איך אתם מסבירים ש

GM1988

Well-known member
אני רואה בזה הדחקה

אני יכול לחשוב על כל סיטואציה אפשרית של מחשבה או מעשה- וההתעלמות הזו היא סך הכל העמדת פנים ולאגור עד שזה מתפוצץ.
אגב, ניסיתי את זה בעבר, לא עבד.

זה פשוט

New member
הבנתי אותך

אם עולה בך מחשבה מנטלית או רגשית שחוזרת על עצמה ודורשת את תשומת ליבך, כמובן שרצוי לתת לה, אחרת אתה, כמו שאמרת, רק מדחיק והיא תהפוך למשהו יותר גדול. ממחשבה כזו אין טעם להתעלם. רק אתה יודע לאיזה מחשבה אתה צריך להתייחס, מהניסיון שלי זה וודאי איזה סיפור לא פתור מהעבר. נכון?
&nbsp

GM1988

Well-known member
לא תמיד מהעבר

זו יכולה להיות גם סתם מחשבת OCD טורדנית שרוצה תשומת לב.
בשנים האחרונות נתתי תשומת לב כמעט לרוב המחשבות האלה, אבל זה לא נגמר .

זה פשוט

New member
הכרתי מישהו עם ocd, בטח גם לי היה משהו

הייתי אובססיבית למצוא את האמת על משהו שקרה לפני שנים רבות. כשמצאתי את האמת, האובססיה נעלמה..
אחכ הייתי אובססיסית לגבי האמת הרוחנית אבל זה עבד לי מצוין :)
אם לך יש הפרעה נניח בתחום הניקיון או נעילת הדלת, האם תוכל לקבל את זה בלי לנסות להלחם? והאם ניסית למצוא פתרונות יותר פיזיים כמו רגישות למתכות כבדות ושאר רעלים?

GM1988

Well-known member
אחד הפחדים המעכבים שלי זה הפחד מהגשמת המחשבה

נגיד יש מחשבה שאני רוצה להתעמת איתה אבל היא קשורה למציאות מפחידה- אני ממש מפחד לחשוב אותה מהפחד שזה באמת יקרה.
וזה התפתח מכמות הפעמים שחשבתי משהו וזה באמת קרה.

לא משנה כמה קראתי וביררתי שזה לא באמת כך- אני עדיין לא מצליח לשחרר את זה ולהרגיש חופשי לחשוב ולשחרר עומסים רגשיים כמו שעשיתי מלא עם דברים אחרים.

זה פשוט

New member
אתה עדייו פוחד כי לא המשכת לחקור

אחרי שחקרת את המחשבה האם הבנת מי חושב אותה?
השאלה של קייטי מי תהיה בלי המחשבה יכולה להיות מנוסחת גם אחרת:
מי אתה בלי המחשבה או למי המחשבה עולה.
שאלת את זה?
אתה יכול להבחין בין מציאות למחשבה?
אתה יכול לראות שמה שאתה פוחד מפניו לא קורה עכשיו אלא רק במחשבה?
האם כבר השתכנעת שמחשבה זה לא מציאות?
אתה יכול לראות שאם אתה מדווח על המחשבה הזו זה קורה בעזרת ידיעה וראייה שלה? אתה יכול לשאול מי זה או מה זה שרואה ויודע? אולי זה.. אתה, באמת?

GM1988

Well-known member
לא, אני פוחד כי לא מעט דברים שחשבתי קרו במציאות

ואין לי הסבר איך זה יכול להיות, לכן אני גם חושש לתת מקום למחשבות מסוימות מהסיבה הזו, וזה נשאר תקוע.
&nbsp
האם אני מבין שזו רק מחשבה? כן
האם זה עוזר? לא

זה פשוט

New member
אומרים שמחשבות מייצרות מציאות

אבל תלוי כמה אתה מאמין בהן
האמונה במחשבה מסויימת תיצור תגובת שרשרת בגוף, תשלח תדרים ליקום שיחזיר לך באתו תדר, לפי החוק של דומה מושך דומה
אז תגיד, אתה מאמין במחשבה המסויימת שמפחידה אותך? הפחד מבוסס על משהו הגיוני לפחות, נניח...פחד טיסה? ההסתברות שזה יקרה לך הוא כמעט אפסי אבל הסיכוי שיחטפו אותך חייזרים הוא לגמרי אפסי
&nbsp
אתה יודע שזה מחשבה וזה לא עוזר לך, ברור, אבל אם תשאל למי היא עולה אתה עשוי להיות מופתע לטובה ואז אף מחשבה לא תציק לך לעולם, תוכל לשחק איתן כאוות נפשך

