|אייקון של ויקי בשוק|

ToryMaster

New member
|אייקון של ויקי בשוק|

יש דבר כזה נימוסי עישון? כאילו, זו אל בדיחה?

../images/Emo24.gif יהה, זאת ויקי

אני חושב שלא מנומס לעשן ליד אלה שסובלים מזה... ומקובל לזוז הצידה כשמישהו מבקש... חוץ מזה? יש כל מיני חוקים שנקבעו על ידי מעשנים כבדים אבל שרודפים את המעשנים... יום אחד גם יתחילו לשים את המעשנים במחנות ולצרוב להם מספרים על היד...

ממש לא ../images/Emo3.gif

בתור מעשנת די כבדה אבל מנומסת , למדתי כמה כללי יסוד שלאו דווקא קשורים להפרעה של העישון לסובבים אותך. הם "נוסדו" עוד בעבר הרחוק כשהיה מותר לעשן חופשי בכל פינה ומבוססים על העיקרון מתי מנומס ומתי לא מנומס לעשן. דוגמא קטנה - לא נכנסים לחדר של מישהו (במיוחד במקום עבודה ) עם סיגריה דולקת. גם אם אותו אחד/אחת מעשנים כבדים ואפילו מעשנים באותו הרגע. אפשר להדליק לאחר הכניסה אם התנאים מאפשרים. ההגיון מאחורי זה ? נראה לי פשוט לכבד את האדם אליו נכנסים ולהקדיש לו את מלוא תשומת הלב במקום בסיגריה (כנראה) . אני עומדת להכין בימים הקרובים מאמר בנושא. אם מישהו מכיר כללי נימוס למעשנים , שבאמת נקבעו ככלל נימוס ולא רק בגלל אופנת האיסורים מהשנים האחרונות , דומים או נוספים , אני אשמח ללקט ולרכז אותם. ברוכה הבאה

נויקה

New member
אני חושבת

שמי שהיה ראשון הוא הצודק. לדעתי אם לא מעשן מגיע למקום שכבר מעשנים בו ומבקש להפסיק לעשן זה חוסר נימוס בדיוק כמו לעשן ליד לא מעשנים. מי שזה מפריע לו שיקום וילך, ברוב המקרים לפחות. נעה

למעלה