איך בוחרים מאמן או מאמנת?

איך בוחרים מאמן או מאמנת?

מחיפוש קצר בגוגל יש מלאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא איך יודעים שהולכים מישהו טוב ? לפי מה? אני מחפשת מישהו שיכול לתת לי קצת הכוונה תעסוקתית, בכיוון של בניית קריירה או לפחות תכנון שלה.

פגישה

אין הנחתום מעיד על עיסתו לעניות דעתי- ואני מאמן המון זמן אין דרך טובה לסנן את המון המאמנים- יש המון בתי ספר לאימון- וכל מי שלמד יפאר את בית ספרו יש לכולם המון ניסיון בדיוק בתחום שאתה מחפש חברות באגודה כזאת או אחרת מותנית בתשלום ורישום ואין למעשה פיקוח אמת לכן הדרך הטובה ביותר היא להתקשר לדבר ולהיפגש אני הייתי מתעקש להיפגש פגישה ראשונה ללא מחיר וללא התחייבות ולבחון האם האדם שמולך מתחבר איתך האם הוא מנסה להיות חבר- כי זה אסון האם הוא נותן לך עצות מיד- כי אז תברח הוא יועץ- וזאת עצה (אנחנו עדיין לא באימון) לאחר מספר שיחות תגלה בעצמך מי הוא אותו אחד שאליו תתחבר ואיתו תפרוץ קדימה בהצלחה

כפי שאני מבינה

אין מנוס לעשות סינון אמיתי ורציני לבד... אוףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף אני חייבת לציין שזה די מסתכל שאין אגודה שמאגדת בתוכה את כל המאמנים... ואני אגיד משהו בזהירות רבה, שלתחושתי זה שכל אחד למד במקום אחר, וכל אחד בעל תואר כזה או ללא .... תואר ורק הסמכת מאמן לא נראה מקצועי לתחום האימון. פשוט חבל . ואין בכוונתי להעליב או משהו אלא לציין שזו ההתרשמות שלי כמי שלא מכירה את עולם האימון ומחפשת מאמן או מאמנת

לא זה המצב

אומנם יש מלא בתי ספר המאפשרים לבעלי מקצוע לקבל כלים לאימון אך כן יש המון שרלטנות מנסים לבנות בסיס חוקי לאימון אך ללא הצלחה לעניות דעתי מאמן טוב ניתן להגדיר ע"י 2 כלים אחד הבסיס הקיים לפני בית הספר- תואר בתחום האמון, עדיף תואר שני רלוונטי, ניסיון מקביל כיועץ, מטפל.... התואר מהווה בסיס עליו מלבישים את האימון הקריטריון השני- הצלחה- האם המאמן נראה לך אדם שיכול להוביל אותך להצלחה? כמו בכול תחום- משפטים, יעוץ טיפול גישור ואפילו פרסום יש חאפרים, שרלטנים ומקצוענים ורק את תקבעי את הקריטריונים לך בל להכליל על כלל המקצוע כי אני ומכריי מובילים הרבה אנשים להצלחה שוב תתקשרי תדברי ותחליטי- כמו בחיים אין פתרונות קסם בכלום בהצלחה

אכן משימה קשה

הי סיכת פרפר (שם מעניין, מאיפה הוא מגיע?), העלית סוגיה מאוד חשובה, שנכונה לדעתי לא רק לבחירת מאמנים אלא גם לבחירת מטפלים (פסיכולוגים, טיפול אלטרנטיבי וכו'). אני חושבת שהדרך הטובה ביותר היא המלצות מאנשים שאת מכירה. גם זו לא דרך בטוחה כי מה שטוב לאחד לא דווקא טוב לאחר, אבל כך לפחות את יכולה לנפות את השרלטנים והלא מקצועיים. בחירה לפי המקום בו המאמן למד לא נראית לי מועילה. כמו שאמרת בעצמך, יש הרבה בתי ספר לאימון ולימוד לבד לא מספיק. כמו שאמר יריב, יותר חשוב הניסיון של המאמן והחיבור האישי שלך איתו. לכן, אם אין לך המלצות הייתי אומרת לך פשוט להתקשר למאמנים רלוונטיים, שמתמחים בתחום שמעסיק אותך, ולעשות להם ממש ראיון טלפוני. שיספרו על התהליך וקצת על עצמם. כבר בטלפון תוכלי להרגיש אם זה אדם ותהליך שאת מתחברת אליו, ובהמשך תוכלי לבדוק יותר פנים אל פנים. בהצלחה! דפנה קינן מורחיים - פרסונה משאבי אנוש וייעוץ תעסוקתי 054-7503716

חייבת לעדכן

שדיברתי עם כמה וכמה בטלפון וכולם נשמעים משכנעים .... מה השלב הבא פשוט להיפגש עם 10 מאמנים .?