GM1988

Well-known member
מה הכוונה תיצור תגובת שרשרת ותחזיר באותו תדר

זה פשוט

New member
אנא עראף, זה מה שנפלט מהמקלדת

ברצינות. נגיד בחור חושב שבחיים לא ילך לו עם בחורות הוא יתנהג בהתאם, יהיה חסר בטחון וזה לגמרי טרן אוף לרוב הנשים שלא ירצו להיות בזוגיות איתו. המחשבה שלו הפכה למציאות. או מישהו שלא מאמין שיצליח במבחן, לומד בהתאם ואכן נכשל. האמונה מייצרת התנהגות שבתורה מייצרת תוצאה.
&nbsp

GM1988

Well-known member
אני מדבר על דברים טיפה שונים

נגיד מחשבה שעברה לי על חבר שאף פעם לא מזכיר את אבא שלו, ופתאום התחיל להזכיר דברים שקשורים אליו.

זה פשוט

New member
זה באמת דברים שונים

אתה מתהוון לצירוף מקרים, זה קורה הרבה
אז על זה כל הפוסט הזה?...

זה פשוט

New member
כל מחשבה ורגש שהנשוא נשוא מושא עקיף וישיר שלה הוא אני

אני אפס
אף אחד לא אוהב אותי
טוב, גם אני לא משוגע על אנשים
אני כועס אני בדיכי אני סבבה
אני חייב להבין מה קרה
הלוואי וזה לא היה קורה
מה יקרה
אני אובססיבי
אני רוצה צריך יכול
בחרתי גרוע
אני מתחרט
נכשלתי
הצלחתי
זה מגעיל אותי
יש לי נטייה לאחר
היו לי חיים טובים
אני חלש
אני חזק
אני ואני ואני ואני
יש,שיר כזה של נושאי המגבעת
&nbsp
&nbsp

זה פשוט

New member
יש הבדל בין ידע לידיעה

בין knowledge לבין knowing
צריך לראות כל דבר ביודעין, knowingly, זה הכל
&nbsp
מה שכתבת זה מחשבות שעולות למי?
אני שאלתי את זה מיליון פעמים ואף פעם לא קיבלתי תשובה. את זו השכלית שללתי כמובן. אז יש לי כבר מספיק הוכחות שהכלום הזה הוא התשובה. עכשיו לא נותר לי אלא לתת לזה להיות. לכלום, לשקט, לריק, לשלווה הזו. ואם עדיין עולות מחשבות טורדניות מציקות מכאיבות אני מאפשרת להן בלי להתקע בהן והן חולפות ואני נשארת. זה המצב שלי כיום. ממנו עניתי לך. מהניסיון.
&nbsp
יש המון תרגילים מעשיים שאפשר לעשות כדי להתחבר למרכז ההוייה אבל בשלב הנוכחי שבו אתה נמצא אולי זה לא מתאים כי אתה עדיין תוך עולם האידאות של מה שצריך לעשות ולקרות, האני שלך עדיין בשליטה. זה לחלוטין בסדר, כולנו עוברים את זה בחיפוש. תן לזה לקרות, תאפשר את זה, כי איזה ברירה אחרת יש לך? זה במילא מה שקורה. ככה אין שום בעיה
&nbsp

GM1988

Well-known member
בדיוק

זה לא שיש לי משהו אחר, וגם התרגול לא מעניין אותי יותר.
אני לא אשאל את עצמי "מי החושב / המאמין" או "האם זו האמת" וכו'.. לא מעניין אותי יותר.

יש את המקום הזה שאני לא מרגיש בו מאמץ וזה מקום שעכשיו אני אומר "משהו מעצבן אותך?" יופי. אבל אני לא אחקור את זה, אני לא אנסה לעבד את זה, אני לא אשאל מי החושב את זה, ויש מצב שאני גם לא אקדיש לזה זמן, גם אם זה יהיה ברקע ויזמזם וינסה להסב את תשומת ליבי, כי ז**! לא יקרה.
וזה לא שאני משחק אותה מנותק עכשיו ולא מרגיש מתח כלשהו או לא שם לב שיש את המחשבה, אבל בוא זמנית אני לא אקדיש לזה שום חקירה ושום דבר כדי לנסות לעשות עם זה משהו.

למעלה