איך אפשר לקדם הקמת גינת כלבים ביישוב?

איך אפשר לקדם הקמת גינת כלבים ביישוב?

אנחנו מקיימים מפגשי כלבים במגרש ספורט מגודר וקיבלנו התרעה שזה אסור. מזכיר היישוב טוען שאין חובה על הרשות להתקין גינת כלבים. האומנם?

אנחנו הצלחנו במאבק

באמצעות קבוצת לחץ בפייסבוק. נפגשנו גם עם ראש העיר הנבחר עוד לפני הבחירות וקיבלנו הבטחה מפורשת בנושא הזה.
https://www.facebook.com/groups/196565583837780/

ובקבוצה יש מעט מאוד חברים יחסית לפוטנציאל, בפ"ת יש כ10 אלף בעלי כלבים...

במסגרת המצע הוא גם הבטיח לדאוג לימי אימוץ(התקיימו כמה בודדים) ולתקצב את עיקור וסירוס חתולי הרחוב בעיר. לטענת העירייה "הכסף נגמר". כרגע אנחנו בהפגנות מול ישיבות המועצה ויש גם משמרת מחאה ליד הבית שלו.
https://www.facebook.com/pt.love.animals

מדובר בישוב קטן יחסית

כ800 משפחות. כ100 כלבים רשומים.

בינתיים מזכיר היישוב אמר שהציע מקומות ואם העלות לא תהיה גבוהה ישקלו את זה.

מה יכול

שווה להאבק

לקבוצה יש כח.
לאגד מראש את כל היתרונות של גינה כזאת
ולהגיע מוכנים עם הסבר.
אני בטוחה שתצליחו.

שטח צריך לבדוק באחת העיריות

שכבר מותקנים בה גינות כאלו.
מתקנים? אצלנו יש מעין ספסל כזה שהכלבים יכולים לעלות עליו
אחד או שניים בלבד וגם 2-3 ספסלים לישיבה לאנשים + פח זבל.
רוב השטח חלק (עם בלי עצים)

ברזיה! וקערה למים מחוברת בשרשרת שאי אפשר לקחת

ספסלים לבני אדם, לפחות פח אחד, כדאי מאד שיהיה צל לפחות בחלק מהשטח
עדיף שלא יהיה עפר אלא דשא בגלל הבוץ בחורף והחום בקיץ או לפחות מה שאינו מוצל
מתקן לשקיות לאיסוף צואה

שער כפול

כלומר שער אחד- שטח מגודר שניתן להתארגן בו לחבר רצועה או להסיר אותה ולוודא שאף כלב לא יוצא איתכם ושער נוסף להיכנס/לצאת משטח הגינה

lulu79

New member
מצטרפת לכל העצות לגבי מה שצריך ומוסיפה תאורה.

לפחות כזאת שנכבית עם טיימר בתשע בערב או משהו כזה.
בתקופה הזאת אני בכלל לא יכולה לקחת את לולה בערב לפארק כי נהיה חושך ממש מוקדם:(

C H 4

New member
כתבו פה כמה פעמים על מאבק, אני הייתי ממליצה להתחיל דווקא

בפניה ידידותית שמגובה ע"י מספר תושבים. למשל פניה אישית והוספה של עצומה חתומה ע"י הרבה אנשים או משהו.
&nbsp
ממש לאחרונה פניתי למקום ציבורי מסויים לבקשה לתמיכה בבע"ח (ספציפית סירוס/עיקור של חתולי רחוב והסדרת מקום האכלה) הפניה היתה מאוד ברורה, אינפורמטיבית וגם חיובית. כלומר לא איימתי אלא ביקשתי והסברתי ושמתי גם הרבה דגש על היתרון דווקא לאנשים שלא ממש מתעניינים בנושא (של חתולים ליד הבניין בדוגמה הנ"ל)
למרבה ההפתעה הבקשה אושרה, הוקצה תקציב לעיקורים וכרגע בודקים מהו הפתרון המתאים ביותר לעיקור של כל המושבה בסביבה.
אם תשימי דגש דווקא על כך שבהרבה ישובים וערים יש גינות כלבים ועל היתרונות של הגינות האלו קודם כל לכלל העיריה: כי זה מצמצם את כמות הקקי ברחוב, כי זה מצמצם את החשיפה של כלבים באזורים שכלל הציבור מסתובב בהם, כי זה מעניק פתרון לבעלי כלבים שלא מאלץ אותם לנסוע רחוק או לעבור על החוק או להסתכן בשטחי בר, כי זה פתרון שמוכיח את עצמו כבר לאורך שנים בת"א וערים אחרות. שההשקעה היא לא כזו אדירה, ואפשר לתכנן משהו שיאפשר תחזוקה מינימלית בתפוקה מקסימלית.. וכו' וכו' וכו'
מאוד יכול להיות שזה פשוט יעבוד, נראה לי שרק אם יגידו לך לא מפורש שווה להסיר את הכפפות ולהפוך את העניין למאבק.

בהחלט

מאבק התכוונתי לא לוותר.
פניה ידידותית בהחלט כן. בדיוק זה.

למעלה