איך אתן בוחרות מזון לתינוק?

איך אתן בוחרות מזון לתינוק?

שלום נשים יקרות, אשמח אם תשתפו אותי בהתלבטויות, איך אתן בוחרות תרכובת מזון לתינוקות (תמ"ל), במקום הנקה או לאחר שהתינוק נגמל מהנקה. אני שואלת לצורך כתבה שאני מכינה ל"להיות הורים" מבית מעריב. אם אפשר שתזדהו בפרטי - נפלא, אם לא - אשמח גם לתשובות אנונימיות, כאן או במסר. תודה רבה! אסנת עופר, כתבת בריאות

liatep

New member
אני בחרתי

בנותיי כבר סיימו עם התמ"ל. הגדולה שתתה לא מעט תמ"ל והקטנה כמעט ולא כיוון שינקה. עם זאת, הבחירה שלי היתה בהתאם למה שהכרתי בליס, שם ילדתי. כיוון שלא היתה כל בעיה וסימילאק ידוע כתמ"ל טוב, לפחות ע"פ הבירורים שאני ערכתי וכן הנחתי שזה טוב אם נותנים בבית החולים, המשכתי כל הזמן עם סימילאק. עם זאת, היום כמנחת אימהות ומדריכה להתפתחות תינוקות, אני ממליצה לאימהות לעשות שינוי במידה והילד מראה סימנים של גזים או כל קושי אחר. יש מגוון רחב וכולם כמעט אותו הדבר מבחינת איכותם ולכן צריך להיות קשוב לילד. מקווה שעזרתי. אגב, אשמח לספר לך על עיסוקי מהפן הבריאותי של חיזוק היום למניעה בעתיד של בעיות. אשמח לפרט יותר. ליאת סגל-אפשטיין מנחת אימהות לאחר לידה ויועצת לראשית ההורות. בייבילי מתפתחים בחיוך www.babylee.co.il

היי ליאת, תודה רבה על התשובה

לא כל כך הבנתי למה את מתכוונת "מהפן הבריאותי של חיזוק היום...". אשמח אם תפרטי במסר או במייל. מה שנוח לך יותר. אסנת

אנחנו כבר "אחרי" כמה שנים, ובכל זאת "נדדנו"

ניסיתי הנקה וכשנאלצתי די מהר לעבור לתחליף ניסיתי כל מיני. הבכור - ניסיתי סוג אחד אבל הוא התפתל מכאבים, עברנו על הכל, כולל רמדיה שהיה אז בשוק וכלום לא עזר- גילינו שהוא רגיש ללקטוז. בהתחלה עברתי לתחליף על בסיס צמחי. אבל זה לא שיפר את מצבו ובעצת הרופא נאלצנו להעזר בנוטריגן עם מרשם רופא ולצערי כך היה גם עם הקטנה. כלומר ניסינו כל מיני חברות וכל מיני מוצרים. מודה שהמחיר לא היה שיקול אלא תגובת הילד ובסוף קיבלנו אותה "בהפוכה" מבחינת המחיר...

למעלה