איך אתם מסבירים ש

GM1988

Well-known member
איך אתם מסבירים ש

יש אנשים שההתעוררות קרתה להם ככה סתם, בלי שום רקע מוקדם, תרגולים וכו..
לעומת אנשים שמקדישים לזה המון מהזמן שלהם, מתרגלים, חוקרים, שואפים וכביכול עושים הכל לפי הספר - ומגיעים לתובנות גם- אבל עדיין לא מגיעים לזה?

נכון שהנושא נטחן כבר מכל כוון ולכל דעה כזו יש דעה מנוגדת, ושאלות נשנות וחוזרות על מה היא הארה וגם שאין דבר כזה בכלל.

אני תמיד חוזר לנושא, בעיקר כי לפני המון שנים התעסקתי באותו האופן עם הפרעות אכילה שלא ידעתי איך לצאת מזה, עד שדבר הוביל לדבר, ובזכות מאמר שקראתי וכמה שנים שהתחלתי לנסות את התרגול- זה לאט לאט הפך למאד ברור ופשוט.

עם נושא ההתעוררות קרה כמעט אותו הדבר, רק שלא התעוררתי לכלום.
כן הכרתי את מערכת האמונות ואיך זה עובד ודרכי ההתמודדות, אבל זה בכלל לא זה, כי השאלות נשארו אותן שאלות.

קיצר, לא יודע מה אני מפספס.

זה פשוט

New member
אתה מפספס ביג טיים, כולנו מפספסים

ננסה למצוא מי מפספס ונבין שאין חיה כזו, הכל קונספטים ואידאות שנזרקות בחלל האוויר ונוברת דרך האורגניזם והמכניזם המכונה אדם
אני חודשיים בחקירה ותמיד מגיעה לאותו כלום שקוראים לו מודעות. תודעה ושאר ירקות
זה לא שאני תמיד שואלת מי אני, ממש לא, אני לרוב רק מתבוננת במה שמתבונן ונותרת עם ההתבוננות נטו. אבל התשובה לשאלה מי וההתבוננות זה אותו הדבר במילא
זה קורה לאף אחד/ת לפי הנסיבות
וזה המקום שבו חשים שחרור מתוק מתוק
חוזרים לסיפור ושוב שואלים, מתבוננים, מי?
אין תשובה, שקט.
וחוזר חלילה.
לשאלתך, איך זה שקייטי וטולה ועוד ממוזלים התעוררו בלי לשמוע מילה בסנסקריט לפני זה, כי ככה הנסיבות שלהם התאימו והם בבת אחת עברו אירוע נוירולוגי סלש רוחני, פתאום ירד להם האסימון שהכל רק מחשבות והן פשוט קיימות ולא מזיזות ושייכות לאף אחד. זה רק סיפור וזה כל הסיפור. אבל כמו שהם ראו גם אנחנו יכולים, אולי זה יקח קצת יותר זמן. זה תלוי כאמור בנסיבות, בכמה יש בפנים תשוקה לאמת ולחופש במקום להמשיך בשגרה המטופשת הזו של חיים מורגלים וסמסריים.
נשמע כבד..זה בתכלס מאוד קליל, רק שסיבכנו והסתבכנו.

&nbsp

זה פשוט

New member
התשובה בפנים. תרתי משמע

אתה יושב?
יופי.
קח נשימה וכנס פנימה לתוך עצמך. למודעות ולשקט ושאר הירקות
מה זה הבפנים הזה? איפה? איך?
כולם מדברים על הבפנים הזה ואני לא מבין איך להגיע לזה
סבבה, הנה.
זה כאילו אתה מסתכל לאחורה.
כמובן שלא עם העיניים הפיזיות, אי אפשר, זה משהו בתשומת הלב
עוד טיפ, זה כאילו שאתה מביט בעיניים חולמניות
תגיד לי אם זה עובד לך, נמשיך משם
&nbsp

GM1988

Well-known member
כל המסביב ברור לי

סמכי עליי שעשיתי כבר ככ הרבה תרגילים, אותנטיים, ברמה בלתי יתוארת, וחוויתי את שלל הדברים שחשבתי שיובילו אותי לדבר עצמו- אבל זה לא החזיק יותר מדי, כי זה סתם היה בסוף ללכת מסביב, לדעת שיש משהו, ולא באמת לגעת / לראות אותו.
&nbsp
שלשום שוחחתי עם חבר והסתובבתי באזור השכונה ואמרתי לו על כל הנושא הזה של שאיפה להתעורר וכו, וכבר תוך כדי שדיברתי על זה נחתה עליי שלווה ככ גדולה ולרגעים שכחתי איפה אני נמצא.
ראיתי את השכונה, אבל לא הייתי באמת במקום מסוים.
&nbsp
כמובן שכמו כל דבר, זה לא באמת נקרא להתעורר, זה לא באמת שום דבר.
&nbsp