"משכנעים"

ערב טוב לך מה הסיכון בללכת לאותו אחד או אחת שהרגשת בטלפון משהו קצת יותר יותר קרוב יותר מבין יותר "בסגנון" יותר בקצב יותר נעים תחשבי על הסיכון

ואצל עורך דין מה עושים?

מניסיוני בבחירת ספק שירותים לאחר שמפינו וסיננו את הלא רלוונטיים- לא נעימים, יקרים, רחוקים... ניתן לדרג לפי התאמה טלפונית ולהיפגש עם הראשון, המשכנע ואלי השני להשוואה במידה ולא מתאים לגישתי אימון זה לא חתונה קתולית וניתן לבצע משוב לאחר פגישה שתיים כדי לבחון שוב בתאמה דעי לך כי עשיית הפעולה הראשונה לרוב מהווה את הבסיס ל50% מההצלחה כל הכבוד לך

לפי ויקפדיה

באופן בסיסי מטרת הפסיכולוגיה היא לנסות ולהכניס חוקיות בהתנהגות האנושית. הפסיכולוגיה מבקשת לטעון שהתנהגות איננה מתרחשת באופן מקרי, אלא מתוך מערכת של חוקים. הבנת חוקים אלו, מאפשרת לנו לגזור גם ניבוי מסוים לגבי העתיד. כל תחום בפסיכולוגיה עוסק בהיבטים אחרים של ההתנהגות, ומנסה להבין אותה מתוך מיקוד אחר. הפסיכולוגיה מחולקת לענפי מחקר, תחומי עיסוק ואסכולות- ויקפדיה. תהליך של אימון לרוב יהיה תירגול של ידע שנרכש קודם לאימון, כשהוא מבוסס על פעולות מוכוונות-תוצאה - כלומר הוא נהוג במצבים ותחומים שבהם קיימת הגדרה ידועה וברורה של התוצאה המצופה, ומכאן שהאחרונה היא פונקציה של מידת ההכנה המתקבלת באימון- ויקפדיה לעניות דעתי בסיס ההבדל המיקוד בפסיכולוגיה הוא טיפול והבנה, ובאימון המיקוד הוא תוצאה ותרגול התנהגות רצויה. לכן במידה ואת מרגישה קושי נפשי ומצוקה, במידה ואת חשה כי הרגשות שלך לא מובנים וההתנהגות שלך לא מובנת יש מקום לבחון את נפשך= פסיכולוגיה, מאפשר הקלה ואושר במידה ואת מרגישה תקועה, לא יודעת איך להגיע אל מטרתך, מתוסכלת ומתקשה לממש את הפוטנציאל הגלום בך אימון הוא המסלול בשבילך= בידיים טובות את עוד תגיעי אל המטרה.

junior mumbler

New member
איזה קישקוש

"לפי ויקיפדיה" פסיכולוגיה - תחום המבוסס על מחקר מדעי, עם הכשרה והסמכה ברורה. את מערבבת בין מחקר פסיכולוגי ולטיפול פסיכולוגי קליני, ומתעלמת מתחומים נוספים של פסיכולוגיה יישומית (כמו חינוכית או שיקומית). התחום הרלוונטי לשאלה המקורית - חפשי פסיכולוג/ית תעסוקתית או ארגונית, תחום עיסוקם הוא בדיוק מה שאת מחפשת. אימון - כל אחד יכול לקרוא לעצמו מאמן, ושימי לב להגדרה - תרגול של מיומנויות שכבר רכשת - כלומר את צריכה "להביא" הכל איתך אגב, חלק מהפסיכולוגים יקראו לעצמם גם "מאמן", כדי לא להרתיע לקוחות.

למעלה