מה זה עיכוב במוטוריקה גסה

אצל ילד בן 4.5? מה הוא לא יכול לעשות ואיך את יודעת שמדובר בעיכוב?

שרון...

היא לא יודעת. מדובר ב-case יבש שכתוב ככה על הנייר באוניברסיטה.

אני נורא מקווה

שהשאלות שחוזרות ועולות כאן הן סוג של אי הבנה של החומר. אחרת, אני נעשית די מודאגת.

יש לי הרגשה כזו

שמדובר בניסוח של "המקרים" כך שמאוד קשה לעזור להן שם. ראי את השאלה על הפרקינסון כמה שרשורים למטה. אותו הדבר.

GalGaly

New member
לא מדובר באי הבנה של החומר

אלה בחקירה שלו. בלימודים בת"א מקבלים תיאור מקרה חסר פרטים והמטרה היא ללמוד כמה שיותר ממנו. חלק מהלימוד לדוגמא, היא גם מה מצופה מילד בן 4.5 ומה נחשב לעיכוב. העניין הוא, שבתחילת הלימודים באוניברסיטה, עד היציאה להכשרה הקלינית, לא ממש מבינים את המקצוע, ולכן השאלות שעולות מבולבלות. בקיצור, אל תהיו מודאגות...

אז אולי

במקום להניח מהי שאלת החקירה יש להעביר את המקרה כלשונו ולשאול "מה כדאי לי לשאול פה?" ואל דאגה, גם כשגומרים ללמוד לא ממש מבינים את המקצוע. צריך לעבוד כמה שנים עד שנופל אסימון.

מעיין148

New member
בתור חדשה...

שמעוניינת מאוד ללמוד ולהבין את המקצוע, אני קוראת הרבה בפורום ואף מעיזה פה ושם לשאול שאלה... אבל את האמת אני די מתבאסת שלעיתים קרובות אני נתקלת בתגובות לא מפרגנות ואף מתנשאות על חוסר הידיעה שלי או של אחרות כגון ה"דאגה" במרכאות כפולות ומכופלות של שרון. הרי למה אנחנו פה אם לא כדי לשאול, ואפילו אם לא כל השאלות הכי מתוחכמות, אם לא נשאל איך נדע??? ואם אין משהו חיובי להגיד שבא מרצון טוב לעזור, לדעתי עדיף לא להגיב כלל...

תנוחי

ובעיקר תנוחי מלשפוט את הדאגה שלי. אני לא צינית ולא מדברת בציניות. אני דואגת. לא מחוסר הידיעה, מסוג הגישה והשאלות והאם הם מעידים על גישת המורים. זה משהו חיובי והוא בא מרצון לעזור, הדאגה שלי. וגם נסיונות הסיוע שלי בפורום עונים לקריטריונים אלה. אם את רוצה לקבל תגובה צפויה ומסוג מאוד מסויים, שאלי רק את המדריכה שלך, כך תדעי בדיוק מה תקבלי בחזרה. כשאת שואלת כאן, את מקבלת כלמיני תשובות, ומה שמאתגר הוא לראות מה אפשר לקחת מכל אחת. כשמישהו מבקש עזרה ברחוב, אחד מביא מים, אחד מראה כיוון, אחד מחבק ואחד עוזר לקום מהכסא. מי מהם עזר יותר?

מעיין148

New member
הלכתי לנוח :)

וברצינות... אני מודה שאני מקבלת ראיה אחרת מתשובותייך על המקצוע ובכלל, אבל הייתי שמחה אם גם את (וזה ממש לא מכוון ספציפי אלייך, אלא באופן כללי למגיבים), היית לוקחת משהו אלייך מתגובתי....

למעלה