זה פשוט

New member
נשמע שזה עניין פשוט של חוסר סבלנות

אם ניסית הכל כדבריך, כולל הטיפ שנתתי או הבחנה בין מחשבות למודעות/דימיון ומציאות, אולי יש לך ציפיות לתוצאה מהירה ואין לך סבלנות לחכות. בהתחלה זה אכן מרגיש כמו "כמו ללכת מסביב" בלי לראות תוצאות אבל זה לוקח זמן. הרי זה לא איזה דרך אתה בוחר אלא כמה אתה מתמיד בדרך שלקחת.
מתחבר?

GM1988

Well-known member
לא התחלתי את הדרך הזו עכשיו

לכן זה לא העניין של למהר, אלא שאם עד כה לא הגעתי למה שרציתי- כנראה שאני עושה משהו לא נכון

זה פשוט

New member
אז תפרט מה אתה עושה בדיוק

למרות שגם אם לדוגמא היית יושב שנתיים בשקט ומצליח להתרוקן ממחשבות זה אולי עדיין לא היה מספיק מבחינת זמן. גם אולי הציפייה שלך להתעורר מהווה מכשול.

זה פשוט

New member
גם הצורה שבה מתקיימת המדיטציה חשובה,

חשוב למדוט בקלילות ובדריכות. לא במאמץ ובכוח. גם למדוט באופן פאסיבי ושטוח זו טעות. צריכה להיות שם כוונה אך לא מטרה.
&nbsp
והכי חשוב בעיני זה למדוט על זה שמודט, לא רק על אובייקט, כולל על השקט. זו טעות קלאסית של רבים, להתעלם מזה שבתכלס עושה את המדיטציה. כל מי שקרא קצת כבר יודע שאין מי שעושה, אז מי בכל זאת מודט? ...

GM1988

Well-known member
היו לזה כמה גלגולים ובתוכם גם הרבה תובנות ותהליכים

הכל התחיל בלחקור את המחשבות, ותוך כדי גם להקשיב למלא מלא הקלטות של קייטי ולמצוא במילים שלה את השפה שלי.
אחכ המשיך בהיכרות יותר עמוקה עם מערכת האמונות בעזרת תרגול מדיטטיבי שמצאתי דרכו מלא טריגרים ששחררתי.
תוך כדי זה גם המשכתי לשמוע מורים רוחניים במידת הצורך ולהמשיך לזהות את המחשבות ולעבד אותן ולמדוט.
&nbsp
ועכשיו הגעתי למצב שאין לי יותר מה לעשות עם החומר גלם הזה שאספתי ועבדתי איתו לפני.
נשארתי עם אותן השאלות, אבל אני לא יודע לאן להתקדם יותר.
אני לא רוצה יותר למדוט, לא רוצה יותר לחקור, לא רוצה יותר לקרוא ספר של איזה מואר שיגיד שהכל פשוט וטוב, ולהבין שהוא בסהכ אומר משהו שהוא יודע ואני לא.
&nbsp
קיצר, הגעתי לאיזה מיצוי של כל הדבר הזה בלי באמת למצוא את מה שרציתי.

זה פשוט

New member
אז עכשיו זה ברור. לא הלכת עד הסוף.

כמו שכתבת, הלכת מסביב. אבל זהו, שם עצרת
חקרת את המחשבות ושמעת וקראת מורים עד שהגעת לנקודת מיצוי
אבל לא המשכת...
מה שהבנת מחקירת אמונותיך והקשבה לקייטי פחות קריטי ממה שעשית עם זה.
הבנה לכשעצמה לא מספיקה, צריך ליישם את זה בתרגול יומיומי ושם אני מתרשמת עצרת. ואם אני טועה ומדטת 24/7/365 ולא רק הבנת, גם חשת בכל כולך שאתה הנך התודעה של התובנות האלה, אתה צריך להמשיך ולהעמיק עוד עד שתתעורר מהצורך להבין ולהתעורר.
הגעת לשם?

