איך אפשר להפסיק להתאכזב?

ווינגז

New member
איך אפשר להפסיק להתאכזב?

עם הכל אני יכולה להתמודד, הכל, ורק כשהוא משקר לי שוב ושוב אני לא מצליחה להפסיק להתאכזב. הוא הבטיח לי שיפסיק, אמר שנמאס לו, שהוא קיווה שהשינוי יגרום לנו לפתוח דף חדש. אני כבר שנים יודעת שלהתנתק ממנו יהיה הדבר הנכון לעשות, ועכשיו כשהוא עוזב את הבית - חשבתי שזו תהיה הזדמנות טובה. מעבר לזה שהוא מצא שוב את הנקודה הכי רגישה שלי ורמס אותה (והתאכזבתי, כמובן, כי אני יודעת שמתאים לו לעשות דברים כאלו, אבל לא ציפיתי לעוד מכה כזו מתחת לחגורה), הוא גם שיקר שוב, ואני מוצאת את עצמי יושבת ומכריחה את עצמי לא לבכות כי מה-זה-קשור-אליי ולמה-אני-לוקחת-דברים-כ"כ-קשה. אני מכריחה את עצמי להמשיך לקום ולהתמודד עם החיים האלו, למרות שכל מה שמתחשק לי לעשות עכשיו זה לישון עד סוף העולם בערך. נמאס לי, באמת שנמאס לי מהמשפחה הזו, נמאס לי מחוסר האונים הזה, נמאס לי להפגע כל פעם מחדש, נמאס לי להיות נאיבית שרוצה להאמין בשינויים ובסופים טובים ובאפשרות שאדם יכול להשתנות. הוא אמר שהוא רוצה לפתוח דף חדש, הוא אמר שקיווה שנצליח לשמור על קשר גם כשהוא עוזב, ואני מוצאת את עצמי נפגעת ומתקפלת ובוכה ונקרעת כל פעם מחדש, ואותו ממשיך לשקר ולרמוס את כל הסיכויים לשינוי. יש אנשים שלא צריכים לקרוא לעצמם הורים, יש אנשים שלא מסוגלים להבין את משמעות המילה הזו בכלל. אני צריכה שיפסיק להיות לי אכפת.

10th Man Down

New member
אני לא כ"כ יודע מה לומר

חוץ משאני די מזדהה, ו

צודקת

באמת מאכזב ליפול שוב ושוב באותם בורות... אבל כל מה שזה אומר הוא שאת לא מוכנה להרפות מהאמונות שלך, שלא מושתתות על שום דבר מציאותי ומוצק, שאנשים אכן יקומו בבוקר וישתנו כמו שהם הבטיחו. הנה, גם את הבטחת לעצמך לא ליפול שוב ושוב באותם בורות ונפלת. זה לבד צריך להיות לך הוכחה מספיק מוצקה שקשה מאוד לעשות דברים בשונה ממה שרגילים לעשות - גם אם באמת ובתמים מאמינים שצריך לעשות אחרת. את רגילה להאמין להבטחות ולהתאכזב, הם רגילים להבטיח ולאכזב. את רגילה להגיד לעצמך להפסיק להאמין כבר, והם רגילים להגיד לעצמם (וקצת גם לך) שממחר הם יפסיקו לשקר יש לכם הרבה מהמשותף כשמדובר בדפוסי התנהגות עמידים בפני שינוי, הלא כן?

למעלה