איך אפשר ללמוד לבד תיכנות אפליקציות לאנדרואיד

hershal

New member
איך אפשר ללמוד לבד תיכנות אפליקציות לאנדרואיד

היי

אני ללא רקע בתיכנות, מעוניין ללמוד לבד תיכנות אפליקציות לאנדרואיד. אשמח לקבל המלצה על ספר טוב או אתר טוב שמסבירים הכל מההתחלה דרך כל הפרטים שצריך לדעת.

אין לי בעיה ללמוד לבד, רק צריך את החומר וכמה שיותר מפורט.

מודה לכם מאוד

טל

nocgod

New member
ללא רקע בתכנות...

סתם שאלה אתה יכול להיות כדורגלן בלי רקע בכדורגל? או נגיד אינסטלטור בלי רקע באינסטלציה? או אולי רופא בלי רקע ברפואה?
למה שתוכל לתכנת (ואל תטעה תכנות לאנדרואיד הוא תכנות לכל דבר) בלי ניסיון/רקע?

ועכשיו למה צריך לעשות לבד.
א. תוריד JDK
ב. תוריד אקליפס
ג. תמצא את הספר deitel and deitel java how to program
ד. תלמד JAVA
ה. תוריד Android Studio
ו. תכיר את האתר של Android developers של גוגל
ז. תכיר את האתר הזה (הפורום כאילו) ואת stack overflow

כל התהליך הזה עם השקעה מספקת וקליטה מהירה אני מניח שתוכל ללמוד ג'אווה ברמה מספקת כדי להתחיל באמת לשחק עם אנדרואיד תוך חודש חודשיים (אם באמת תשקיע כל יום כמה שעות טובות)
וקח בחשבון שזה לא יהיה קל. אבל אין שום דבר יותר מספק מלכתוב תוכנה ולראות שהיא עובדת...

בהצלחה

hershal

New member
תודה רבה

לא חשבתי לרגע שזה יהיה קל

אבל צריך להתחיל מאיפשהו :)

אני מניח שלכדורגלנים יש איזה ספר football for dummies

לאינסטלטורים יש איזה ספר כמו "לכל חור יש פלומבה"

ולרופאים יש את "מי הזיז את הטחול שלי"

אז זה מה שאני מחפש. ספר שמלמד תיכנות אפליקציות מאלף ועד תו.

אם תגיד לי שקודם אני צריך ללמוד אסמבלר, אין בעיה זה מה שאעשה.
אני רוצה לדעת מה ההתחלה של ההתחלה ולהתחיל משם. ואם יש ספר (באנגלית/בעברית) זה מעולה.
אפילו 2 ו3 ספרים שכל אחד ממשיך את הבא.

אני צריך גם להבין איך עובד העולם של אפליקציות, איפה היא נמצאת פיזית, איך המכשיר מוריד אותה. מה זה דאטא בייס וכו.. כל המושגים.

האם יש בסיס לפני ג'אווה? או שאפשר להתחיל בזה?

מה הספר שבא אחרי ג'אווה?

בהחלט התיכנון הוא לשבת כל יום כמה שעות וללמוד. אני פשוט לא אוהב ללכת לקורסים, אני אוהב ללמוד בקצב שלי...

תודה רבה
טל

nocgod

New member
כי

אני לא יודע כמה אפשר לתכנת java ב Android studio. אם אפשר לתכנת בו java ולקמפל java אז שישתמש רק בו
הייתי אומר לו להוריד רק אקליפס אבל להוריד את הפלאגין של android לשם ולהתקין את הSDK ולהוריד את ה APIים השונים זה סיבוך שנפתר אם פשוט מורידים android studio.

BravoMan

Active member
זה מזמן לא עובד כך:

אומנם ניתן עדיין להוריד ADT בנפרד ולהוסיף אותו להתקנת Eclipse קיימת, אבל Google גם מספקת חבילה מוכנה שמכילה Eclipse מקונפג מראש עם ADT וגרסה אחרונה של ה-SDK.

פשוט לפרוס ולהתחיל לעבוד.

הסטודיו, אגב, לא באמת שונה: הם פשוט עברו משימוש ב-Eclipse בתור IDE בסיס לסביבת פיתוח אחרת של Java שנקראת InteliJ.

לא בדקתי באופן אישי, אבל אני בספק אם Google חסמה בניית פרויקטים רגילים בגרסה הזו. זה גם יהיה די קשה לביצוע היות וקוד ל-Android מקומפל תחילה ל-bytecode רגיל של Java ורק אז עובר המרה ל-Dalvik.

אתה יכול לצרף קישור

למה שכתבת - Eclipse מקונפג מראש עם ADT וגרסה אחרונה של ה-SDK?
כלומר אם הבנתי אותך נכון - מדובר באקליפס שצריך רק להוריד הוא כולל JDK/SDK ?

למעלה