GM1988

Well-known member
עכשיו הגעתי לשלב הזה

שאין לי יותר רצון להבין ולהתעורר.
כלומר, הרצון לראות מעבר לאשליה כן קיים- אבל הדרך אליו כמו שעשיתי עד כה אכן הגיעה למיצוי, ואני לא רואה בכל התרגולים והמדיטציות וכו שום דבר רלוונטי שמעורר בי השראה יותר.

זה פשוט

New member
התכוונתי למשהו אחר

שהרצון להבין ולהתעורר נגמר כי הבנת שאין מישהו כזה שצריך להבין ולהתעורר. לא כי נמאס לך מהספרים והטכניקות, בהנחה שניסית את כולן והבנת אותן באמת והתמדת לפחות באחת מהן לאורך זמן עם סבלנות ונינוחות ובלי ציפיות..
&nbsp
הרצון ל"ראות מעבר לאשלייה", שעדיין קיים בך, זהה לרצון להתעורר, אז יש סתירה בדבריך. הבעיה היא לא בעייפות החומר אלא בכך שאתה עדיין תקוע בקונספטים מסויימים ומזוהה איתן. אתה עדיין בשלב של התנגדות ולא בשלב של התרגול, שלב שדורש השקעה.
&nbsp
אגב, כשאני כותבת "אתה" הכוונה לתודעה היחסית, לאיזה אני דימיוני שמודע. התודעה האבסולוטית לא זקוקה להנחיות איך למצוא אותה או להגיע אליה. היא נמצאת בין ובתוך המילים הכתובות, מחכה שנשים לב אליה..
&nbsp

GM1988

Well-known member
הכוונה ברצון לראות מעבר לאשליה

זה לדעת משהו שאי אפשר לערער עליו.

זה פשוט

New member
אז אני לא מבינה מה הבעיה שלך

תשקיע וזהו.
&nbsp
לראות מעבר לאשליה
להתעורר
להבין
לדעת משהו שאי אפשר לערער עליו
קל מאוד לשכוח את מוסר ההשכל
הן מחשבות שעולות בתודעה ובמציאות, ולא לאיזה מישהו, זה שכתב את הפוסטים האלה. אם גם אתה מבין את זה ורואה את זה, אז כל מה שנותר "לעשות" זה לתת לזה לקרות... אל תנסה לעשות כלום, זה רק האגו שלך מדבר, תן לדברים להיות כפי שהם. הקושי שלך נובע רק מהדמות הבדיונית שאתה חושב שאתה, דגש על חושב.
&nbsp
&nbsp
נסה ותהנה

GM1988

Well-known member
אז למה לא התעוררת אם את יודעת את כל זה?

מבחינתי, הארה / התעוררות זה שפה- משהו שאת לומדת ויודעת אותו.
כשאת יודעת את זה- את לא צריכה יותר לשאול את עצמך אם את באמת יודעת, אם זו באמת השפה הנכונה, וכל תהייה או התלבטות אחרת בנושא- גם אם מישהו מעיר לך שאת לא יודעת משהו.

וכל עוד אני מתלבט- זה לא זה.

זה פשוט

New member
למה אתה מתלבט?

שאלת אותי הרבה את השאלה הזו
שלא כמוך, אין לי יותר ספקות ושאלות והתלבטויות
אני משקיעה זמן רב בהתעוררות, אבל שלא כמו בעבר היום זה קורה עם הרבה יותר חשק וקלילות והבנה וקבלה של כל דבר שקורה
&nbsp

GM1988

Well-known member
אם אין לך ספקות והתלבטויות זה לא אמור להיות הדבר עצמו?

מה המטרה של התרגול בעצם?
תסבירי לי את ההבדל.
&nbsp
למה אני מתלבט? כי אני עדיין מאמין למחשבות.
אם אני אחליט עכשיו "לזנוח" את המחשבות- זה יהפוך להדחקה והימנעות. אם אני אתן מקום למחשבות- אני אמשיך להתעסק ולעבד/לחקור אותן.
&nbsp
מבינה?
&nbsp
זה או או ..

זה פשוט

New member
אחת הקלישאות אומרת שזה גם וגם, לא או או

מה שכתבת זו טעות. אם תזנח את המחשבות איפה פה ההדחקה? זה לא שאתה מגרש אותן בכוח, אתה פשוט מתעלם, לא מגיב להן. כמובן שאם יש מחשבה שאומרת לך שעוד מעט השליח מסופר מגיע, תוכל להתכונן בהתאם, הכוונה למחשבות המנטליות
&nbsp
&nbsp
לשאלתך, עניתי למטה

למעלה